BoredSeal

Jeden z Gervaisových osobitých projektů, kde Ricky sice fanouškům svého humoru servíruje stírací hlášky a sarkastické poznámky, ale jde mu (kromě předvádění solidního herectví) o vážné téma vypořádání se ztrátou manželky a souboje cynika s rituály společnosti. Je to pomalé a chmurné tím správným způsobem, co diváka ve špatném rozpoložení zasáhne, ale je těžké u toho zapomenout, že se díváte na člověka, co sází bomby na Zlatých glóbech a svých vystoupeních. ()

jedna_vrana

Dvakrát som musela prehodnotiť svoj postoj k tejto sérii. Anglická komédia ako má byť - sarkastická, miestami až absurdná, každá postava má svoj príbeh, až pri treťom dieli som si uvedomila, že ten Tonyho nie je až taký stereotypný a že sa stále posúva niekde ďalej. Dojali ma scény s poštárom, v domove dôchodcov, v redakcii, na cintoríne. Večer som už zaspávala s nezabudnuteľným pocitom, že som našla sympaťáka roka - Rickyho Gervaisa. Potešil ma aj Nick Cave - "Into my arms" v treťom dieli. ()

Sdoom

Chvíli mi trvalo (tak 2-3 epizody), než jsem se dokázal naladit na vlnu téhle série, ale nakonec to klaplo. Postavy jsou sympatické a s Tonym nejde nesoucítit, pokud člověk zažil, co je to opravdová láska. Ricky tady chytře skloubil vážné téma se svým bohémským postojem k životu a výsledkem je zábavná a zároveň smutná záležitost, kterou si ale nejde neoblíbit. (Netflix 4k, orig.) ()

Slasher

S rezervou - komu se tohle nelíbí, může za to buď věk, netrpělivost (a v tom případě jsi tomu dal max dva díly), anebo jsi jen zhovadilá bezcitná p*ča. Mile sarkastická, decentní a hluboce lidská humorná smutňárna o dealování se smrtí a smyslem života, se spoustou klasických gervaisáckých témat a motivů. Hlupáctví, ateismus, zvířátka. ♪♫ 90% ()

ZeroCZ1233

Výrazně cynicky nihilistický náhled na život z pohledu člověka, jenž se domnívá, že o vše přišel, proto přeskakuje zábrany slušnosti a jakési základní společenské morálky a okolní dění komentuje tím záměrně nejméně přijatelným způsobem. Ricky Gervais si nebere servítky (což trefně prezentoval i na posledních glóbech) a dělá to sakra dobře. 8,5/10. ()

• Novinový titulek „Life of Brian“ odkazuje na stejnojmenný film Life of Brian (1979) skupiny Monty Python. (velkyvezir)