Lily (Taylor Spreitler) udělala životní změnu a vyměnila školu i dívčí spolek. Vydala se do míst, kde vyrůstala s matkou. Jenže dívčí kolej ještě není tak úplně dostavěná, a tak musí přiložit ruku k dílu. Shodou nešťastných okolností se ve studni na kraji pozemku probouzí čiré zlo! 25 let čekal na odplatu, nyní se vrací, aby znovu začalo krveprolití! Skřet je zpět! (Rodriguez)

misterz

Nebolo to také zlé ako naznačuje hodnotenie, dosť podhodnotené povedal by som... Jedinou väčšou nevýhodou sú priemerné až podpriemerné herecké výkony, ktoré celkový zážitok z filmu dosť znehodnocujú, no príbeh samotný ako aj hororová stránka neboli najhoršie. Dokonca som v tomto smere milo prekvapený, hlavne čo sa týka gore efektov, ktoré boli veľmi slušné. A keď začalo vyčínanie škriatka, tak bolo postarané aj o humornú stránku. Spokojnosť, lepší priemer. 65/100 ()

JohnnyD

Zápletka síce veľa originality nepobrala a ani zapamätania hodné hlášky a mordy tu fanúšik veľmi nenájde, ide však (podobne ako v prípade Curse of Chucky) o viac než len solídne remeslo. Je to krátke, úderné, dobre sa na to pozerá, kamera je prvoligová - skvelá spomienka na béčka osemdesiatych rokov. 6+/10 ()

Campbell

Jsem celkem fanoušek staré série o Leprechaunovy. Ale poslední díly za moc nestály a tak jsem moc nedával naději ani tomuto, navíc se tu neobjevý ani Warwick Davis. Ale víte co? Spletl jsem se. Jedná se o hodně zábavné pokračování které navíc hodně navazuje na první díl. A ani jsem si nevšiml že Leprechauna hraje někdo jiný. Překvapily mě vraždy které byly dost brutální, překvapilo mě jak je to vynalézavé, překvapilo mě jak film sám o sobě ví že se nedá brát vážně. Milé překvapení. 4* berte s rezervou ale já se opravdu bavil. ()

SOLOM.

Skutečně už uběhlo dlouhých pětadvacet let od chvíle, kdy se mladičká Jennifer Aniston musela společně s několika novými přáteli postavit škodolibému irskému skřítkovi. Což se ukázalo býti vhodným okamžikem k tomu, aby bylo natočeno další pokračování této série. Nebo lépe řečeno pokračování původního Leprechauna. Jak totiž tvůrci dopředu avizovali, na ostatní díly nehodlali brát vůbec zřetel a tak je prostě ignorovali. Fandové této série se tak museli smířit nejen s touto zprávou, ale i faktem že se v hlavní roli neobjeví jejich milovaný představitel Leprechauna Warwick Davis. Toho zde nahradil Linden Porco, ale ani on si nevedl zas až tak špatně. Skřet v jeho podání rovněž rozpoutal pěkně krvavá jatka (mrtvých tu byla spousta, některé vraždy stály skutečně za to a ani gore scény nebyly vůbec špatné). Navíc samozřejmě nesměly chybět ani „humorné“ scény s nádechem černého /morbidního humoru. To vše bylo v naprostém pořádku a k této sérii to tak nějak patřilo. Problém u toho filmu vidím totiž úplně někde jinde. Tím největším byl jeho scénář. Chvílemi neskutečně nudný, plný nelogických momentů i rozhodování některých postav – to je však neduh mnoha filmů a nejen co se vyvražďovaček týče. Jenomže zde mi nepřirostla k srdci téměř žádná postava. Mám ale tak trochu slabost pro Sai Bennett a její bitka s pidi Leprechauny byla docela slušná. Takže nakonec se přikláním s přivřeným okem k tomu průměru. 50% ()

darkrobyk

Povedený díl se skřetem, který jako by vypadl z osmdesátých let. Hned v úvodu dojde k zábavnému zrození leprikóna evokující památného vetřelce a samozřejmě dojde i na střeva ven. Omladina usazená v domě na samotě má smůlu, jelikož tenhle poťouchlý skřítek má dvě lásky - zlato a zabíjení. A jelikož jsou postavy nepříliš sympatické, divák se na jejich vykydlení těší. Takové přeseknutí solárním panelem, joj, ke studiu anatomie jako stvořené! Pak jsou tu vražedné vodotrysky a jedna z nejhezčích mordscén je použití dronu. Hlavně neztratit hlavu! A když jsem viděl to hejno pidiskřítků, hned jsem si vzpomněl na Armádu temnot... Pěkná skřetí maska, dostatek krve (když člověku přejedete hlavu, tak je to jako vypustit stavidla), pár vtípků, báječný temný les a vyhlídky na život mizerné, co víc si přát? 3,5* ()

• Warwick Davis, ktorý hral takmer vo všetkých predošlých dieloch série (s výnimkou Leprechaun: Origins2014), dostal ponuku zahrať si postavu škriatka aj v tomto filme. Povedal však, že sa jeho postoj k tomuto žánru zmenil odkedy sa stal otcom a tiež si myslí, že sa už viackrát v žiadnom hororovom filme neobjaví. (beso74)
  • Názov dievčenského spolku sídliaceho v starom dome Redingovcov sa nazýva Alpha Upsilon, skrátene AU, čo je chemická značka zlata (aurum). (beso74)
  • Film je priamym pokračovaním originálu z roku 1993, pričom ignoruje všetky následujúce pokračovania. (beso74)