Banda - Série 2

(séria)
USA, 2020, 8 h 14 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr, Jim Beaver, Aya Cash, Jessica Hecht, Claudia Doumit, Chris Mark, Jennifer Esposito, Colby Minifie, Laz Alonso (viac)

V intenzivnější a vypjatější druhé sezóně se Butcher, Hughie a ostatní snaží vypořádat se ztrátami z předchozí řady. Na útěku před zákonem stále bojují proti superhrdinům. Vought, společnost, která se stará o superhrdiny, mezitím profituje z paniky, kterou vyvolá hrozba super-padouchů. Objevuje se nová hrdinka, která způsobí ve společnosti rozruch a provokuje už tak labilního Homelandera. (Prime Video)

Eliott

Druhá série začala pomalým rozjezdem. Ovšem zlom nadešel ve třetí epizodě, kdy se celá show rozjela na plné obrátky. Také velice chválím nově vybrané postavy, především tedy jedinečnou Ayu Cash v roli Stormfront. Zakončení série sice kulervoucí, ale i tak cítím úpadek oproti první sérii. 88% ()

Spiker01

K mému překvapení pro mě začátek druhé řady nebyl takový nářez jako loni, ovšem celkově se jedná o takový ten top notch seriál dané platformy, v tomhle případě Amazonu. Trošku mě zamrzelo, že se tentokrát neobjevil Simon Pegg, nicméně obsazení je pořád parádní, k psychopatickému Anthonymu Starovi a démonickému Karlu Urbanovi (neuvěřitelnej démon!) přibyly postavy Giancarla Esposita (který je teď snad všude a vždy perfektní) a Stormfront, jež přeoperovali na ženu (a později jsme pochopili proč a udělali to skvěle) a zprvu jsem ji nenáviděl, ale vyprofilovala se ve skvělý přínos seriálu. Osobně jsem si taky v téhle sérii nejvíce oblíbil postavu M&M (tahle scéna nejvíc!). A to má do trojky ještě přifařit Jeffrey Dean Morgan, což by byla obrovská bomba a doufám, že to vyjde. Co vám budu povídat, je to stejně šílené jako minule, rozhodně jděte do toho...9/10 ()

DwayneJohnson

Už první série potvrdila, že tohle nebude úplně moje krevní skupina a tohle vše se promítlo i do té druhé, kde jsem zaznamenal, pomalý, ale patrný sešup kvality. Kdyby to mělo jen Butchera (super přízvuk!) a Homelandera, dal bych asi víc, ale nemůžu ignorovat spoustu hluchých míst , které nezachránila ani solidní akční scéna s velrybou a nadprůměrný, poslední díl. S03 zatím odkládám na neurčito. ()

vyfuk

Druhá série je v celku oříšek. Především protože se trochu táhne. Odnikud nikam. První série nabízela skvělou ujetost, která udávala tón celého seriálu spolu s velmi dobrou dynamikou, kdy se v každém dílu něco dělo. Bylo to navíc napínavé a vyhrocené. Nějaké zásadnější a zajímavější body obratu zde byly pomálu. Je jasné, že to nemůže běžet pořád, ale člověk se pak nemůže divit, že po první sérii přijde druhá, která oproti té první vypadá jako kdyby se sesbírali ty méně zajímavé příběhy. Jinak nemohu jinak mluvit negativně. Onen tón je stále stejný, i když někdy upozadění, ale chybí dynamika. Přeci jen, to opět zachraňuje ujetost, kdy samozřejmě tam musí být nacistická konspirace a self love honitba na konci. Stále to kope. Trochu méně, ale kope. ()

VanTom

(Filmová) kvalita zůstala na místě, stejně jako se prohloubily výtky, které k The Boys mám. Naše "banda" se sice skládá z fajn týpků, jelikož ti však řeší hlavně sebe a svoje rodinně-vztahové city, celou dobu stojí mimo hlavní dění (které, pravda, rozhýbávají). Že jsou ještě naživu, za to vděčí spíše náhodám, popř. blahosklonnému rozmaru těch nahoře – Voughtu i labilní superhrdinské sebrance, jež má svých trablů, úchylek či kostlivců nad hlavu. Reálně proti nim nezmůžou nic, tudíž mě vždy (útrpně) rozesmálo, když se, spravedlivě nakrknutí, vrhli s brokovnicí či páčidlem proti nezranitelnému supermanovi… aby se samozřejmě bolestivě proletěli. Stále mi tu chybí pořádná konfrontační akce, vzhledem k výše zmíněnému nejspíš bohudík. Nějak mi ale přišlo ve 2. sérii těch hlušších míst více. 7/10 ()

• Obytný komplex v Sýrii ve scéně, ve které Black Noir (Nathan Mitchell) likviduje superteroristu Naqiba (Samer Salem) byl vytvořen přesně podle popisu pákistánského úkrytu Usámy bin Ládina. (NiWi)