Pre partičku stredoškolákov z malého amerického mestečka je kľúčom k úspešnému víkendu nájsť ľubovoľného dospeláka, ktorý im kúpi alkohol. Osamelá pani Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomto smeru darom z nebies. Nielen, že teenagerom bez mrknutia oka kúpi prepravku s alkoholom, ale navyše im ponúkne aj pivničné priestory vo svojom odľahlom dome, aby si ho tam mohli vypiť a trochu sa pritom zabaviť. „Mama“ Sue Ann má len pár drobných podmienok. Aspoň jeden z účastníkov musí zostať triezvy, aby ostatných mohol bezpečne odviezť domov. V jej dome sa nesmie nadávať a nikto nesmie chodiť hore, do obytných priestorov domu, čo sú na prvý pohľad celkom splniteľné podmienky. A tak sa miestne deti stretávajú u mamy častejšie a častejšie. Avšak do párty pohody sa pomaly začínajú vkrádať temnejšie tóny, keď sa zrazu z nadštandardnej pohostinnosti domácej pani stane zvláštny druh posadnutosti a istota, že raz príde deň, keď za to bude niečo chcieť naspäť. Z dokonalého sna všetkých teenagerov sa rýchlo stane nočná mora a najlepšie miesto v meste sa premení v najhoršie miesto na Zemi. Ona vám to predsa hovorila detičky. Hore ste nemali chodiť. (Cinemart SK)

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $45,373,120Tržby Celosvetovo $60,582,764Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,195,103Tržby za predaj DVD v USA $1,065,314║ Až zbytočne prekombinované a v konečnom výsledku banálne. Potenciál režiséra Tate Taylor strašne vyprcháva. /45%/ ()

Sany33

Ak obsadíte vynikajúcu oscarovú herečku Octaviu Spancer do filmu, ktorý má plytký dej a chabé dialógové pasáže, zabijete celý jej herecký potenciál. Úlohy psycho mamky sa ale zhostila dobre, veril som jej to. Niečo mi vo filme ale chýbalo, nebol dosť psycho, málo prekvapivých momentov a finále bolo tak patetické a šťastné, že už som si povedal že nič horšie byť nemôže. Mimo party pivnice som čakal niečo viac hrôzostrašné hore, čo poriadne pohne príbehom ale vlastne ide iba o urazenú stredoškoláčku, ktorá si na staré kolená povedala že sa pomstí celému svetu za to že jej bola urobená krivda. 35% ()

Sabrewulf odpad!

