Do pokojného newyorského rána zasiahne výbuch bomby v obchodnom dome. Terorista, ktorý sa predstaví ako Simon (Jeremy Irons), žiada, že chce jednať iba s polcajtom Johnom McClaneom (Bruce Willis). A čoskoro s ním začne hrať smrtiacu hru, aby Johna totálne zničil. Prikáže mu ísť do Harlemu s transparentom: Neznášam negrov. Pred lynčom Johna zachráni černošský obchodník Zeus Carver (Samuel L. Jackson). Po chvíli dá Simon Johnovi novú úlohu – v jednom z vagónov metra je ďalšia bomba. Ide o blázna, alebo o pomstu proti Johnovi? Alebo sa za všetkým skrýva niečo iné a Simon potrebuje odpútať pozornosť polície, aby nemohla zasiahnuť? (TV JOJ)

Xmilden

Třetí díl a je opět zcela jiný než předchozí dva. Poprvé udeřili v mrakodrapu, potom na letišti a teďka na Wall Street. McClane má plné ruce práce aby se dostal Simonovi na kobylku, naštěstí má k ruce Zeuse. Napsat o tohle díle že se jedná vlastně o buddy movie by nebylo zcela dostačující. McTiernan natočil svůj poslední mistrovský kousek. 90% ()

T2

Rozpočet $90miliónovTržby USA $100,012,499Tržby Celosvetovo $366,101,666 (z toho v Japonsku film zarobil pekných $81,762,589)║ Režisér John McTiernan a jeho návrat k tejto legendárnej sérii priniesol ďalšiu strhujúcu jazdu Johna McClane, kde sa ani na chvíľu nepoľavuje. A ponúka zbesilý dej plný pascí, ktoré za pochodu rieši McClane s tým že nemôžu chýbať jeho klasické hlášky a akcia na každom kroku. Do deja výborne zapadá aj postava Zeusa hraná Samuelom L. Jacksonom, ten ako nechcený parťák McClanea vytvoril spolu s ním skvele sa dopĺňajúce duo. /90%/ ()

Phobia

Na třetí pokus konečně dokoukáno... Simon říká: "Svěžest a neotřelost jedničky tomuto filmu chybí, vzájemné překřikování Bruce a Samuela mi poškádlilo nervy místo bránice a Jeremy Irons mě vůbec neterorizoval, vlastně jsem mu i držela palce." Kdo hledá odreagování u akčního filmu, neměl by být trojkou "Die Hard" zklamán: výbuchy, honičky v autech, rvačky, střelba, zdevastovaný Willis - všeho tam je dostatek (ikdyž Michael Bay by mohl mít jiný názor). Vidět to před 16-ti lety, dala bych možná i 5*, v současné době to pro mě přece jen byla poněkud nepřekvapivá zívačka. 65% ()

H34D

Oops, McTiernan did it again - hra na kočku a myš ještě v lepším podání, než u Toma a Jerryho, výborná a vlastně i chytrá akce, jenž nenechá diváka vydechnout, nepřekonatelný Bruce Willis a zdatně sekundující Samuel L. Jackson, to jsou přednosti "nového" Die Hard, který kombinuje napětí a částečně i styl z jedničky s megalomanskou akcí, humorem a nadsázkou z dvojky. Jistě není to kdovíjak realistické, dočkáme se klasických klišé, kdy to má hlavní hrdina z poloviny za sebou, ale nakonec ne + od závěrečného zúčtování bychom také mohli čekat více, ale Die Hard 3 má prostě své kouzlo, je to úžasně zábavný a neúnavný akční film, (téměř) jako žádný jiný a proto mu tu pětihvězdu odepřít zkrátka nemohu. 9/10 ()

lesumir

Třetí pokračování tak trochu jinak skvělé serie. Jednička je legendární, McClaine na boso běhá po obrovské budově a po jednom zabíjí teroristi. Ve dvojce je to tak trošku podobné, akorát na letišti. Ve trojce už není nikde svázán, ale přesto zachraňuje NYC tím, že plní ukoly a má svého parťáka. záporáci hodně marní a celkový průběh už není tak dobře promazaný. Čtverka je o hodně lepší. ()

• Zeus (Samuel L. Jackson) spomenie na policajnej stanici 110. ulicu. Jedná sa o narážku na film Quentina Tarantina Jackie Brown (1997), v ktorom hrá pesnička "Across 110th Street" (čiže "cez 110. ulicu"). V tomto filme tiež hral Samuel L. Jackson (postavu Ordella Robbieho). (207)
  • Bruce Willis (John McClane) ve filmu nosí hodinky s ciferníkem na vnitřní části zápěstí. Stejně jako je nosí i v osobním životě. (DEXTER099)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (viac)