Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

M.i.k.e

pořád to jsou Boys, pořád je to nejlepší současná komiksovka, která si drží vysoký standard, Homelander je díl od dílu větší psychopat a Butcher mu začíná zdatně sekundovat a bavil sem se pořád stejně dobře jako u předchozích sérií. Přesto ale třetí řadě nedokážu dát plný počet, protože se nemůžu zbavit dojmu, že svůj potenciál nedokázala vyždímat naplno a hlavně Soldier Boy, který je tu prezentován jako ultimate weapon na Homelandera nakonec tak nějak vyšumí do ztracena, stejně jako tu jsou naprosto zbyteční Deep, A-Train a vlastně i Noir. I tak ale nakonec převládá spokojenost, protože málokterý seriál o sobě může říct, že i ve své slabší sérii je pořád vynikající a lepší než většina ostatních...85% ()

Lenka.Vilka

Co říct o třetí sérii, abych neřekla moc? Především to, že si seriál drží svou kvalitu a stále je na špičce s něčím na co dost věcí zapomíná: napsat postavy tak, aby vám nebyli ukradený. A teď nemyslím jenom ty "hlavní". Ale dokonale se zde pracuje i s vedlejšími. Neříkám, že po téhle sérii začnu mít A-Traina ráda, přeci jen on je ten, kvůli kterýmu to všechno pro Hughieho všechno začalo. Stejně jako manipulovatelnýho Deepa, kterej sice rád ojíždí chobotnice, ale když musel svýmu kámošovi udělat, co udělal, bylo mi dost smutno. Stejně jako za začatku trochu zvláštní linka Frenchieho a Kimiko a celý Rusko, ale chápu, backround a building, a ve výsledku jsem byla spokojená. Pardon, ale jak někomu může vadit muzikálové číslo?! To byla společně s animákem nejhravější část série!!! Možná proto jsem to ještě teď nerozdýchala (ale veřejné mínění můžeme ochcat náhradou) po těch ptáčkách a srdíčkách. To bylo hezký. Moc mě bavilo, co vyplulo na povch kvůli použití Véčka ohledně Hughieho, a jeho strachum a pocitum, to bylo strašně fajn. Stejně jako v případě Butchera, kde byl fajn ten jeho první team up, to uznávám, to je nejlepší část třetí série, ale hlavně ten druhý v posledním díle. To jsem šla do kolen. Ironie jako sviňa. Když už byl tedy zmíněn. Nějak se nemohu zbavit hořké pachuti kvůli tomu, jak dopadl Soldier Boy. Chápu to, dává to smysl. Ale já ho chci vidět dál. Chci, aby Kripke zvedl telefon a zavolal Jeredovi, protože doufám, že v další sérii si i Jima Beavera užijeme víc. No nebylo by to super? Navíc všechny ty odkazy do současných událostí a rejpání do žánru, to si prostě někdo jako já brutálně užívá. Mnohem víc než ty nechutnosti a ujetosti. Jako jo, když někdo expoloduje, je to vždycky fajn, ale výše zmíněné je pro mě prostě víc. Nejlepší série zatím! :) ()

LasT_Olt

Následující řádky mohou obsahovat vyzrazení děje. Myslím si, že co se týče kvalit, třetí sérka nějak extra nevybočuje ze zaběhnutých kolejí uvnitř maelstromu, do kterého se dřív nebo později dostane každý superhrdinský počin. Prostě záporák, záporák umře, někoho vezme sebou a další sérii máme nového záporáka. Pro mě osobně je to zakončení strašlivá pohroma, jelikož umřeli tři mí nejoblíbenější supové (Noir, Soldier Boy a Maeve, i když ta ne tak docela) a přežili všichni supové kteří mě serou (Starlight, A-train, Deep). Finální scéna je sice bizární, ale když se nad tím ve výsledku pozastavíš, tak v dnešní Americe by taková reakce klidně možná byla. Jo a Karen Fukuhara je pořád nejvíc sexy superhrdinka ever. ()

