V roce 1691 byl v Bostonu odsouzen k smrti temný čaroděj. Za pomoci Satana se ale přenese v čase do současného Los Angeles, kde je vržen oknem do bytu Kassandry a jejího přítele Chase. Ti si myslí, že je to nějaký opilec, a nechají ho u sebe přespat. Druhý den čaroděj krutým způsobem Chase zabije. Pak vyhledá spiritistku, která mu řekne, že musí najít tři části čarodějnické bible, která obsahuje tajné jméno Boha... Kassandru, která truchlí nad Chaseovou smrtí, navštíví Giles Redfern, lovec temných přízraků ze 16. století, který se také přenesl v čase, aby tu čaroděje našel. Kassandra se ho bojí, a tak, když se Giles snaží čaroděje zaměřit, zavolá policii a nechá ho zatknout. Ale temný čaroděj se vrací a chce zničit i Kassandru... (oficiálny text distribútora)

honajz

Pravda, triky za tu dobu zestárly a ta hlavní hérečka je nesympatická jak sviň (a v jakože těch svých 60 letech má ta její postava krásně vybělené a rovné zuby), ale jinak to má spád, napětí, Julian Sands je dostatečně démonický, jeho protivník dostatečně drsný i slabý zároveň, a dobro nakonec porazí zlo (bez dovětků na konci) a takové horory mám rád. Navíc je tam dost dobrých hlášek, amíšové nebo jak se jim říká, prostě poctivý ani ne tak horor jako spíš akčnější film s nadpřirozenými prvky, jakých v osmdesátkách vzniklo víc (Velké trable v malé Číně, Zlaté dítě apod.) a kde nešlo o naturalistické smrti, ale mírné napětí a zábavu. ()

Martin741

Reziser Steve Miner mal este v 80. rokoch 20. storocia hodne do seba a bol pravom pokladany za hororovy talent. Ale na filmoch ako Warlock bolo pekne vidno bliziacu sa biedu rokov 90. na jeho tvorbe. Film je to len trochu nadpriemerny, asi pre to caste cestovanie v case, ktore posobilo rusivo uz roku 1989, a teraz uz vyslovene posobi nerealne. Pritom rezia je na dobrej urovni, ale herecke vykony su podpriemerne az hrozne ale cernoknaznik Julian Sands je zase na urovni. Dvojku a trojku som chvalabohu uz nevidel. 75 % ()

flanker.27

Koukám, že od včerejška hodnocení notně přibylo. I já jsem zasedl v nočních hodinách k obrazovce, abych přehodnotil dojem z filmu viděného někdy před 15 lety v německém jazyce. Vzdor tomu, že je to celkem ptákovina, bylo docela osvěžující vidět po delší době něco ve stylu "starých dobrých osmdesátek", kdy se na psychologii postav moc nehrálo, s docela slušnými hláškami ("jízdní pruh si můžeš vybrat?"), nic moc dialogy (až si skoro říkám, že bylo lepší, když jsem tomu nerozuměl) a takovou určitou bezelstností nebo jak to napsat, tzn. tedy na nic si nehrajeme, ze 17. století se do současnosti přenesl démon, co terorizuje mladou ženu a zastavit ho může jen lovec démonů - diváku, ber nebo nech ležet. Lepší 2*. ()

Han22

Slušný horor, který má pár plusů - zajímavý námět, skvělý Julian Sands, a svižně odsýpající děj, na druhou stranu jsou tu otřesné triky i na osmdesátá léta (které mám velice rád, takže rozdíl poznám) a dvojice hrdinů s nulovým charisma, takže jsem se přistihl že fandím Warlockovi, aby se mu jeho plán povedl, což je docela průser. Takže za dva. EDIT: Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku. Je to fajn film o čarodějovi, docela originální a ty efekty nejsou ve srovnání s horory té doby zas taková hrůza. ()

Malarkey

Cassandra je cuchta, co by ani knedlo vepřo zelo neuvařila. Chvíli to dokonce vypadá jako kdyby jela na nějakým andělským prášku nebo filmařům došly pudry. Těžko říct. Na druhou stranu nemůžu říct, že by se s Warlockem neporadila. Já zažít takový zážitky, tak taky asi skončím na kokainu. S ohledem na film, jedná se o hroznou sračku. Sračka je to ale zjevná a dobře natočená a tak jsem se u toho i docela pobavil. ()

• Film se převážně natáčel v kalifornském městě Santa Paula na Faulknerově farmě, ale také ve státě Massachusetts ve městech Plymouth a Boston. (Trajektt)
  • Poslední film distributora New World Pictures. (Chatterer)
  • Film byl dokončen již v roce 1988. (Chatterer)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno