Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

darkrobyk

Na zabijáka před důchodem jsou nasazeni zabijáci, aby se důchodu nedožil, anžto to má svůj význam. Místy poněkud utahanější, místy mezi Wickem a Rambem. Líbila se mi stylizace do původní comicsové předlohy. Tu krvavé, tam syrové, sklouzávající do parodie a před koncem masomlejn. Tedy mrtvol je kopice, ale že by umírali nevinní, jsem si nějak nevšiml. Osazenstvo Duncanových nemovitostí byla pěkná pakáž, účetní pomáhal zabijákům a mastil si na nich kapsy. Při tom neváhal je okamžitě napráskat a zradit. Blutova ochranka rozhodně nevinností nepřekypovala stejně jako zabijácký tým. Tak snad jen ta nešťastná událost v autě, ale i to je život. Ostatně bůh ví, v čem tatík jel, že? Nejhezčí scéna byla ve škole... Dal bych spíše 3*, nakonec jsem se přiklonil k slabé čtvrté za konec. ()

UhLee

(3/10). Jsem hrozně zklamaný a některými scénami i znechucen. Jako já mám žaludek silný a zvládnu toho hodně, ale tady té brutality, krve a zabíjení nevinných lidí i na mě moc. Nezlobte se na mě, ale tohle nebylo ani trochu vtipné. Chápu, že to má mít jakýsi svůj feeling a styl, že je zde všechno tak trochu úchylné a nechutné, ale na mě to dojem vůbec neudělalo. Po hodně filmech mi bývá taky špatně, ale to je psychicky a to je "dobře". Takto ale ne.. A to jsem se na Madse fakt těšil. On byl jediný důvod to v těch nejvíce brutálních scénách vydržet a jenom se šťuřit. ()

Morholt

Mě to připadalo nekonzistentní. Samozřejmě tím nemám na mysli děj, ale stylizaci. V jednu chvíli je to typická akční jízda s thrillerovou atmosférou a v té druhé přepálená fraška se záporákem, který jakoby vypadl z prvních bondovek. V zásadě bych proti takhle kontrastnímu pojetí nic neměl, ale tady se to nepovedlo sladit. Na druhou stranu Mads je démon, který to krosí hlava nehlava, láme ruce, nohy i to, co nejde zlomit a za sebou nechává potoky krve, takže v tomhle ohledu nemám námitek. Vedle toho je film docela sexy a potěšil i celkem nečekaný, byť nijak inovatvní, závěr. Takže nakonec pozitiva převládají a doufám, že v případné dvojce se to podaří vyladit ještě lépe. 70% ()

mzss1

(35%) POLAR ? Spíš polární blbost. Já vůl zas pěkně naletěl. Johna Wicka nemám rád. Jednička ještě ušla, ale dvojka už byla totální blbost a právě tento polární film mi Wicka dost ošklivě připomněl. Mads Mikkelsen i vizáží tak vypadal (podobné vlasy atd.. ). Musím říci, že jsem se párkrát opravdu zasmál, jak ta parta debilních rádoby zabijáků se zde předváděla a pomalu každého na potkání ujetě-krvavým způsobem zneškodňovala. Takže to máme v první hodině snímku ! Během té první hodiny se nám tu hlavní hrdina Mikkelsen jen v jedné akční scéně v hotelu předvede – nic moc akční sekvence teda. Až po hodině snímku tu začne konečně Mikkelsen ty idioty aspoň kosit. Pak ho ošklivě zřídlí a sem tam se tu něco děje, střílí se atd. Aspoň to bože! Jinač bych ani ty slabé 2* nedal. Technická stránka filmu je taková průměrná, přestřelky ale ujdou. Vědět to, že se to bude podobat Wickovi, jehož moderně pojatý žánr nemusím, tak se na toto veledílo vykašlu. Konec hlášení! ()

korbitch22

Mads Mikkelsen se do takového filmu vůbec nehodí, ale díky bohu že v něm je, jinak bych to možná ani nedokoukal. V pasážích kdy se film drží temnýho stylu Johna Wicka to funguje dobře, ale pokaždým střihu do komixovýho pojetí dostane divák strašnou pecku barev, excentrických zabijáků, šíleně brakové komixové stylizace a dementního Matta Lucase, který se do role hlavního záporáka hodí jako já do role plážovýho playboye v romantický komedii. z Vizlovi postavy a jeho umu nájemného vraha by šlo natočit naprosto luxusní film, ale Åkerlund se asi bál přílišné podoby s Johnem Wickem a tak všechno ostatní přehajpoval do šílenýho excentrismu. Místy mě to bavilo díky brutální akci, sexy roštěnkám a díky několika vymazleným scénám (poprava tý kundičky co dělá týmu vrahů volavku svým tělem mě rozbila) ale má to scény u kterých jsem chtěl vzteky zlomit televizi (poprava psa atd.) Nesourodý mix který zachraňuje Mikkelsen a finální pointa, jinak bych šel s hodnocením určitě mnohem niž. Chvilku to bylo na odpad, nekecám. 50%. ()

• Písnička, která hraje na začátku filmu, je „September“ od Earth, Wind & Fire. Ve 45. minutě pak hraje „Islands In The Stream“ od Kenny Rogers & Dolly Parton. (Duoscop)
  • Příběh vychází z komiksu „Polar: Came From the Cold“ z roku 2012, jehož autorem je Víctor Santos a vydalo ho Dark Horse Comics. (3T)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)