FrankSusta

Můj oblibený seriál se po dvou letech navrátil! Konečně! Tento seriál miluji z mnoha důvodů, ale především proto, že skvěle dekonstruuje superhrdinský svět tak jak ho díky MARVEL a DC známe. A to způsoby brutálními, vulgárními, perverzními. V obou předšlých sériích to tedy tak bylo... a tady je to dvoj, né-li trojnásob! Tahle série je extrémní úchylárna! Ale zároveň opět chytře napsaná, sex, násilí a vulgarity zase používá ku svému prospěchu a zkrátka to tvůrcům opět se vším všudy prochází. Postavy (nejen nové) jsou opět skvěle napsané a u starších se opět otevírají příběhy z jejich minulosti ohledně jejich motivací (zejména M.M.). Technicky opět dokonalý áčkový výkon. Však i tak se zde nevyhnou pár problémům!; za největší považuji ústřední myšlený příběh, a to ten, že nám sociopatickej psychopat Homelander (v podání skvostného Antonyho Starra) měl ukázat své pravé já... a to se jaksi úplně nestalo. Tedy, ne tak moc. Další problémy se nachází v různých dějových linkách, jako třeba ten, že některá dějová linka (i když je v ní kupříkladu více rozebraná některá postava) je úplně zbytečná ke konečnému dílu a slouží pouze jako natahovač. Za příklad dejme linku Frenchieho, Kimiko a S/Mrusky (o kterém bez spoilerů mluvit nejde), která slouží celá v podstatě jako další důvod k udělení většího ratingu. Nebo mstící linka Soldier Boye (která sice bavila, ale také byla vcelku nevyužitá a jelikož již kvůli ní nezbyde vůbec žádný prostor, tak je postava Soldier Boye ke konci úplně nevyužitá). Ale jinak jsem si tento seriál velice užil a jsem zase velice vděčný, že jsem mohl zase vidět novější strasti a slasti skvělé partičky. Více jsem psal v pravidelných recenzích na každou epizodu (nebo taky zde a spoilerově zde). Jo, a taky konečně došlo na nějakou pořádnou akci v podání pěstních soubojů, které jsou lepší než sebelepší souboj ve zbytku světové kinematografie. 9,5/10 (-0,5 za ten příběh a jeho nedostatky) ()

Remivsremi

Máme tady nejsilnější sezónu. Práce s postavami a jejich příběhem se vydala na správnou cestu. Celý děj sezóny byl konstantní. Neředil se. Byl nastaven jasný cíl. Vše se neslo v duchu seriálu, takže jsme dostali satiru, kritiku společnosti a jejích rozpoložení v dnešní době, hromadu komiksových odkazů a další krvavé momenty, které si budete pamatovat. Nevyšel pouze závěrečný krok, ale to se dá odpustit, páč třetí řada byla jízda a konkurence se má co učit. Kéž by to udělala. The Boys ve své vrcholové formě. ()

UhLee

Třetí série - (9/10). Třetí série The Boys je prozatím tou nejkvalitnější sérií, jakou nám streamovací služba Amazon Prime nabídla. Seriál si brázdí svoji brutální cestu v zajetých kolejích. Akorát všechny aspekty, které jej zdobily jsou posunuté zase o level výše. Po absenci humoru v druhé sérii jsem opět pociťoval, jak moje bránice trpí a po skončení seriálu mi moc nepoděkovala. Tou nesilnější zbraní, kterou třetí série disponuje bude určitě vývoj postav. The Boys totiž nejsou seriálem, kde by postavy zapustily kořeny a přestaly se vyvíjet. Development charakterů je v třetí sérii nejznatelnější. Největším vývojem projde postava Butchera, kdy nejeden dialog chytí za srdce. Obzvláště silné jsou pak flashbacky na jeho dětství, kdy poznáváme, jak geniálně je seriál vlastně napsaný. Následující aspekt zmiňuje asi každý uživatel, ale ani já nebudu výjimkou. Soldier Boy možná není nejinteligentnější postavou. Co jej však vyzdvihuje nad všechny ostatní je jeho geniální ztvárnění. Jensen Ackles je totiž nesmírně charismatickým hercem a pokaždé když se rozezněl jeho hluboký hlas, tak se mi chvěly ušní bubínky. Považuju to za dokonalou castingovou bombu a podobně jako u ostatních herců, tak i tady dali tvůrci šanci nepříliš známé tváři, která se nanejvýš vyplatila. Nyní nezbývá než doufat, že si tvůrci pohlídají kvalitu i v další sérii. Protože kdyby to bylo podle mě, tak já bych si klidně dokázal představit konec třetí série jako dokonalé a důstojné zakončení tohoto fenoménu. Doufám, že seriálový spin-off Gen V nebude pouze dojením této populární značky a jeho existence bude opodstatněná. Zase na druhou stranu kvituju, že je seriál jakýmsi můstkem mezi sériemi a tím pádem fanoušky těší, že si tím zkrátí čekání a následně na tento seriál naváže čtvrtá série. "Go On, Son. Have A Bump." Nejlepší epizoda: Herogasm(S03E06) ()

