Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

corpsy

GHOSTBUSTERS : ODKAZ je tým najlepším odkazom, akým môže dnešnej mládeži vyrastajúcej na MCU, či influencerských sociálnych sieťach byť. Nostalgikom určite neraz privodí slzičku do oka. Má to humor, akciu a narážky na dnešnú pohnutú dobu. AFTERLIFE je film, ktorý je podobne kúzelný, ako prvé dve filmy so starou partou, aj keď ju neprekonáva v novátorstve, či komediálnosti, je to čistokrvná rodinná zábava. ()

Ten Druhy

Mám rád túto sériu, no nepotrpím si na nostalgiu, je lepšie, keď sa veci posunú ďalej. Tento film si hľadá vlastnú parketu, hoci sa tu stále používajú pôvodné nástroje na detekciu a lapanie duchov, spolu s autom Ecto-1, ktoré už pôsobia ako historické artefakty a teraz sú skôr zábavné.  Príšery sú takisto nezmenené. Nedesia a vyzerajú len rozprávkovo. Práve preto nás cestou do 80. rokov sprevádzajú deti, ktoré film naozaj dokážu utiahnuť až do chvíle, keď sa vytvára zdanie, že duchov už nezvládnu. A vtedy je jasné, že prídu na pomoc všetci dávni hrdinovia Ghostbusters, dokonca aj Harold Ramis in memoriam ako hologram, aby si vychutnali záverečný aplauz.  Prevažne som sa výborne bavil, len občas tomu padala reťaz, napríklad keď deti v škole na hodine pozerali Cuja a Chuckyho a bol v tom účel a čistý kalkul. Celkovo je to urobené dobre: s rešpektom, no nie s prílišným obdivom. Myslím, že si na svoje  prídu rovnako skalní aj diváci novej generácie. ()

maddy

Príjemná oddychovka pre celú rodinu, nič viac, nič menej. Jason Reitman dokázal po ehm ženských Ghostbusters (komu toto prišiel v roku 2016 ako dobrý nápad, nepochopím doteraz) napraviť sérii reputáciu a na plátno dôstojne previesť aj v novom miléniu klasiku z toho predchádzajúceho. A povedzme si pravdu, mnoho klasík z osemdesiatich rokov by o takmto niečom mohlo iba snívať (že Conan? Clash of Titans? Friday the 13th?). Výsledkom je tak perfektne vybalancovaný film, ktorý má tej nostalgie tak akurát, aby potešila fanúšika prvého filmu, ale zároveň, si ho užili i súčasní/mladší diváci neznalí predlohy, sympatické detské postavy, ktoré ani v momente neotravujú, nesilený humor, odsýpajúce tempo, fajn atmosféru ala Stranger Things a dôstojný návrat starých tvári v závere. Paradoxne je ten záver však najslabším článkom filmu, ktorý sa síce snaží kopírovať záver z prvých Ghostbusters, ale o poznanie horšie, menej zábavné, bez štipky napätia a až s trestuhodne nevyužitou hlavnou záporáčkou, ktorá tu je skôr na smiech niežby aspoň na sekundu predstavovala tú obávanú hrozbu. Škoda, že to v poslednej pol hodine tak nešťastne zakoplo, no pokiaľ by z toho mala pod vedením Reitmana vzniknúť nová trilógia, nebol by som vôbec proti. Viac ako dôstojný návrat, takže čo viac od podobného blockbusteru pre celú rodinu chcieť. CELKOVO: 7/10 ()

Paxxx.cz

První dva filmy krotitelů duchů jsem jako malý kluk měl hodně rád a mrzelo mě, že nikdy nebyl natočen třetí díl. Minulý "pokus" o ožívení této značky určený převážně pro feministky byl vážně propadák. Todle tedy beru jako průměrný reparát, ze kterého jsem si sice na zadek nesedl, ale pořád je to o level lepší než zmíněný film z roku 2016. Tento snímek je cílen především mladšímu publiku, my starší se u něj bohužel místy spíše nudíme, ale oceňuju retro atmosféru a solidní vzdání holdu původním dvěma filmům - 6/10. ()

Wysch

No asi takhle: byl jsem příjemně překvapenej. Když jsi byl příjemně překvapenej, proč "jenom" za 3/5? Protože film je příliš dlouhej a v posledním aktu CGI přepálenej. Protože osazenstvo z původního filmu je zbytečný. Protože Paul Rudd je zbytečnej. Protože scénář je plnej klišé, se kterýma se nepracuje, a který působí jen jako levná berlička. Ale příjemně překvapenej jsem byl v prvním aktu z pěknýho balancování na hraně nostalgie a teen-dobrodružství. A z Mckenny. ()

Praxis

Mno, slabší tři hvězdy. Chvílemi to bylo opravdu dost nuda. Závěr zase totální digimrdník. Chjo. Zase se to moc nepovedlo, i když proti tomu ženskýmu ansámblu to bylo o mnoho lepší. 55% ()

ArsenalEagle

Nakonec důstojné zakončení duchařské trilogie (Krotitelky nelze brát vážně). Výborné navázání na předchozí díly a přesné trefení děcek tak, aby z nich byl cítit Egon. Přestože i přes 2 hodiny dlouhý film se žádné z témat (snad až na dcera-otec) nepovedlo úplně dokonale rozvinout a několik rozjetých linech zůstalo tak nějak bez vyústění, tak jsem spokojený. Lze polemizovat nad tím, zda 3 nebo 4 hvězdy, ale přihlédnu-li k fakt atmosféricky perfektnímu openingu, který opravdu okamžitě vtáhne zpět do krotitelských osmdesátek, a k množství práce přivést Harolda Ramise "zpět k životu" a celkově vrátit na scénu původní Krotitele, musím dát vyšší počet. Že mám dobrej den, tak občasnou nelogičnost a zbytečnou komornost/chudost nebudu rozebírat. ()

ivishka

Velmi milé překvapení. Velmi často se stává, že pokračování je nedůstojné a spíše na sílu. Toto bylo velmi pěkně zpracováno. Rozhodně doporučuji. ()

PKD

Hned v úvodu můžu spokojeně prohlásiti, že ta nesnesitelně nátlaková femisrágořina z 2016 jest tímto definitivně anihilována protonovým vakem. Začnu nejprve s ´´negativy´´. Nevyužité postavy vousatého Ant-mana (který zde vypadá jako Ben Affleck:) a dcery Egona Spenglera. Chápu, že je to cílené spíše na mládež, ale to neznamená, že zde dospělé postavy musí nutně býti jen křoví. Není to sice tak hrozné, ale více důrazu na jejich postavy (protože jsou dobře obsazené a zahrané, jen ne plně využité) by mi nevadilo. To by ovšem musel býti film o půl h. delší. Což by mi též nevadilo. I z toho důvodu zde není většina postav zrovna hluboce psychologicky propracována, což se nejspíše stane problémem, pro spoustu diváků. A já se jim předem nedivím. Leč, já chci tento s úctou natočený film podpořiti, tudíž to zde sice vnímám jako negativum, ale ne takového rázu, abych nad tím ohrnoval nos či jiné části těla. A i když to není vyloženě negativní, tak musím zmíniti, že jak jsem byl přesvědčen, že Wolfhardova postava bude hl. postavou, tak se tak nestalo a zpětně řečeno...ve výsledku jsem paradoxně rád, páč mi tento vlasatý zjev, který zde vypadá jako jakási směska emo/homo/nebinární dokázal, že časy Stranger Things a TO kap.1+2 jsou defintivně pryč. A jehož působení zde, má pouze podobu řidiče Ectomobilu a pokukování po místní afroUS ´´krasavě´´. Což nemyslím nutně jako výtku. Spíše jen suché konstatování. Dále mi přislo trochu podivné, že partě náctiletých, padnou kombinézy dospělých Krotitelů jako ulité (ale třeba mi něco uniklo) a že Phoebe Spenglerová, si docela lehce nasazuje protonový vak, zatímco parta 4 dospělých chlapů, při tomtéž procesu hekala o 100/6.;-) A to prý váží ´´jen´´ kolem 22kg i baterií:) A teď ta positiva...Hl. postavou, což se ukáže postupně a nenápadně do 30min., jest kouzelná Mckenna Grace, kterou bych zde přirovnal k Watsonové z Hrnčířovy série, v roli vnučky Egona Spenglera Phoebe, která svým účesem a především brýlemi (v 1 scéně dostanete důkaz prakticky 100% vizuální shody) jako by mu s očí, vypadla. Reitman šel dokonce tak daleko, že ji tu roli napsal tak, aby působila (a to se daří na 99%) jako dívčí verze Egona E. Někomu to může vaditi. Mě nikoli. I při celkové stopáži je zde akce řekl bych málo, a když pominu její nejsilnější shluk v posl. zhruba 20min., tak jsem se vůbec nenudil. Tudíž jako můj akční TOP jest nahánění upgradeované verze Lékořičáka aka Slimera., kde se objeví takové vychytávky jako past na kolečkách na dálkové ovládání (super, to bych zpětně dal i do starých filmů:) přičemž Phoebe zničí protonovým paprskem (ono se s tím fakt blbě míří) část městečka, apod. Kritici to sice tak nevidí, ale já naopak pochválím hudbu, u které by jste přísahali, že ji složil pův. skladatel a která díky tomu, tvoří též výraznou atmosférickou složku filmu. Nenápadná, leč naprosto zásadní. Egonova dcera ,,Phoebe, buď tak hodná a vloupej se do domu svého dědečka´´. Potěšilo cameo Janiny Melnitzové, která se snad vůbec nezměnila. Což mě přivádí k důl. bodu. Tento film totiž tak z 50% funguje jako silná nostalgie a tudíž pokud chcete něco prudce a divoce originálního, jako ti co flákají  4 a více, tomu nehodnotitelnému apendixu, tohle není vůbec pro vás a radím vám, aby jste se již předem na to vys... Pokud je vám ovšem 40+ a ´´vyrůstali´´ jste na filmech jako právě Krotitelé či Návrat do Budoucnosti, tohle je pro vás. Nebude sice skákati nadšením a občas si možná i uzívnete (zvláště ti, co seznají že v závěru filmu dostali kopii 1 s čímž já očividně v tomto pč., nemám problém) ale nebudete znechucení či s výrazem WTF? Berte to jako dárek pro fandy a snahu o rehabilitaci značky. Nic víc, nic míň. U mě je to silné 3.5 s rozhodným příklonem ke 4. A vím jedno...určitě to chci viděti vícerokráte a to je vlastně to nejpodstatnější. Special quest stars jsou...náš starý známý Gozer (stále vypadající jako David Bowie ze 70tek a ztělesněný Olivií Wildeovou, kterou by ovšem nepoznala ani vlastní matka, natožpak já či os.), J.K. Simmons jako Ivo Shandor (ano, to je ten, co hraje též prominentní roli v té velmi dobré hře z 2009 a co postavil ten supr čupr megadům v NY a kterýžto je důvodem, proč se Egon odstřihl od rodiny a přátel a usadil se v nějakém zapadákově v Oklahomě v blízkosti jistého dolu, ve kterém mj. můžete naleznouti zdánlivě náhodnou sérii letopočtů 1883...1908...1945...1984...2021, jehož jsem též vůbec nepoznal a kterýžto vypadá v té své skleněné rakvi jako Lenin skřížený se Sněhurkou:) dále Pan Bonbónek, zde ovšem v podobě (znáte z tr.) mnoha miniverzí, které jsou prostě šíleně jošťomilé a koušou, parchanti. Též považuji za roztomilý úlet, že se mládežníci ve třídě dívají nejprve na Cuja a v jiný den zase na Child´s Play. Progresivní pan učitel, jen co je pravda.:) A jiný bonbónek (který nekouše) na závěr...ano, stará parta a pozor komplet! se v závěrečných 10min. vrátí a nejedno oko... no však to dál znáte;-) To stálo za všechny ty roky a roky čekání. Byť mi Murray ze všech přišel až moc seschlý. Za to má ale na malé ploše několik supr hlášek, tak jak ho známe. Mezi a potitulkové scény jsou fajn, ale díky 2.pol., z nich nejsem tak odvařen, jak jsem čekal. A ano, dal bych si jako kolega berg.12 nášup, ale zatím to nevypadá moc nadějně, když se film v souč. době taktak zaplatil. No, snad opravdu ještě jeden takovýto příspěvek vznikne, už jen kvůli Phoebe Spenglerové. Takže, esli to někoho naláká a pak bude nepříjemně rozvrkočen, není to můj problém, aby bylo jasno. Gozer a Phoebe... ,,Jsi připravena zemřít? Ne. Je mi 12´´.:))) Gozer vs stará parta... ,,Jsi bůh?´´ Ray (poté co se na něj zbytek důrazně a výmluvně podívá) ,,Ano, jsem´´. A Winston dodá  ,,Všichni jsme bohové´´. P. p.s. nečekejte nadupaný akční blockbuster. Nicméně, zaprdění staromilci jako já, si příjdou na své a o tom to je. To, že to nakonec bude asi negativní pro tržby, je věc jiná. Jo a nakonec překlad podtitulu Odkaz sedí na film mnohem více, než jeho orig. To jen tak pro zajímavost. OST 90% () (menej) (viac)

Riddick77

Malinko poddimenzované finále nemůže pokazit výsledný dojem. Postavy nesmírně sympatické, příběh nenásilně recyklující základní pilíře série, řada nostalgických pomkrnutí a několik hodně fajn scén. 8/10 ()

