Najlepšie kamošky a zároveň najlepšie študentky v triede Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) sú veľmi múdre, šikovné...a dosť neobľúbené. Myslia si, že život je ukrytý len v učebniciach a na svojich spolužiakov s horšími známkami sa pozerajú s neskrývaným dešpektom. Lenže deň pred ukončením štúdia si obe zrazu uvedomia krutú pravdu – 4 roky šprtania boli v podstate stratou času a ony si mohli užívať presne ako všetci ostatní. A tak sa rozhodnú, že poslednú noc na strednej škole si to všetko vynahradia a roztočia to ako sa patrí. Čaká ich veľmi dlhá noc plná dobrodružstiev, na aké ich žiadna z kníh nemohla ani zďaleka pripraviť. (Forum Film SK)

lamps

Režijně bezpochyby zvládnuté a zábavně stylizované, zatímco scénáristicky žánrově podvratné, vždy připravené shodit nějaký profláklý motiv sebeuvědomělým ironickým vtípkem. Obě protagonistky jsou sympatické a ve finále mi ani nevadilo, že jedna musela být korpulentní a druhá homosexuální šprtka, protože to má být právě o smazávání rozdílů v dospívání. Přesto se ale nemohu zbavit pachuti nad matematicky vypočítaným zakončením a neochotou vymanit se nějak výrazněji z dlouhodobě nastavené divácké podbízivosti žánru, který se tu přitom tvůrci snaží (A dobré dvě třetiny velmi úspěšně) podkopávat. Po hádce na párty mě to přestalo zajímat a vyvrcholení před celou školou už jsem dokoukal z povinnosti. Lady Bird a Eighth Grade byli přeci jen více autorské a psychologicky upřímnější, byť i Booksmart je filmem pro svou cílovou skupinu inspirativním a pro jakékoli filmové fandy na více než uspokojivé tvůrčí úrovni. 70% ()

EvilPhoEniX

Sexy Olivia Wilde debutuje komedií, která by se dala označit za novodobé a moderní prcičky pro ženy a je to velmi svěží. Na teen komedii je film velmi kreativní, co se týká nápadů ( barbie panenky), zvláštní né zrovna typické postavy pro žánr, slušné dialogy, slušivé herecké výkony a ve většině případech se filmu daří vyhýbat typickému klišé a krásně ho obměňuje. Po humorné stránce to mohlo být údernější, ale přesto skvělá zábava a příjemné překvápko. 80% ()

TheEvilTwin

Booksmart je ten typ filmu, u kterého jsem se bál, že bude neskutečně nudný, trapný a bez špetky vtipu. Naopak se to fakt povedlo a u půlky filmu jsem se smál jak malé děcko. Byl to takový ten fakt ulítlý, hloupý a absurdní humor, který já prostě miluju a většina scének se povedla a šíleně pobavila. Hodně povedené jsou i netradiční sestava studentů, kteří jsou vtipní sami o sobě, a skvěle doplňovali základní příběh, který nebyl úplně dementní, ale naopak měl hlavu a patu. Hodně povedená a hlavně zábavná komedie. Dlouho jsem se takhle nezasmál. ()

Malarkey

Je teda pravda, že Olivia Wilde je multiinstrumentálně šikovná. Na to, jaké má film téma, se režisérsky drží neuvěřitelně v kramflecích. I ty holky jsou fajn a celé to má takový ten feeling středoškolských amerických komedií. Nebejt těch genderovejch keců a jednoho kluka, kterej kdyby se nepokoušel o tu černošku, tak si myslím, že je ženská, tak bych hodnotil i víc. Holt ale americká popkultura aktuálně mluví jasnou řečí a tak mám pocit, že Amíci na středních školách neřeší nic jiného, než hnutí LBGT a gender. Jo a čeští distributoři si ten název mohli taky tak trošku odpustit...vypadá to blbějc, než to ve skutečnosti je. ()

Algernons

Určitě ambiciózní neotřepaný pohled na puberťácké komedie o sexu a dramatu. Je to nápaditý, hravý a ústřední postavy a herečky naprosto válí. Avšak je to hrozně neučesaný, nejasný a ve výsledku stejně předvídatelný a tradiční, Celkově spousta myšlenek a nápadů se nakonec překrývá a je to celé zmatené, nemluvě o podivné glorifikaci party, sexu učitelky s žákem a střední celkově. Na to aby to bylo suprovou dekonstrukcí to pak ve výsledku nestačí a film končí někde na půl cesty. Přesto je fajn vidět tento typ filmu z druhé strany snaživých studentek. Každopádně ve výsledku zajímavá žánrovka, která si zaslouží pozornost už jen skrze její neotřepanost a snahu o unikátnost. 6/10! ()

• Scénář k filmu vznikl již v roce 2009. (Grimaldi)
  • Natáčení začalo v květnu 2018, natáčelo se v Kalifornii. (Varan)

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)