Qitek

Každým jednotným dílem o velký kus lepší než celá druhá série, ze které si nepamatuju jedinou scénu.  Brutální, ujeté, drzé, hláškující, zvrácené...? Asi ano, ale jestli to má být jediná známka kvality, pak bohužel. Odsejpá to. Ne že ne. Má to koule a na mnoha místech jsem se nejen bavil, ale určité momenty skoro v každém díle jsou vynikající. Rýpání do médií, do Zacka Snydera, La la landu, herogasmus, bitka s Homelander (nikoli ta závěrečná). Jen mám pocit, že tady někdo (Amazon?) chce víc sérií, než je tahle látka schopna unést. S posledním dílem přichází vystřízlivění. Postavy se nikam neposunuli, děj se nikam neposunul, vlastně je to celé stejné jako druhá série - Zapomenutelné s tím, že je to vizuálně a po stránce zábavy výživnější. Velká škoda. Uzavřít to nabouchaným komiksovým závěrem, a mohlo to pokrýt prostřední (druhou sérii) nudu. Škoda škoda škoda. Opravdu zbytečně se to natahuje. ()

BROKEN_

Netradiční komiksový seriál The Boys má právě za sebou třetí řadu. Návrat tohoto nekompromisního, netradičního a ujetého superhrdinského seriálu přišel v pravý čas. Trvalo to dva roky než jsme dostaly další řadu. Vedle všech těch superhrdinských filmů a seriálů, které jsou rodinné, zábavné, barevné a neustále se snaží hrdinové zachránit svět, jsou The Boys blesk z čistého nebe. Ve třetí řadě seriál dokonale pokračuje v tom co nastavil v předchozích dvou sériích a pokračujeme tam, kde druhá řada skončila. Postavy jsou jednou z nejlepších věcí na celém seriálu. Seriál skvěle představuje zkažené a zvrácené hrdiny, kteří si dělají co se jim zachce a využívají svoje schopnosti ve svůj prospěch. Seriál skvěle rozumí svým postavám a do hloubky je rozpracovává. Tohle všechno by samozřejmě nefungovalo Tak dobře nebýt skvělých hereckých výkonů. Ve třetí řadě nejvíce září Antony Starr v roli hlavního záporáka Homelandera. Při několika scén předvede Starr takový výkon, že musí dostat nominaci na Emmy jinak bude něco špatně. Dále potvrzuje skvělý výkon Karl Urban v roli Williama Butchera, který má charisma na rozdávání. Celkově každý daný herec odvádí skvělou práci a i ta nejhorší postava, kterou divák nemusí mít rád, tak díky herci se u něho budete bavit (Deep je tomu důkazem). Za zmínku také stojí nový člen obsazení. Herec Jensen Ackles známý především ze seriálu Supernatural (Česky znám jako Lovci duchů) zde ztvárnil postavu jménem Soldier Boy. Ten patří vedle Butchera a Homelandera k tomu nejlepšímu co třetí řada předvedla. Jedna z dalších věcí v čem je seriál tolik známí je jeho nekorektnost a zvrácená podívaná. Třetí řada už v první epizodě předvede pravděpodobně možná tu nejnechutnější scénu z celé řady. Třetí řada se zkrátka nedrží zpátky a celé to poté vyvrcholí dost možná tou nejlepší epizodou celého seriálu a to konkrétně epizodou, která nese název Herogasm. Jak už název napovídá hrdinové zde budou pořádat orgie a věřte tomu, že se tvůrci nebudou držet zpátky. Tahle epizoda ale nepatří k tomu nejlepšímu jenom proto, že předvedou takovou nechutnou podívanou, ale také proto, že dojde na jeden očekávaný souboj. The Boys se svojí třetí řadou zkrátka potvrzují, že jsou výborným seriálem, který se nebojí zvrácených a nechutných scén. Skvěle pracují s postavami a herecké výkony jsou čím dál lepší. Pokud vás už nebaví sledovat dokola Marvelovky, kde je všechno daný, kdo je hrdina, kdo je padouch, svět je barevný a zábavný místo, tak seriálový The Boys jsou možností, jak si užít superhrdinský žánr úplně jiným způsobem. Třetí řada je z mého pohledu tou nejlepší ze všech. Kdyby ale se svojí finální osmou epizodou zakončily některé dějové linky a působilo to jako finále řady a ne jako teaser na čtvrtou řadu, jednalo by se skoro až o dokonalou řadu. 8,5/10 ()

Lachtaan

Masami oblíbení Kluci nabrali po trochu krkolomné druhé řadě zase na nekompromisních obrátkách a v téhle osmici epizod snad ani jednou neuhnuli bokem, servírujíc prohláškovanou, zase o ždibec víc explicitní jízdu, jíž rozhodně nic nestojí v cestě. Na další sérii se zadělalo slušně, prý jí vydláždil cestu letošní spin-off Gen V. Tak snad se k němu také (někdy) dostanu. [viděno na Prime Video] ()

mickyreed

První řada mě absolutně odrovnala a pořád mě to ve srovnání se vším ostatním v určitým ohledu dokáže šokovat a překvapit (protože mi zkrátka těma prasárnama hrajou do noty) ... ALE už prostě nedokáže zasáhnout tak jako tehdy ... Paradoxně mi přijde, že můj milovanej seriál, kterej se vysmívá všemu konzumu, mainstreamu a uplakánkům začíná troskotat na přehnaným sentimentu a neschopnosti nějak důstojně skončit, protože se musí dál ždímat dokud to jde. ()

SamVimes

Billy Butcher a jeho Banda se vracejí již potřetí a zacházejí zase ještě o něco dál. Naši hrdinové zacházejí dál do šedé zóny a tentokrát si zahrávají s novým přípravkem, který poskytuje dočasné superschopnosti. Není už Butcher definitivně stejně špatný jako ti, proti kterým bojuje? A tvůrci seriálu zase zacházejí ještě dál v tom, jaké zvrácenosti ukážou. Všechno, co kdy komiksové fanoušky napadlo – Ant-Man uvnitř Thanose, vztah Aquamana k rybám, orgie superhrdinů – to vše a víc je ve světě The Boys možné.   Ani v kritice světa řízeného korporacemi a korporací řízených PR ratingy seriálu nedochází dech a tentokrát je aktuálnější než kdy dřív. Odkazuje především na Trumpovo chování v médiích a na sociálních sítích, ale i na různé reakce na covidová opatření, na fenomén fake news nebo na směšnou pompu a faleš reality shows. A mezitím si občas nemilosrdně kopne do Snyderovy Justice League, Billa Cosbyho či Gal Gadot a spol. zpívajících Imagine. Karl Urban a Antony Starr jsou opět skvělí, výborně zapadnul i nově příchozí Jensen Ackles jako Soldier Boy. Letos ale dostali obzvláště dobrou dějovou linku i MM, Hughie se Starlight nebo A-Train. The Boys stojí na třech pilířích – komiksová satira, politicko-společenská satira a příběh o spravedlnosti a pomstě. A všechny tři stále fungují skvěle. ()

