Nie veľmi úspešný pesničkár Jack (Himesh Patel) chce zavesiť gitaru na klinec. Jeho  pesničky nikto nepočúva okrem jeho najlepšej kamarátky Ellie (Lily James). Všetko sa zmení keď ho počas záhadného globálneho zatmenia zrazí autobus. Zatmenie okrem iného spôsobí hudobnú katastrofu. Na párty, ktorú pre neho pripravili priatelia na počesť uzdravenia si zabrnká legendárnu pieseň "Yesterday" od Beatles. Notoricky známu melódiu nikto nespozná, priatelia sa tvária, akoby jednu z najznámejších piesní všetkých čias počuli prvýkrát v živote. Mohol by to byť nepodarený vtip, ale vyhľadávanie  v googli sa chová rovnako. O Beatles nie je ani zmienky, ako keby nikdy neexistovali. Jack vycíti svoju príležitosť. Stačí, keď si vybaví všetky hity legendárnych Chrobákov z Liverpoolu, a svet mu hneď bude ležať pri nohách. A ono to funguje! Dokonca tak dobre, že aj slávny Ed Sheeran (hrá vo filmeu seba samého), ktorý vezme Jacka ako predskokana na svoje turné, uzná, že tento chlapec odnikiaľ je oveľa talentovanejší než je on sám. Radosť Jackovi kazia len dve „maličkosti“ – vedomie, že sa dopúšťa celosvetového podvodu, a strata najlepšej priateľky Ellie. Tá má pocit, že by ho mala konečne prestať milovať, keďže jej láska je jednostranná, a so zlomeným srdcom ho pošle do L. A. natočiť najlepšiu platňu všetkých čias. Lenže keď spievate o tom, že k životu stačí iba láska („All you need is love“), môže vám to zrazu dosť zmeniť vaše priority. (CinemArt SK)

Nevka

Nerad se opakuji, ale Danny Boyle stvořil další pohodovou letní komedií, která obrazně uzavírá trilogii Queen - Elton - Beatles. Svým způsobem jsme tak dostali "nechtěný", ale veskrze povedený trojlístek filmů, který vzdává hold hudebním idolům století minulého. A je strašně fajn, že každý snímek přišel s něčím trochu jiným a v podstatě se neopakuje. V případě Yesterday jde o dobře zvládnutý humor a povedeně zakomponovanou myšlenku "hitu, který zmizel". Neřeší se sice proč, nebo jak (rád bych viděl něco, kde se tento problém bude řešit do hloubky, ale toho se asi nedočkám), nicméně ono to nakonec ani nevadí. Naprostá většina linek funguje přesně tak, jak byla tvůrci zamýšlena a já jsem s výsledkem spokojený. Trochu mě mrzí, že v druhé půlce mírně spadlo tempo, ale tuhle jednohubku si rád někdy zopakuji. ()

Willy Kufalt

...a s každým dalším hudebním filmem hůř a hůř, takže případní další si už vážně nechám ujít. K Bohemian Rhapsody jsem měl jisté výhrady, nicméně šlo o skutečnou poctu jedné legendární skupiny v podobě životopisního filmu, u Zrodila se hvězda jsem vnímal výrazné kvality alespoň skrze hodně dobré původní písně. Nicméně tohle filmové parazitování na písních The Beatles v obalu poněkud primitivní zápletky a stokrát obehrané šablony akceptovat ani jako průměrný film nemohu. Rapidně vzrůstající sláva společně se vzrůstáním překážky v milostném vztahu, prvoplánové figurkovité postavy samozřejmě včetně rezolutně přísné manažerky, děj z velké části až nudně předvídatelný včetně happyendu, který si prakticky nic nezadá s pomalu 50 let starými filmovými muzikály. Tohle je fantasy s alternativní historií, tak samozřejmě nechybí přítomnost jedné z již mrtvých osobností. Nicméně marně jsem se těšil a čekal nějaké výraznější překvapení v podobě vybočení z oné šablony, nekonalo se. Což o to, většinovému publiku postačí tah v podobě oblíbeného zpěváka hrajícího ve vedlejší roli sebe sama, do šablony přesně zapadající vtípky a další trhák, který se na plakátech tváří jako nový originální evropský (britský) film, je na světě. Efektní blikající písmenka přes obraz a jiné digitální srandičky během každého pátého záběru fakt neocením, na to mi stačí zapnout jakoukoliv TV show. Pozitivem tedy je, že tam občas zní kousek pěkné muziky, člověk se párkrát pousměje u těch pár vtípků, spočátku uvidí pár poetických záběrů na přírodu v Liverpoolu a že tam hraje opravdu velice pěkná herečka! :-) 45% ()

Sarkastic

„Skvělá kytara vyžaduje skvělou píseň.“ Co dokážou udělat jeden takový výpadek a srážka…Původně jsem se chtěl podívat hlavně proto, že k tomu Richard Curtis napsal svůj nový scénář. Čekal jsem možná něco víc komediálního, přesto jsem se bavil. Yesterday je romantická pohodovka se sem tam nějakým podařeným drobným vtípkem, narážkou, pomrkáváním po divákovi, a hlavně moc příjemnou atmosférou. A samozřejmě chytlavou hudbou. A přestože nejsem fanouškem „bloody“ Sheerana, dokázal se tu docela vtipně shodit. Zápletka je možná až primitivně jednoduchá, ale…vlastně proč ne, když tak dobře funguje? Pravda, nad zákonitostmi světa „po“ člověk nesmí moc přemýšlet, protože by narazil na celou řadu trhlin a otazníků (nemluvě o následcích „proslovu“ atd.). Ale když se nad tím dokážete povznést, můžete si tuhle milou jednohubku v klidu užít. Za mě slabší 4*. „Deset let jste byl naprosto neúspěšný.“ - „Jo.“ - „A asi před měsícem bychom vás nazvali totálním selháním.“ - „No, tak bych to úplně neřekl, ale...“ - „Řekli bychom to.“ ()

rikitiki

Až na vtipný nápad: Co kdyby Beatles nikdy neexistovali? je až podivuhodné, jak zbytek filmu je naprosto bez nápadu. On ani nedokáže nabídnout očekávatelná klišé. Takže hudebník, který se rázem proslaví překradenými písničkami, není vůbec obklopený nějakou slávou. On řeší umrněné trable s láskou, s karikaturou zlé manažerky, s manažerem neschopou, ale nijak se ta jeho přeukrutná sláva nezobrazuje, jen se o ní mluví. ___ Je to nudné, o ničem, hloupé a trapné. SHRNUTÍ: Let it be. ()

EvilPhoEniX

Danny Boyle natočil silnější filmy, ale i tahle sympatická a příjemná hudební podívaná má kouzlo. Taky si všímáte, že se poslední dobou s němi roztrhl pytel ? Po Queenech a Elton Johnovi tu je Beatles, ale je to podáno poměrně originálně, což se cení. Ocenil bych kdyby z oného světa zmizlo více věcí než 3. Himesh Patel solidní a finále dojemné. 75% ()

• Hlavní hrdina se ve filmu jmenuje Jack Malik. Ma stejné příjmení, jako hlavní hrdina jiného Boyleho filmu, Milionář z chatrče (2008), kde se hlavní hrdina jmenoval také Malik, ovšem Jamal. (MrAldridge)
  • Ve scéně, kdy na celém světe vypadne proud, můžeme postupně vidět místa přes Asii, Rusko, Evropu až po Ameriku. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby všude nebyla tma. A vzhledem k tomu, že výpadek trval pouhých 12 sekund, není možné, aby všude na světě byla v jednu chvíli noc. (J.Cobra)
  • Film má název po jedné písničce Beatles – „Yesterday“. (Duoscop)

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (viac)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)