Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

Midar

Kvalitativně v podstatě stejné jako série předchozí, se všemi jejími klady i zápory. Pořád se tak sice jedná o extrémně povedený seriál s tunou nápadů, zvrhlostí, nadhledu, vtipu a brutality, ten scénář má ale zas a znova prostě až příliš mnoho děr, čímž teda trpí hlavně finální dvě epizody, které byly až extrémním způsobem roztahané a nakonec taky pěkně nesmyslné. Opět se tu navíc rozehrává až příliš mnoho dějových linek, které nakonec míří do ztracena (viz. takový Black Noir), opět je tu nový extrémně silný hráč, tentokrát v podobě Soldier Boye (perfektní Jensen Ackles), a opět jsme se vlastně nikam neposunuli. Nechápejte mě špatně, ten svět je pořád zatraceně zajímavý a svým způsobem okouzlující, herci tomu navíc dávají maximum, hudba šlape na plné obrátky a pomyslný vrchol seriálu v podobě Herogasmu je možná tím vůbec nejlepším dílem celého seriálu. Jako celek je ale třetí série extrémně roztahaná a v konečném výsledku vlastně úplně zbytečná. Což je taky hlavní důvod, proč nakonec nemohu jít na více než tři hvězdičky. Když u finále jen nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, proč se všichni hrdinové chovají tak retardovaně a splachují do hajzlu všechno, o co se celou sérii snažili a pak se ještě tváří, jakoby svět už nemohl být růžovější, asi je něco špatně. ()

MartinTerran

Třetí řada začala dobře a dobrém tempu, ale zdálo se mi že v průběhu trochu ubírá na plynu, ale i přesto jde o dobrou řadu, ale ten závěr..., ale asi by pak už seriál neměl kam pokračovat. Hodnocení: 85/100. ()

farb

Síla. Třetí sérka za mě zatím top. Jako na finále je vidět, že chtěli zase hlavně prokopnout dveře do další sezóny, ale jinak špica. Celá řada má silnej dramatickej oblouk, ve kterým si luxusně vodí postavy, satira funguje na jedničku, ať už tepe do společnosti, korporací, Hollywoodu, celebrit.... Prostě špičková a silná žánrová záležitost. Do budoucna, prosím, jen houšť. A zbytečně nenatahovat. ()

Nathaniell

Třetí série i navzdory předchozím dvěma působí jako utržená ze řetězu. Zápletky se solidně zamotají a ačkoliv bylo jasné, kdo je kdo, chodil jsem se dívat do zrcadla, jestli já jsem pořád já. :-D :-D ... Tempem to sice působí na pěkný počet sérií, ovšem to nevadí... Jen to čekání by nemuselo trvat tak zatraceně dlouho... 5* ()

adamix

Chlapci nesklamali ani po dvojročnej odmlke. Stále sa vezú na vlne sarkazmu, krvavosti, sexizmu a hlavne príbehových grád, ako to pred pár rokmi kvalitne započali. Dej sa teraz viacej zaberá Homelanderom a dá sa povedať, že hlavnou postavou tretej série je práve on, čo pri geniálnom výkone Anthonyho Starra je len veľkým plusom. Ostatné postavy vrátane Urbanovho Butchera s pompéznym novozélandským prízvukom nestratili svoje sympatie (kladné aj záporné). Dej je obohatený o dejovú linku so starým superhrdinským tímom na čele s novou hrozbou, ktorá sa nechá prezývať ,,Soldier Boy", postava Black Noira nadobudne v závere série väčšiu komplexnosť a dojde aj na výbornú akciu (ktorej zas toľko nie je) a v úvode máme dráždenie gigantického penisu týpkom so schopnosťami ako Ant-Man :). Chýbalo mi viacej pamätihodných vtipov a viacej akcie, ale beriem to tak, že toto je skôr o tých intrigách ako o megalomanskej akcie na spôsob Marvelu. Kvalita ako vždy, nedá sa ani vyjadriť ako veľmi chcem ďalšiu sériu. A viacej arogantného, narcistického a konečne aj rozzúreného Homelandera. Za mňa 90%. ()

muti

Drsnejšie, brutálnejsie, viac Supe. Blast from the past Captain America prinesie väčší problém ako je doterajší Homelander. Chladnejsi ako Winter soldier, silnejší ako ktokoľvek na svete. Homie je už v špirále šialenstva a ľudia mu fandia ako Trumpovi. Yeah, that's how we deal with it in America. Keďže sa zvyšuje latka a ľudia už nestačia tak na scénu prichádza aj látka Temp V, ktorá spravi z človeka Supe na 24hod. Postavy padajú ako muchy a slučka sa sťahuje. Kto sa dožije konca tretej série? ()

bvlrm

Tretia séria chlapcov je až na pár hajlajtov celkom chabá premiesťnovačka. Niekto ide niekam a urobí niečo a tak dál až dokým to človeka neomrzí. Nič nové a všetko čo sa vidieť dalo sme už videli v predošlých sériách. Oceňujem ale republikánske redneckovské fake news referencie. Guns to every American family! ()

FOndra

Ve finální epizodě dost málo akce. Moc dějových linek, které nejsou až tak zajímavé, ale seriál přesto nabírá na obrátkách. 🙂 ()

Kushina

Tenhle seriál zkrátka nelze hodnotit záporně. Nestává se moc často, aby po první velice kvalitní sérii přišla druhá, natož třetí ještě kvalitnější. A co víc? Bude 4. série a věřím, že to bude ještě větší masakr. Tenhle seriál fakt dokáže zakomponovat všechny žánry a zároveň si udržet kvalitu. Palec hore. 90% ()

tomino28

Superhrdinové tak, jak je u Marvelu neuvidíte! Pořád je to nářez, i když se mi lehce zdá, že tvůrcům se pomalu ale jistě zužuje manévrovací prostor na překvapení, zvraty a udržení pozornosti diváka. Nicméně kvalita si pořád drží vysoký standard a vypadá to, že ještě nekončíme! ()

HanzoBureshi

Tahle banda prostě ví jak na to! Co se týče komiksového žánru, tak se jedná o to nejlepší, co jsem v životě viděl a rating s tím nemá co dělat. Pro mě zfilmované Marvel a DC projekty jsou posledních pár roků totální břečka a jsem rád, že tu mám toto alternativní mistrovské dílo. Má to prostě koule, parádní příběh, super akci, překvapivé zvraty a mindfucky a spoustu dalších důvodů jak mě na sledování celé řady zabavit. Ale vše se neobejde bez pár slabších okamžiků, je tu i pár věcí, které se ke konci během sekundy vyřešili a jde se dál a to hlavně v posledním díle. Když ale banda ví, co dělat, tak jste schopny to přehlédnout a užíváte si tuto komiksovou jízdu. Já se o ty komiksovky poslední dobou moc nezajímám a ani žádný velký hype už nemám, ale návrat BANDY vyhlížím každý okamžik. Jedná se zatím o nejlepší řadu. Mé hodnocení: 9/10 ()

Ironhead

Do Herogasmu, nejlepší díl celého seriálu, mi třetí série přišla zdaleka nejlepší. Bohužel poslední dva díly to úplně zabily (ale naprosto). Kdy se nakonec postavy opět začnou chovat naprosto opačně proti tomu, o co se celou dobu snažily a to dost iracionálně. Je to jako u noha jiných seriálů nebo života, jakmile se nám postavy začnou "romanticky" párovat, začne mizet i veškerá zábava. Navíc u seriálů (většiny) dopředu víte, že z takového páru nenechají ani jednoho nikdy zemřít, ať už tomu musí podřídit jakoukoli scénáristickou hloupou a nelogickou berličku (spíš rovnou vozejk nebo obezličku). A celá linka "zamilovanosti" Francouze a Japonky mi opravdu leze jen na nervy. ()

david141474

Prdele tak tohle bylo něco. Jednoznačně nejlepší série ze všech tří, no a já doufám, že ta čtvrtá tady bude co nejdřív, protože očekávání jsou obrovský. Ani jeden díl nenudí, i když ten čtvrtej je ze všech nejslabší. I když je tam ten čtvrtej díl, tak ostatní jsou beze sporu skvělý. A taková pátá, šestá, sedmá a osmá epizoda je něco neskutečnýho. Nejlepší epizoda seriálu je určitě šestá s podtitulem Herogasmus a je to hlavně kvůli finále. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý a ten Homelander je takovej čurák, že to až není možný, neuvěřitelně se těším na čtvrtou sérii, hlavně kvůli poslední scéně osmého dílu. Herci jsou skvělí. Soundtrack je božskej a dokonce zazní song od Eltona Goodbye Yellow Brick Road. No a brutalita je i zde. Nejlepší linka, pokud by se tomu tak dalo říkat, byla s Black Noirem. Musím říct, že tato série je nejlepší ze všech tří. No a Banda je prostě Banda no. 10/10 Nejlepších série ze všech tří! ()

