Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

DK197

Pořád se na to dobře kouká a je to vážně šílená jízda. Na čtvrtou řadu se těším. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že osm hodinových epizod nedává dostatečný prostor všem postavám a to je škoda. Některé charaktery mi navíc začínají lézt na nervy a docela by mi udělalo radost, kdybychom se v nové sezoně dočkali nových zajímavých postav. ()

AdelleR

Napětí se stupňuje a holt to pro kluky definitivně přestává být prdel... Tradičně první epizoda rozpačitá, ale pak to jede ve velkém. Nitky se rozplétají, na (ne)hrdiny je zase nazíráno z jiných úhlů pohledu a jistí si můžeme být tím, že tady vlastně není jisté absolutně nic. Miluju, jak tvůrcům není nic, ale vůbec nic svaté. Masakr, emoce, vtipy, všechno tu pořád je. Nehorázná jízda od začátku do konce. Soldier Boy perfektní. Souhlasím tedy s tím, že se to tak trochu točí v kruhu, ale na celkovém zážitku to nic nemění. The Boys jsou prostě geniální počin. ()

whitey

Ještě v polovině posledního dílu jsem si říkal, že je to bezkonkurenční série, kde je sice pár nedostatků z minulých řad -  tvůrci jsou stále opatrní a nechtějí sejmout známou postavu (krvavou smrt zažijí jenom epizodní postavy), kde vycpávkové scény (většinou v roli Starlight a MM) nezabírají tolika času jako v předchozí sérii. ALE! Pak to přišlo a během okamžiku šla celá euforie pryč. Celá série byla v hlavní linii děje takřka zbytečná, protože se postavy zachovali zcela jinak, než by se měli podle toho, jak jsou napsané zachovat. To platí i pro nejlepší díl -  Herogasm - ten byl sice fajn, hodně fajn, ale i tak se tam dostalo zase zbytečných scén (MM chtěl sundat Soldier boye pěstma - několikrát(!), Starlight jakoby vypadla z jiného seriálu pro teens a brzdí celá flow děje), promrhaný potenciál, kde Hughie mohl konečně sundat A Traina, jehož linie byla taky zcela zbytečná, nezajímavá a jeho charakter přesluhuje. A vlastně kromě Homieho a Bloncky neměl nikdo ze Sedmičky prostor a mohli, nebo spíše měli, by zdechnout všichni. Jak už jsem říkal, tvůrci jsou extrémně opatrní, jakoby kdyby nevěděli kolik sérii ještě bude, tak si chtějí nechat v záloze všechny hlavní postavy. Má oblíbená Queen, která měla silnou motivaci sundat Homelandera (stejně jako Billy, u něho ale mám pochopení, proč se tak zachoval) to nakonec neudělá a její postava je ukončená neukončená. Hlavní eso série Soldier Boy šel na konci série k ledu, takže se může či nemusí vrátit do hry. Sečteno a podtrženo - je zde prostě promrhaný potenciál. Seriál někam směřuje, a pak přijde scéna, která vše zničí, nebo vrátí do statu quo. Ale na každý díl jsem se těšil, což jsem od dob GoT nemohl říct. 8/10. ()

Asanoth

Za mě pořád super: Ale ne až tak fenomenální, jako předchozí dvě řady. V prvních dvou dílech je hodně samoúčelné brutality, celkově začínají prosakovat různé scénáristické podvody (něco se stane, aby se něco ulehčilo, nikoliv, že to dává smysl), je to celé takové trochu přešmodrchané... Ale Anthony Starr a Karl Urban jsou pořád snad nejlepší seriálová dvojka všech dob, seriál se pěkně vypořádává s působením sociálních (a nejen těch) médii na společnost a šestá epizoda byla bomba - ne taková bomba, jako šestá epizoda druhé řady.... Každopádně už se těším na pokračování :) . ()

