Edge of Winter

• USA Edge of Winter (viac)

Elliot (Joel Kinnaman) žije so svojou ženou oddelene a ich dvaja synovia, Caleb a Bradley, sú preňho tou najlepšou vecou v živote, ktorá sa mu podarila. Kedže majú všetok čas len pre seba, Elliot usúdi, že nadišla konečne tá práva chvíľa na to, aby zo svojich synov učinil pravých chlapov. Odvezie ich 50 kilometrov za mesto za účelom naučiť ich strieľať z brokovnice. Zábava sa však vymkne z rúk a po tom, ako zapadnú autom v hlbokom snehu, zostanú trčať uväznení uprostred treskúcej zimy cez noc v divočine, ďaleko od akejkoľvek civilizácie. Nevinná hra na dospelých sa postupne začne meniť na hru na prežitie a dvaja bratia začínajú zisťovať, že ich otca, ktorého konanie sa stáva čím ďalej, tým nepredvídateľnejšie, sotva poznajú... (sochoking)

DonBraso

Kanadský filmy určitě nevyhledávám,ale u tohoto snímku jsem udělal vyjímku,protože zde hrál Joel Kinnaman,kterýho si budu vždycky už pamatovat jako toho detektiva z The Killing.Pomalé tempo,hromady sněhu a od půlky filmu docela slušná atmosféra,která se rozjela díky jednomu slovo a to je Londýn.Hudební podkres jel víceméně pořád a nenásilně budoval atmosféru.Samozřejmě zde nebylo zrovna košér přeměna táty k synům,která v podstatě se rozjela tak nějak scenáristicky násilně,ale na to člověk brzo zapomněl a docela se i bavil.Nejvíc jsem se bál konce a právem.Auto se prostě najednou rozjelo a konec šmitec.Pro mě docela překvapviá jednohubka,která ví čím chce být.70% ()

JohnCZ

První polovina plná nejistoty je fajn. Divák ví, kluci tuší, že něco úplně nesedí. Po psychologické stránce mě to úplně nepřesvědčilo a kvalita cinematography je také spíše ušmudlaná. O žádné velké pokoukání se nejedná. Atmosféru to má ale solidní a jako nenáročný béčkový thriller to vcelku funguje. Tedy až na ten odevzdaný závěr, kde už se tvůrcům nechtělo zřejmě nic moc vymejšlet a kvůli kterému výsledný dojem bohužel dost klesne. ()

tron

Neviem, kto začal s tým, že tento film je horor, ale mal by s tým okamžite prestať, lebo si ho nájde Cujo a na mieste ho roztrhá vo svojich zakrvavených zuboch. Edge of Winter nemá s hororom prakticky nič spoločné. Začína sa ako priemerná depresívna dráma o nezodpovednom otcovi, ktorý sa so svojimi odcudzujúcimi synmi vyberie do zasneženej divočiny, potom to chvíľku pokračuje ako nudný survival a končí to ako triler bez napätia, aspoň ja som teda rozhodne napätý nebol. Joel Kinnaman je za bežných okolností vcelku sympaťák, tu ale hrá chlapa, ktorý si skutočne žiadne sympatie nezaslúži. A jeho dve decká sú vcelku neviditeľné (hoci jedného hrá asi najlepší filmový Spider-Man v histórii), takže ani im sa nedá fandiť. Nedá sa tu proste fandiť nikomu a tak len vyčerpane čakáte, kedy sa to skončí. A áno. Nakoniec sa to skončí. A ste radi, že ste radi. ()

kaylin

"Edge of Winter" není snímek, který by mě dokázal úplně odrovnat, přece jen má ze začátku takové to moderní pomalé tempo, kdy jsou zde dlouhé záběry a jako kdyby se nic nedělo, ale on se pak zvrtne a v závěru už je krásně šílený, což se mi více jak zamlouvalo. Škoda, že není snímek vyrovnanější a nedovede strhnout dříve. ()

Morholt

Kluci dobří, zimní atmosféra dobrá. Ale to nestačí. Kinnaman sice zahrál magora solidně, ale nemůžu si pomoct, nevěřil jsem mu, že chce těm dětem opravdu ublížit. Nehledě na to, že moment, ve kterém se to v něm všechno zlomilo, ve mě vyvolal víc než co jiného rozpaky. No a napětí, na které chtěl film sázet především, mi chybělo úplně. Je to debut, takže se dá ledacos odpustit, ale na víc jak 35% nevyšplhám. ()