V prvé řadě si řekněme na rovinu, že toto nemá s hororem absolutně nic společného. Už mě serou ty zavádějící označení, kdy retardovaní distributoři nerozeznají jablko od cibule. Vlkodlaci, upíři, zombie, duchové, démoni a jakákoliv jiná strašidla- TO je horor. Vraždící lidi spadají do thrilleru.  Už toho mám fakt PLNÉ ZUBY. V čem je tlustá černoška tak moc jiná než 7even nebo Mlčení jehňátek, že to je označováno hororem? A jak může být tlustá černoška řazená na stejnou úroveň jako upíři a jiná havěť? Proč potom není hororem všechno, kde se vraždí, třeba i kriminálky? Proč z toho prostě neudělat ještě větší NELOGICKÝ bordel, než už je? Tvl kdyby byl soud, kde by proti mně stála obžaloba, která by zastávala názor, že tlustá černoška spadá pod horor, tak bych i Perryho Masona tak umlátil argumenty, že by se jeho mozek rozprskl po celé soudní síni. A to by byl thriller. Ve výsledku to škodí samotným filmům, protože když tlustá černoška dělá ve sklepě párty pro teenagery, tak bych si mohl nadějně myslet, že je ve skutečnosti nějaký tlustý černošský démon, který požírá lidi a cítil se pak strašně zklamaný a podvedený, ale jelikož jsem už vycvičený retardovanýma distributorama, tak jsem přesně věděl, že tlustá černoška zůstane jen tlustou černoškou. Subžánry jako slasher v tom taky dělají zbytečný bordel, přitom by stačilo odebrat slasheru to, že spadá pod horor a udělat z něj pouze subžánr jako takový, takže Vřískot by byl slasher thrilleru a Pátek 13. slasher hororu. Jak jednoduché!! To k žánru. Teď k filmu. Odmyslím, že snad neexistuje nic horšího, než ožírající se děcka. Ale dál. Kdy už konečně ta hovna na podrážce, říkající si režiséři, pochopí, že film NENÍ fabrika? Proč nám cpou to STEJNÉ pořád dokola a dokola a do zblbnutí? Film není pekárna. V pekárně se pečou rohlíky a vy chcete, aby ty rohlíky byly pořád stejné, ale film není jídlo, proboha! Divák nechce stejné filmy, nechce stejné postupy!! Záporačka drží ve svém domě oběti, na zvonek zazvoní policajt, kterému některé věci nesedí a ve dveřích se začne záporačky vyptávat. Oběti buď udělají nějaký rámus, nebo rovnou zavolají o pomoc, policajt zbystří, ale je ihned zabit záporačkou. Kolikrát jsme tohle už viděli, kurva?!!! To je nějaká forma úchylky? Nedovedu si představit, že bych točil film a cpal tam dějové postupy, které už jsem viděl v dalších 50ti filmech. Mě by naprosto bavilo, vymýšlet to schválně JINAK, než by divák čekal. Toto se prostě nedá okecat složenkama, které musí režisér zaplatit, protože - znovu opakuji - film není pekárna, je to forma umění a i když musíte vydělat nějaké peníze, aby jste mohli točit další film, neopravňuje vás to k tomu, aby jste lidem cpali takto extrémní neoriginalitu, takže jestli chcete dělat stejnou věc 100x stejně, pak se postavte k pásu ve fabrice a nezasírejte zbytečně filmový pás, do prdele už! Jako fakt brutálně mi toto hovno hnulo žlučí. Mít ty břídily po ruce, tak je umlátím tyčí a pak by z toho mohl být fajnový thriller. Vlastně já bych si pak ve vězení kreslil tlustou černošku, takže by to byl jasný horor. S příměsí muzikálového komiksu. () (menej) (viac)

ARI50

Tak tohle bylo teda slabý a to hodně, nevím kde dneska shánějí herečky ale tohle byl hnus, zubatá křesťanka, a ty další obludy hrozný. Herci teda v poho ale herečky děs. Příběh dlouhý úplně zbytečně, přes hodinu koukáte do hoven a pak přijde trapná žehlička a zašitý úsměv, a konec hrozný tohle se posralo všude kde se mohlo, obrovské zklamání. Viděl jsem spousty slabých nudných hororu ale i ty odpady měli někdy kapku do sebe. ()

TheEvilTwin

Tak se nám dostal na stáhnutí konečně onen očekávaný hit, který měl nekompromisní a přesvědčivý trailer a našlápnuto k něčemu velkému, načež ale v kině sklidil šílenou kritiku. Za mě to teda není až tak špatné a čekal jsem daleko větší průšvih. Octavia Spencer je bez debat skvělá a některé její herecké “výlevy” byly skvělé a jedinečné, o ostatních “vedlejších” děckách bychom se mohli bavit déle, ale jako kulisy tady stačily. Příběhově žádný zázrak a rozuzlení se dalo předpovídat už dopředu pokud má divák něco nakoukáno, nicméně i tak si to drželo pozornost a mělo to svoji atmosféru, a tak jsem se nenudil. Ke konci se (konečně) trochu přitvrdilo, ale klidně se mohlo zajít i dále, protože se s gorem bohužel drželi hodně na uzdě. Občas to bylo příliš zkratkovité a uspěchané, ale rozhodně to nenudilo, což je velký plus, a i když to mohlo být daleko lepší a potenciál to mělo větší, tak jako průměrná, originální a oddechová one-time záležitost to postačí. ()

• Role Sue Ann (Octavia Spencer) byla původně napsána pro herečku bílé pleti. (ČSFD)
  • Film byl natočen už v únoru 2018, vyšel však až v květnu 2019. (Polgedney)
  • Celý film se natáčel ve městě Natchez (Mississippi, USA). Natáčelo se od února do března 2018. (Grimaldi)