OsahuKimina

8/10 Stále odzbrojující a nekompromisní. Pořád brutální a hláškující seriálový nášup, který už třetí sezonu, naprosto perfektně nakopává všechnu tu korektnost a povrchnost ostatních dnešních komiksových světů do prdele. Výkony Karla Urbana a především Antonyho Starra jsou dech beroucí. Takový Homelander opět dokázal, že je pravděpodobně tím nejlepším seriálovým záporákem, minimálně v nedávné paměti. Proto je na škodu, že třetí řada nepřišla s něčím svěžím a hlavně scénářem posunujícím příběh. SoldierBoy se ukázal jako úplně zbytečná postava. Finále nedokázalo vyvolat napětí a postrádalo grády, hodné k takové show jako je The Boys. Příběh se motá v kolečku a nikam jsme se vlastně nedostali. Na konci převládl pocit neuspokojení, takový že koukáte na teaser k něčemu co teprve příjde. Ale jestli je v plánu velký počet sérii tohle jsem schopný překousnout. ()

MatyRock

Panáci na steroidech aneb pokračování superhrdinské dekonstrukce! Třetí série, podobně jako její předchůdci, přináší krvavě drsnou a sprostou komiksovou podívanou. A ano, dnes je to vzhledem k rafinériím, které vytvářejí deset komiksových pohádek ročně, vážně skvělá protiváha. Herecky (Antony Starr, Karl Urban a Jensen Ackles FTW!) a režijně jsou The Boys opět bez konkurenční. Po scénáristické stránce je to trochu horší než u předešlých sériích, přičemž si na konci seriálu uvědomíte, že se veškeré události dostali opět tam, kde byly na začátku série. Samozřejmě postavy projdou určitým vývojem, některé zásadnějším než jiné, ale nezapomíná se na nikoho. Fikční svět má možnost rozvoje a rozšiřuje se hned o několik zásadních atributů. Soundtrack, jak licencovaná hudba, tak originální hudba, je výborný a mnohdy dopomáhá k ještě lepší atmosféře. Humor je opět velmi vkusný, samotné narážky a vtípky o superhrdinských klišé se nikdy neomrzí. The Boys umí kombinovat satiru, krvavé či explicitní scény, akci a drama, tak zatraceně dobře, že se to celé nerozpadne a já to můžu i nadále bez výčitek milovat. 9/10...komiks otočený naruby  ()

Belphegor

Velmi dobré, brutální a bez servítek, třetí série servíruje všechno v těch nejlepších hodnotách, rozvíjí postavy a neztrácí na kvalitě. Dokonce bych řekl, že je lepší než druhá - ta mě místy nudila. Miluju, jak seriál sám sebe paroduje a je přes čáru, přesně to co Marvelu a DC chybí - surovost a realismus, ale i prostě odpovědi na zásadní otázky jako; jsi li něco jako Aguaman, rajcujou tě ryby? Ne ne, spíš chobotnice a miluju, když mi to dělají... Jediné mínus je, že jsem čekal, že tato série bude finální, tak se trochu bojím, že čtvrtá bude nastavovaná kaše. Upřímně by to mohlo skončit a mě by to stačilo. No dobrá, ještě jednu zvládnu strávit. ()

Saralinos

Nejlepší série bezpochyby. Každý má vlastní linku, řeší se zajímavá témata a příběh se dost pohne. To celé okolo Homelandera a jeho zfanatizovaných fanoušků, to jak se nechají manipulovat. Je to děsivé, ale sami víte, že takhle jednodušší jsme. Homelander je jeden z mála padouchů, ze kterých jde zatracená hrůza a máte strach co udělají. Každá postava má tady nějaký vývoj a svým způsobem se posune a vy ji více chápete. Doslova mi bylo líto i němého ninji, který viděl kolem sebe kreslená zvířátka. Velice doporučuji a s klidem v srdci dávám 9/10. ()

skvely

Zatím asi nejlepší série! Je zde spousta divných momentů, ale to na zážitku ze seriálu přidává. Možná bych řekla, že je ještě brutálnější, než předcházející série, ale to jsou pro mě plusové body. Nemůžu se dočkat na další sérii. ()

betyvlckova

No a je tu 3 série The boys a jak už je to u tohohle seriálu tradicí tak mi i tady příjde, že mě seriál ničím extra neuchvátil a ničím extra ani nezklamal. Je zvláštní, že i po 3 sériích se do toho stále nemohu zažrat. Ale už jen za ten nápad a utahování ze superhrdinů si to lepší hodnocení zaslouží. ()