VanTom

Co se brutálnosti a nechutnosti ("čvachtavosti") týče, tvůrci ještě přitvrdili. Skvělého nového mizeru (Soldier Boy!) ale stejně překonává Homelander na pokraji nervového zhroucení / egoistického nihilismu, za jehož křečovitý tik z přetvářky by výborný Antony Starr zasloužil nejednu hereckou cenu. Jinak Butcherovi už k totálnímu zmrdovi chybí krůček, ony vůbec všechny (drogovo-)psychické výkyvy a spíše jen přešlapování Bandy na mnoha frontách nepředstavují to zrovna nejzábavnější (s čestnou výjimkou Annie – Starlight). Konečně ale došlo i na pořádný supersouboj. ()

vyfuk

Totální jízda, která svou bizarností, brutalitou a sílou opět předčí minulé série, co víc, oproti té druhé jde jasně vpřed. Jasně, někdy je to vyhnané do extrémů, ale velice snadno to pobaví tím, jak si to na nic nehraje a je to autentické. Totální fór jsou i camea různých hvězd. Navíc seriál dokázal napínat a strachovat se o hlavní postavy, protože víte, že se s tím moc nesere. I když případných obětí bylo v celku málo. Čtvrtá série bude povinností. A netrpělivě vyhlíženou. ()

blackkocour

Třetí řada konečně graduje, doufám, už k finální řadě, protože čeho je moc, toho je příliš. První série patří k mým nejoblíbenějším seriálovým openingům, a co nastoupilo potom se nedá ani rovnat. Nikdo neodpáře skvělou zábavu, skrytou špinavost superhrdinů a jejich teplých eskapádách, a násílí přiměřené pro mládež na Dizny channel. Okey, šestá epizoda má nejlepší social credits na poli televizních seriálů, a lost footage post-credit scény na Avengers: Endgame. Postavy už více trpí se svými vnitřními démony, a více se do toho zatahuje bohužel i rodina, a klidně by se polovina stopáže dala zkrátit z hodiny na půl, obviously, další půlka jen Homelander buď vyhrožuje nebo se nevejde do napasovaného kostýmu. A Anička Lednová by potřebovala trochu vyčkat aspoň do června, aby hezky vykvetla aspoň do pasu hrudníku. A nechci sporákovat, ale finále je dost neuspokojivé. Víte, Karl Řezník se už od prvního dílu jevil, že má vždy plán. Jeho postava je i tak vypsaná a zrekonstruovaná, ale pokud dojde k zničení Homelandera, nechá si rozmrdat držku, a tahat za své postižené nitky neschopnosti. Mám chuť jít i níž, ale o krapítek lepší než druhá řada, ale slabší ekvivalent první a doposud nejlepší řady. Chceme zpátky Simona Pegga! ()

Soweek

Amazon boduje. The Boys zvládají být lepší komiksovkou než cokoliv co vypustil Marvel za poslední 2 roky. Ve stejný moment dokáže i nádherně tento žánr parodovat. 3 série navíc velice inteligentně přistupuje k dnešním kontroverzním tématům rasismu a feminismu a skrz svůj zvrácený humor ukazuje, jak skvěle se dají ve filmech tyto otázky řešit. ()

iXtr3m3

UPDATE PO SEASON 03: The Boys si ide za svojom cieľom neochvejne ako máloktorý seriál a dokáže udivovať aj v tretej sérii. Šiesta časť Herogasm predstavuje asi to najlepšie, čo celý seriál ponúkol a posledná časť sa k tomu v závere tiež priblížila. Zábrany šli bokom, neexistujú hranice, ani pri tvorcoch ani pri ich postavách. Som zvedavý, čo prinesie ďalšia séria, lebo karty sa rozohrali zaujímavo, stret a prepojenie medzi Soldier Boyom a Homelanderom brutálne prekvapil, Butcherovi začali tikať hodinky a dostali sme aj zaujímavé zvraty, dokonca aj úmrtia, ktoré sa nečakali. Ďalšia séria bude znovu úžasná, nemôže byť iná. Najväčšie prekvapenie série bola sila Soldier Boya, očakával som epizódnu úlohu, maximálne ako Stormfront, ale že to bude takýto over the top panák, to som nečakal... :) ()

XdanteX

3.série... Dochází myšlenky a šťáva. Takže klasika použijeme GoT model... To publikum zbožňuje. Předvídatelný vymrdávací děj... Měl jsem problém se dodívat do konce.... ()