Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Gogo333

Fantasy miluju, draky miluju a tak jsem čekal pecku přímo pro mě. Bohužel mi to nějak nesedlo. Příběh není špatný, ale postavy mě nijak nezaujaly. Celé mi to přišlo trochu moc pro děti, což bylo asi i cílem, když je to od 7 let. Animace taky není nejlepší, ale dá se to. Pokud bude pokračování, tak tomu asi ještě dám šanci. ()

Sunny.69

Už dlouho jsem neviděla nic tak krásného a čistého! Opravdu skvělá pohádka. Postavy jsou perfektně propracované, celou tu dobu jim fandíte, jste napjatí, brečíte, smějete se, držíte palce. Všem. Už dlouho jsem opravdu nikde neviděla něco tak krásného, ale nejen vizuálně se skvělou animací, ale zároveň i to dobro, to dobré v každé bytosti, to, o čem celý život od děství doufáme, že nakonec vyhraje. Pokud hledáte něoc, co vám zaručeně zlepší náladu a zahřeje u srdce... Tohle je ta pravá volba. ()

sirien

Výbornej seriál - excelentní prokreslení zajímavého fantasy světa, zajímavé nečernobílé postavy, poměrně vážná témata podaná nelaciným způsobem. Srovnání s Avatarem se dá těžko vyhnout - bohužel, oproti Avatarovi to dostalo jen poloviční rozsah, což se nutně podepsalo na hloubce prokreslení... skoro všeho, od postav přes vztahy až po mnohá témata (zejm. co do etiky temné magie). A bohužel, rozpočet zasáhl místy i animaci. Ne, že by cokoliv z toho bylo nedotažené, jen je prostě cítit, že by byl potenciál jít tam ještě dál, kdyby k tomu byl prostor. Což snad podle všeho i bude. Jakože - není to Avatar, ale kvalitou to je Avatarovi ve všech směrech tak blízko, jak se jen realisticky dalo. ()

JamesConnorG

10/10 - Tenhle seriál jsem si neskutečně užil. V aktualní době máme 3 série ze 7 a zatím nezklamalo a doufám, že i nezklame nadále, protože 7 sérii pro tenhle seriál je podle mě dost. Příběh je skvělý a krásný. Máme tady inspiraci Pána Prstenu, kdy skupina musí něco přepravit tam a sem. Postavy jsou úžasné a perfektně napsané. Jak hlavní, tak i vedlejší postavy si zamilujete a zapamatujete si je. Hlavní postavy Rayla, Callum, Ezran, Bait a Zym fungují a miluju je. Animace je okay. Někoho může odradit, ale mě se líbila a zvykl jsem si na ní. Hudba je na krásná a na profesionální úrovní (především skladba Silvergrove). Jako poslední chci pochválit akci. Ano, je jí tu dost a je tu krásně prokreslená a zajímavá. Tenhle seriál můžu doporučit všem fanouškům Fantasy a pro ty, co miluji dobrodružný žánr. ()

andalin

Taková jednohubka na volné odpoledne. Mě se to líbilo - sice je to takové pohodové a spíš pro děti, ale má to vtip, milé postavy a zajímavý příběh. Je tu krásně nastíněná ta fantasy atmosféra, život na hradě, cestování za questem a nesmyslné boje lidí a elfů. Největší gól je za mě skotská elfka, která se tam prostě hodí. :D ()

• Kresby počas záverečných titulkov často predstavujú postavy a momenty z danej epizódy, ale môžu obsahovať aj náznaky vecí a postáv, ktoré sa objavia v ďalších sériách. (priness)
  • V epizodě si Claudia čte knihu „Love Amongst the Dragons“ – jedná se o referenci k seriálu Avatar: The Last Airbender (od r. 2005). (KCM)
  • Odkaz na Pán prstenů (1978): V diskusii o vzatí Dračieho princa do Xadie Callum hovorí „Človek jednoducho nejde do Xadie,“ parafrázujúc známu Boromirovu vetu „Človek jednoducho nejde do Mordoru.“ (priness)