SonGokussj

Blast from the past. Snímek viditelně míří na nostalgii těch, kteří viděli předchozí díly (nebavím se o roku 2016. 2016 neexistuje...). Nejvíce mě tady štval týpek ze Stranger Things, oproti tomu jeho sestra s dýdžejem rádio naprosto úžasná. Akce postrádající smysl, nelogické chování, žádné starosti o bezpečí hlavních postav, ale i přes to všechno jsem na to zíral s úsměvem od poloviny až do konce. I ten, k mému překvapení, nijak nepokazili :-) Z nestranného pohledu bych řekl zdravý střed, ale tady jde vidět, na co mířili a nijak to neskrývají. A to oceňuji :-) Slime Hype 70 % ()

Tony.cs

Ale tohle se fakt celkem povedlo. Přímé napojení na dvojku je super, zúčastnění celé původní party (včetně Harolda Ramise R.I.P.) opravdu moc potěšila. A dětští herci byli slušní. Do toho na přilepšenou Paul Rudd a máme tu výtečné překvapení, které nezanechává tu lehkou pachuť, jako film z 2016. ()

blackrain

Ok. Dobře. Budeme dělat, že předchozí Krotitelé duchů s dámským osazenstvem vůbec nebyly, neexistují a nikdo o něm nikdy neslyšel. Takže na mě tahle rodinná komedie zafungovala velmi dobře. Je to sympatické a nostalgické. Stará parta přišla na řadu taky. Velmi příjemné pokoukání. ()

Kaluž

Teprve druhá letošní návštěva kina a hned takové milé překvapení. Rodinná podívaná, u které se ratolest baví a rodič prolévá slzy nostalgie (ach, ten závěr!). Reitmanova přesná trefa na komoru. ()

scroochy

Moc jsem od toho nečekal a nejsem velký fanda původních Krotitelů duchů, takže mě výsledek velmi příjemně překvapil. Skvěle napsané dialogy, dobře obsazené role (Carrie Coon, Paul Rudd, Podcast) a celé je to velmi schopně natočené. Dolů to táhne akorát poněkud typicky klišoidní finále, které navíc trochu moc sází na nostalgii, což na mě úplně nefungovalo. ()

Trevor

Súhlasím s Jarovým názorom že ide o príjemné pokračovanie, s ohľadom na casting a obsah určené predovšetkým deťom a mladým dospelým. Aktuálna detská superstar Finn Wolfhard zvládol postavu ktorá má o 4 roky menej bravúrne, možno ani nemusel príliš hrať. Pretože dnes cestou vlakom som si vypočul rozhovor mladých "mužov a žien" zhruba v tomto veku a tá sa nelíšila od toho keď tam sedia 15 ročný v ničom. Čo bude s ľudstvom v blízkej budúcnosti je otázne...Musím však súhlasiž aj s Arsenalom83, že tí duchovia za veľa nestáli.  Najdôležitejšou postvavou bola mladá SEBAVEDOMÁ ŽENA (i keď 12 ročná) a predsudky rúca aj upišťaný chlapcomuž.Pochopiteľne sa TREVOR zaľúbil do afroamerického dievčaťa (tu som takmer od smiechu vykonal malú potrebu do kresla), konečne si Holývúd všimol že existujú aj iné rasy ako biela a čierna (nový trend na ktorý si treba zvykať) a všade budú multikultonárodný hrdinovia. Pre cieľovú skupina šupa, pre staršiu generáciu sklamanie, výsledkom sú 3* + jedna za TREVORA... ()

Blackhand47

Solidní Memberberries, které by se dalo srovnat s filmem Síla se probouzí. Mladí hrdinové se vydávají na dobrodružství, které je plné odkazů na původní dva díly a na scéně se objevují i původní postavy, aby jim pomohly. Mladá vědátorka je celkem fajn, ale scény, kde se pokouší vyprávět vtipy si mohli odpustit, to bylo vyloženě trapné. Finna zde obsadili snad jen kvůli Stranger Things, ale taky tu funguje. Táhne to ale Paul Rudd, který začíná hrát pravidelně otcovskou figuru v netradiční rodině, podobně jako Pedro Pascal hraje chůvičku dítěte či trpaslíka. Originální Krotitele duchů jsem viděl jen párkrát a fanda úplně nejsem, ale tohle pokračování potěšilo a neurazilo. Hodnocení: 70 % ()

higuain

Jason Reitman skládá poctu legendě, kterou stvořil jeho otec Ivan, přičemž tomu po většinu stopáže dává ryze spielbergovský feeling a funguje mu to nad očekávání dobře. Jediná pasáž, kde film trochu ztrácí dech, je až samotné finále, které víceméně opakuje zápletku z prvního filmu. Zde se sice objeví i stará parta, což je moc pěkný, ale nad rámec nostalgie a jakéhosi rozloučení se zesnulým Haroldem Ramisem to nemá co nabídnout. Zbytek filmu je naštěstí natolik povedený, že mu průměrný klimax lze prominout. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)