Banda - Série 1

(séria)
USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon (viac)

Ve světě, kde mají superhrdinové ve zvyku zneužívat svou slávu k vlastnímu prospěchu, se objevuje parta samozvanců známá jako Banda. Ta se snaží zkorumpované hrdiny odhalit, což se jim daří díky vytrvalosti a ochotě nehrát podle pravidel. (Prime Video)

Flavors

Jsem nadšená. Mám superhrdiny ráda.Sama dávám k lepšímu, že od zákroku na oční klinice mám superlaserový zrak. :) Ale tohle je banda špinavců. Ze sedmičky vám běhá mráz po zádech. A špína ze zákulisí mocenských machinací a korupce je naprosto reálná. Bavila mě čtveřice týpků, co se snaží svět zbavit těchto "dokonalých". Konec byl hodně překvapivý, tak se už těším na druhou řadu. ()

DJ_bart

'The Boys' lze interpretovat ze dvou různých pohledů: 1) buď jako nekorektní parodii na superhrdinský žánr (zejména pak na týmovou odnož Justice League a tvorbu Zacka Snydera); 2) anebo jako provokativní odpověď na to, že superhrdinský žánr už nějakej ten pátek stojí na jednom místě.... Konečně (!) někdo přišel s nevšedním komiksovým seriálem, v němž nejsou supráci vyobrazeni jako černobílé figurky alá Mirek Dušín, ale jako amorální úchylní čuráci, kteří pod idealistickým veřejným pláštíkem schovávají svou hříšnou identitu. Tudíž namísto toho, abyste zde ony rádoby "superhrdiny" obdivovali, máte nesnesitelný nutkání je s největší radostí kopnout do koulí - a kupříkladu takovej Homelander (jehož se perfektně zhostil Antony Starr) je ten největší velezmrd, jaký kdy chodil po televizních obrazovkách. Šoust ve stavu beztíže či brutálně stylizovaný gore není ani za mák špičkou ledovce toho, jakým nehorázným způsobem si tenhle projekt nebere sebemenší servítky, poněvadž kreativní mámvpičismus a parodická nebojácnost tvůrců fakticky neznají mezí. Tahle nevšední žánrová satira/ironický pohled na superhrdiny bez růžových brýlí dozajista nadchne dvě divácké kategorie: ty, kteří tomuto žánru holdují a mohou 'The Boys' považovat za báječnou podívanou, anebo ty, které tento žánr již unavuje a 'The Boys' pro ně bude originálním žánrovým zpestřením. Co dodat? Karl Urban steals the show! ()

JetDryerFan

Naprosté nadšení mě provázelo od prvního dílu po poslední. Je to skvěle akční, je to vtipný, napínavý, občas je to sice trochu prasárna, ale má to šmrnc, kterej mě sakra baví. Karlu Urbanovi ta role sedí jako Butcherovi košile, jeho aroganci a humor si musí zamilovat každý. A vůbec všichni “kluci” mají co do sebe, jejich parta je skvěle vyvážená stejně jako superhrdinové, krásně to ladí a funguje. U tohodle seriálu se nebudete nudit! ()

William_

Pokud jste s viděním tohoto seriálu váhali, nemusíte. 1. série je skvělá a dokonale si Vás namotá na prst, nepustí Vás a v poslední epizodě Vám předhodí takový cliffhanger, že okamžitě začnete binge-watch 2. série. Nadpozemská podívaná. Jen už asi potom nebude mít rádi ty "obyčejné" supráky u konkurence. ()

VanTom

Sedmička nejmocnější superhrdinů, co svět zná a bezmezně adoruje, nejenže podléhá zájmům a přísné kontrole mateřského (sic!) konglomerátu Vought a ze všeho nejvíc si hledí svého PR a image, také jsou to namyšlení, sebestřední, svou moc zneužívající zmrdi a úchyláci. Ze srdce jsem jim přál spravedlivý (nebo spíš jakýkoliv ponižující a bolestivý) konec. Ovšem naše "Banda" zakomplexovaných lůzrů, kteří proti nim vytáhnou do boje, tahá za tak krátký konec provazu, že k přímé konfrontaci (naštěstí) nikdy nedojde, a přestože odhalením hnusného tajemství jim dokážou znepříjemnit život (takže si jich vůbec všimnou), nemají ani špetku šance. Jinými slovy: naprosto nerovný mač – což mě popravdě lehce zklamalo, nejenom kvůli minimu akce. ()

• Při nástupu A-Traina (Jessie T. Usher) na stadion hraje „Fight Night“ od Freedom & Kevin Skaggs & Alexander Pol. Na konci epizody zazní „Stop!“ od Jane's Addiction. (Duoscop)
  • Když si Deep (Chace Crawford) holí tělo, tak při tom hraje „Everybody Hurts“ od R.E.M. (Duoscop)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů