Děj filmu se odehrává v koloniální Indii, kdy britský důstojník a jeho žena násilně vezmou do péče kmenovou dívku z komunity Gond a je na místním kmenovém hrdinovi Bhimovi (N.T. Rama Rao Jr.), aby zachránil dítě. Spolu s několika dalšími členy své komunity míří do Dillí, kde je mladá dívka držena v zajetí. Mezitím Ram, statečný britský policista, dostane za úkol najít Bhima a jeho muže a zatknout je. Ram a Bheem se stanou blízkými přáteli, když se v Dillí střetnou. Co se stane, když poznají své skutečné úmysly? (jorgus)

PetrPan

Na Bollywood se nedá tak úplně připravit,  to se musí zažít. Pár fláků už jsem viděl, čili minimálně jsem čekal tanečky a písničky, kterých byla pochopitelně plná řiť.  Akce pak naprosto ultimátní a přesně v duchu hesla  "To nevymyslíš"  Srážka tygra s vlkem, hody motorkou, hody levhartem a tygrem, několikametrové skoky, jeden muž rozežene obrovský dav, jeden muž s dítětem zastaví po zuby ozbrojenou vojenskou jednotku atd.  Kýbly toho nejlacinějšího patosu, mnohdy příšerné triky, hrůzné "herecké" výkony a anglofobie až za hrob aneb odlehčená a nevázaná zábava po indicku. Dá se na to přistoupit, to rozhodně, ale na dlouho mám zase vystaráno. A nechám si tu jen tři hvězdy, aby ten odstup byl dostatečnej. ()

vendysek

Jediný akční film, který v životě potřebujete vidět! Ovšem když snesete bollywoodskou nadsázku a styl, kde se extrémní naivita střídá s extrémní brutalitou a kde se o podkres stará explikační zpěv chóru. Pak je to po všech stránkách opojný audiovizuální zážitek a šílená zábava. A navíc ten film o něčem je. Musí být svátek vidět ho v kině. ()

Martrix

Hustokrutopřísná indická pecka, která se opět pěkně zvostra opře do praktik britských koloniálních sil. Ono se pořád píše o tom, jak černý muž, pod bičem otrokáře žil, ale on si svoje užil i hnědý muž. Ale nenechejte se mýlit, nejde o historickou exkurzi, ale o pořádný akční spektákl, ve kterém je rovným dílem zastoupen i příběh o lásce, přátelství, povinnosti...prostě je tam všechno. A ve vysoké kvalitě, snad s výjimkou digizvířat, ale to kvituji s povděkem a tvůrci už v úvodu přiznávají, že použili CGI. Jinak by to nebylo ani možné. Indie má 1,4 mld. obyvatel a mnoho z nich filmy miluje. Takže filmaři si mohou dovolit opravdu nákladnou výpravu, stovky herců...ty filmy se i v tom obrovském množství, které Bollywood chrlí, s přehledem zaplatí. Všichni dostanou svoje. Divák tři hodiny zábavy a emocí, tvůrci mají kreativní svobodu a tisíce lidí práci. Ale aby nedošlo k omylu...tohle není jen tak nějaký akční film. Příběh je vydatný, bohatý, dává smysl stejně, jako motivy postav a s výjimkou závěru není (na indické poměry) přehnaně patetický. Dívá se na to opravdu moc dobře, herci jsou standardně sympatičtí, písničky chytlavé, tanečky rajcovní... . Co se mi ale líbí nejvíc, tak Rajamouli v ničem nekopíruje západ. Jede si svoje, protože to funguje a protože on má v rukávu výjevy, jaké jste v žádném americkém filmu jistě neviděli. Zatímco Hollywood už na své tvorbě kanibalizuje, jede z remakeů, tvoří sequely, prequely, spin offy, nebo dělá verze neamerických filmů, Indie má evidentně stále dost čerstvé scénáristické krve. Možná je to i tím, že mohou čerpat z tisíce let historie. Nejsem na indické filmy odborník, ale pár jsem jich už viděl, takže jsem čekal ledasco. Ovšem musím říct, že tentokrát jsem ...zase čuměl. Ano, tři hodiny je drsná stopáž, ale nenajdete tam pasáž, kterou by jste s klidným srdcem vystřihli. A to i když se ke konci kupí přepálenosti až komiksového charakteru. Ale to beru jako něco, co patří k stylizaci...stejně jako třeba u Wicka, nebo Hrdiny. Škoda, že se mezi našimi distributory nenajde aspoň jeden, který by takový film procpal do kina. Na velkém plátně, to musí být mazec. ()

T2

║Rozpočet INR3,500,000,000 ($42,7milióna)║ Tržby USA $15,156,051║ Tržby Celosvetovo $166,611,197▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Šalení Indové! No pane jo! No čo oni dokážu, tak ten slávny Hollywood môže len zírat a za jaký ešte rozpočet. Tak urvaný kvázi historický film, ktorý je nabitý heroickými mega súbojmi, z ktorých sa zatočí hlava a aj rozum. Neskutočné vizuálne obžerstvo, ktorého je niekedy až moc, záleží koľko kto znesie a či má čo to z toho Bollywoodu napozerané, tak to dokáže nejak "lepšie" prijať. Mňa to prevažne bavilo, zápletka v pohode, vo veľa veciach skvelá technická a vizuálna práca. Triková stránka občas možno slabšia ale zas to nejak zvlášť nekazí. K tomu zabodujú aj nejaké tie pesničky, dokonca aj ocenené Oscarom RRR: Naatu Naatu. /70%/ ()

Fr

„PASTÝŘ BUDE PUTOVAT JAKKOLIV DALEKO, ABY NAŠEL ZTRACENÉ JEHNĚ. VE DNE, V NOCI … PROHLEDÁ KAŽDÉ ZÁKOUTÍ… A POKUĎ NÁHODOU NAJDE JEHNĚ V TYGŘÍ TLAMĚ, VYLÁME MU ZUBY, OTEVŘE ČELIST A ODVEDE JEHNĚ ZPĚT KE STÁDU. ZDÁ SE, ŽE PASTÝŘ MÍŘÍ DO DÍLLÍ, ABY ZAČAL SVŮJ LOV…“ Mohlo by se zdát, že je to vlastně píčovina – teda ty akční věci (třeba jeden proti milionu, lov tygra bosou nohou (a rukou))… Ale! Když vono mě to baví! Navíc to CGI je dobrý, takže to nepůsobí idiotsky. Pravda, ty taneční kreace… tož je třeba se trochu kousnout, no. Má to zajímavou (a jak je v těhle končinách zvykem) zdlouhavou zápletku, takže když máte – tak nějak podvědomě dojem, že se blíží finále, čeká vás ještě hodina a půl… Každopádně nejedna akce je monstrózní a hlavně v tollywoodským (takže prej žádnej bollywood! - P.S.: "Lomri", díky za upozornění...) stylu, takže se jí (stejně jako ději) moc mezí neklade. Může to bejt trochu k smíchu, ale není to smích posměšnej, spíš takovej… TY KRÁVO! Prostě - má to bejt zábava a vono to tak je. Označit indickej film za superpodívanou, to chce kus odvahy. A taky velký plátno, páč pak se tomu dá něco odpustit, ale taky přidat. Navíc musíte mít bollywoodskou (nebo tu tollywoodskou) náladu a hlavně spoustu času!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Alluri Sitarama Raju a Komaram Bheem? Neznám... 2.) Zjistím, že to co Avengers, zvládne v Indii kdejakej vesničan.  ///  Thx za titule "Lomri" a „vasabi“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ****  NAPĚTÍ  ** ()

• Název filmu RRR byl původně jen názvem pracovním a písmena R mají odkazovat na jméno režiséra a hlavních hvězd  – S.S. Rajamouli, Ram Charan a Rama Rao Jr. Ovšem fanouškům se líbil natolik, že se producenti rozhodli jej zachovat a název se poté přizpůsoboval tak, aby zapadl do RRR, a to i přesto, že název má poté rozdílný překlad (Rise, Roal, Revolt v hindštině, Raudraṁ Raṇaṁ Rudhiraṁ v telužštině, Rattam Raṇam Rauttiram v tamilštině, Raudra Raṇa Rudhira v kannadštině a Rudhiram Raṇam Raudhram v malajámštině). (marrjaana)

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson