Sudca na dôchodku Cooper so svojou pomocníčkou Larou loví pedofilov, ktorých následne nelegálne kastruje. Vo chvíli, keď sa mu honba za nebezpečným pedofilom vymkne z rúk, zapája sa do prípadu aj polícia. Zatknutie psychopatického únoscu Simona Stullsa, ktorý ženy väzní v svojom dome a neskôr ich zabíja, však spustí dlhý a nebezpečný súboj zločincov s políciou. Sériový únosca a vrah Simon Stulls má totiž neznámeho komplica, a ten navyše získal spojenca medzi policajtmi, ktorého vydiera životom jeho malej dcérky. V sérii explózií plynu a bômb zahynie mnoho policajtov, v ohrození je aj život malého dievčatka. Jedinou šancou odvážneho detektíva, ako zachrániť život uneseného dieťaťa, je spoznať vrahovu pohnutú minulosť a odhaliť identitu jeho skutočných rodičov. (TV JOJ)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $1,012,932▐ Na prvý pohľad vôbec nie zlé, má to dobrý temný náboj, spád, herci újdu ale posledná tretina stratí pôdu pod nohami a dosť to stratí na tej budovanej aure, príde to dosť rýchlo a zbytočne prekombinované, či banálne scény až dosť odbité na záver. /40%/ ()

SOLOM.

Sic dost průměrná podívaná, ovšem několik velmi slibných momentů by se tu přeci jenom našlo. Především pak docela solidní psycho výkon  Brendana Fletchera – ten ty magory zahrál excelentně. Docela jsem se u těch jeho výlevů bavil – no děvčata co zemřela jeho rukou už moc ne. Vedlejší linka s lovcem pedofilů nebyla taky špatná, celkem rajcovní návnada – rozhodně lepší jak Alexandra Daddario. Hlavní hrdina poněkud jalový, zahrál si tu i Nathan Fillion (tady vypadal jak kokot, od dob Castla to s ním jde nějak z kopce). Po akční stránce se tu našlo pár světlejších pasáží, po psychologické to taky nebylo nejhorší, nicméně to mělo i dost slabých míst – i z toho důvodu dám jen klasický průměr. 50% ()

Bobik9

Kvalitní thriller. Škoda jen, že nezůstal celý film ve stejných kolejích, do jakých se dostal během první hodiny. Protože hodinu jsem si říkal, proč to má hodnocení takové jaké to má, vždyť je to parádní napínačka. Pak se něco zlomilo a najedou mi přišlo, že se film moc prodlužuje a že už by si zasloužil konec. Henry Cavill je badass, to jsem byl až překvapen. Alexandra Daddario mi do role moc nesedla. Vypadá moc hodná na agentku. Tucci a Kingsley byli dobří, jako vždy. Luxusní výkon ovšem předvedl Brendan Fletcher. Neskutečně kvalitní psychouš. ()

rublik05

Námět sliboval zajímavý thriller, navíc s překvapivě dobrým hereckým obsazením, nicméně realita je bohužel úplně někde jinde. Nepopírám, že hlavní zápletka je poměrně originální, mě osobně však zaujala především dějová linka Bena Kingsleyho, to byl pro mě mega úlet. První polovina filmu je naprosto luxusní, nechutně ujetý záporák, plno nečekaných zvratů, řádně dusná atmosféra, člověk si až říká, že by konečně někdo natočil důstojnou variaci na legendární Sedm. Pak se ale najednou vše zlomí, veškeré události působí čím dál víc zvláštně, místy až zcela nelogicky, závěr vyzní zcela do prázdna, absolutně bez emocí. Velká škoda, zbytečně promarněný potenciál. 5/10. ()

tron

Svojím spôsobom veľmi zaujímavý film kombinujúci viacero (asi tak dve-tri) skvelých tém, z nich okolo každej by sa dal vystavať kvalitný celovečerák. Bez spoilerov dodám aspoň to, že minimálne linka s Benom Kingsleym je skutočne čertovsky svieža a originálna (konečne niekomu napadlo, že okrem sériových vrahov môžu existovať aj lovci sériových vrahov, aj keď samozrejme toto bolo už aj v Dexterovi). Potešia herci vrátane Henryho Cavilla, Alexandry Daddario a Stanleyho Tucciho. Atmosféra je mrazivá, niektoré scény skvelé. Ku koncu (od autohavárie) to však predsa len začne odsýpať znateľne slabšie. Mal som dojem, že to už všetci chceli mať čím skôr za sebou a odvtedy svieži a originálny scenár narýchlo dorazili do konca a šli na kávu. A palacinky. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 28. září 2018 na filmovém festivalu v Los Angeles. (BMW12)
  • Pracovní název filmu byl „Nomis“, tedy „Simon“ pozpátku. V jazyku esperanto znamená nomis „být volán“. (TaNya_)
  • Natáčelo se ve Winnipegu (Manitoba, Kanada). (BMW12)