Avanpost

(festivalový názov)
  • Rusko Avanpost (viac)

V blízké budoucnosti se cosi přihodilo. Spojení mez většinou měst na Zemi se přerušilo. Kosmonauti objevili na území východní Evropy malou kruhovitou oblast, která stále žije. Co armáda nalezne za hranicemi této oblasti šokuje všechny. V obchodech, v automobilech, na silnicích, v budovách nemocnic a nádraží, všude jsou stopy boje. Kdo nebo co likviduje všechno živé? A jak dlouho vydrží poslední základna lidstva? (Týden ruského filmu)

C0r0ner

Nějaké nedorazy se vyskytly (jako obvykle u ruských filmů), ale kurvafix! Jinak to teda byl nátěr jako svině s ultra brutálním killcountem, masakrováním civilistů, parádním fuck off náboženství, nesraním se s postavami a několika over the top scénami (medvědi, raketový útok na základnu, jízda OTček skrz nepřítele). Všechno špatné odpuštěno, tohle byl námrd jako prase! 90% ()

darkrobyk

Standardní sci-fi v americkém kabátě má slušivý vizuál a údernou hudbu, která už ale zazněla v jiných filmech, což nakonec nevadí, jelikož pomáhá budovat napínavou atmosféru. V téhle military science fiction sice jde o zásah zvenčí, boje se ale odehrávají mezi lidmi. Samozřejmě inspirace řadou filmů je znát (Hvězdná brána, Den nezávislosti, Blade Runner, Bitevní loď, Vetřelec ad.). „Kdo myslíte, že postavil pyramidy a podmořská města?" A proč se asi nepřítel jmenuje Ra? Líbila se mi první vlna útoku na základnu, solidní byl průjezd obrněných vozů rozzuřeným davem, kdy krev stříká na všechny strany a do toho se střílí a padají sebevrazi s výbušninami ze střech domů. Jasně, občas jsem měl pocit, že se kulky vybraným postavám až zázračně vyhýbají, jindy naopak braly vše a efektně ve zpomalených záběrech prolétávaly skrze sklo, zdi i těla. I když se jedná o tuctové béčko, tak bez ohledu na stopáž mi rychle uteklo. V oblasti sci-fi asi Rusové nikdy nedostihnou Američany nebo Angličany, jejich snahu je však třeba pochválit. Jen závěr mi přišel rozpačitý a zvednutá sekera měla rozhodně dopadnout... ()

BarryLyndon

Váhám, jestli to bude guilty pleasure nebo opravdu povedené ruské scífko z blízké budoucnosti. Protože mi tam mraky věcí bylo opravdu na výši a povedených, třeba robo pes od Boston Dynamics nebo exoskeletony. Vůbec, jestli má někdo rád military scifi, tak si užije. Jinak to dějově plácá páté přes deváté, občas povedeně, občas ne. Ale jedno je jasné, je to určitě povedenější, než Prometheus který to hlavně ke konci hodně vykrádá. Asi bych se o tom s nikým do krve nehádal, ale užil jsem si to. 8/10 ()

Rathalos

Obrovske ruske prekvapenie v podobe tohto akcneho sci-fi thrilleru,v ktorom si to medzi sebou rozdaju ludia versus mimozemstania,vyborne masky,efekty,triky,atmosfera,herci ci pribeh,niektore sceny su perfektne,urcite by som ocakaval aj vyssie hodnotenie,predsa len si to tento film zasluzi,snaha bola a je zjavna,s konecnym vysledkom som nadmieru spokojny...:⁠-⁠) ()

okkac

Chvílemi jsem uvažoval o plném hodnocení, přeci jen military sci-fi je pomálu a tady je deisgn techniky, uniforem skvělý a triky na vysoké úrovni jako Hollywood., Ano, mimozemšťané s vagínou na obličeji trošku směšní, ale celková atmosféra mi sedla. Akčních scén je tu jen asi 2,5. Ta první je rychle utnutá a finální je neskutečný masakr, kdy se masakrují skoro stovky lidí. Prostě takový ten typ filmu, kdy od toho člověk moc nečeká, ale dost mu pak sedne. ()

• Asi 70 % filmu je vytvořeno pomocí počítačové grafiky. (Leopard105)
  • Filmaři používali skutečné vojenské vybavení. (Leopard105)
  • Ústřední píseň k filmu s názvem „Fine“ napsal a nazpíval rapper a člen kapely Linkin Park Mike Shinoda. (NiWi)