Rebel24

3.séria The boys berie dych a je úplne famózna. Tvorcovia akoby počuli výčitku pri sérii druhej a pekne od začiatku vytvárajú úžasný twist príbeh, prespikovany zvratmi, zvratenostou a závratnou gradaciou. Najlepšia časť je Herogasm, suverénne. Záver bol už nekompaktny a skôr slúžil pre sériu 4. Prínos postavy Soldier Boy je enormný, Jensen Ackles ukázal charizmu a patriotizmus, aký môže závidieť aj Captain America. Hlavná STAR je ale Anthony STARr. Výkon hodný ocenenia, úžasná mimika a práca s emóciami v postave úplného psychopata, ktory odzrkadľuje azda všetky zle vlastnosti, ktoré môže mať človek. Problém je keď ten človek je najmocnejšia bytosť planéty. Homelander je antagonist a zároveň tragická postava. Tiež STARlight prešla výrazným vývinom spolu s celou bandou. Zvyšné 2 STARs patria ovela lepšej akcii a už spomínaným zvratom v deji, kedy každý charakter dostal svoj priestor. Taktiež vsuvky 2D animovaných zvierat a muzikálu s Kimiko boli úplne vhodné a zvýraznili potenciál Multi žánru v seriáli. 💯% ()

Sopholojong

Ant-Man premavajuci sa v diere "vtaka", chobotnica fajciaca Deepa! ... Ladies & gentlemen welcome to The Boys Show. Grandiozny napad so zelenym dzusom, na ktorom zacnu "ujizdet" Butcher s Hughiem, aby sa sami stali Sups, proti ktorym tak vehementne bojuju. A Herogasm epizoda ako to najodvaznejsie predstavenie, ake som kedy v historii telky videl. Soldier Boy sa svojou charizmou nebezpecne zacina priblizovat najvacsiemu badassovi s dobrymi umyslami Butcherovi a ich suboj s Homelanderom v epicentre orgii je to najcoolovejsie, co som zatial pocas pandemie videl (vratane marveloviek). No a samotny "super-nie hero-ale villain" prick Homelander je jednym z najlepsie napisanych "skurvencov" v historii bedne. Pre Anthonyho poprosim minimalne Emmy. Pre Goldberga, Rogena a Kripkeho tiez a vsetky mozne zasluzne medaily. Mnohymi odsudzovany zaver ako "laciny" mne absolutne vyhovuje a ide presne v mantineloch "aki sme my ludia (alebo sups) chameleoni a pod tlakom vieme menit strany a nazory". PS: Claudia "vybuchujuce hlavy" Doumit je so svojimi okalmi a velkym "ratafakom" atypickym zjavom, ale v mojich ociach zatracene sexy. ()

Iorweth

Myslel jsem, že po 2 sériích už to nemůže zajít daleko, ale 3 řada to posunala úplně na jinej level. Od začátku až po finální scénu je tohle brutální, šílený, zvrácený a naprosto ultimátní komiksový NÁMRD !!! 6 epizoda je absolutní strop a vrchol téhle série. Až se budou rozdávat ocenění Emmy, tak jednu automaticky už s předstihem dejte Antonymu Starrovi. Ten člověk je úplně někde jinde a jeho postava Homelandera je napříč celým seriálem famózní. S každým dalším dílem je ještě víc psycho a vy se děsíte co provede v další scéně. Takhle skvěle vykresleného komiksového záporáka jsme naposledy měli Jokera v Temném Rytíři od Nolana. Nová postava Soldier Boy je příjemným zpestřením této série. Jensen Ackles si tuhle brutálnější a hovadštější verzi Captaina Ameriky náležitě užívá. Též mě s každým dalším dílem baví linka mezi Kimiko a Frenchiem. Jsem zvědav, jak se bude dál vyvíjet jejich vztah. Butcher a jeho proslulé "Cunts" už má podobnou váhu jako Samuel L. Jacksonovo "Motherfucker" :) :) Jestli bude 4 řada ve stejném duchu jako tahle 3, tak se máme opravdu na co těšit. Jen tak dál. Tohle je ten svěží vítr co superhrdinský/komiksový žánr potřebuje. ()

bigmatko

lascivný expresívny teatrálny frivolný obscénny a bohapustý jest svet partie The Boys. idúc v ústrety sebazničenia ukájajúc smilnosti a žiadze suprákov ponúkajú tieto postavičky neskutočnú zábavu, ktorá v sebe spája všetky superlatívy. ()