Děj filmu se odehrává v koloniální Indii, kdy britský důstojník a jeho žena násilně vezmou do péče kmenovou dívku z komunity Gond a je na místním kmenovém hrdinovi Bhimovi (N.T. Rama Rao Jr.), aby zachránil dítě. Spolu s několika dalšími členy své komunity míří do Dillí, kde je mladá dívka držena v zajetí. Mezitím Ram, statečný britský policista, dostane za úkol najít Bhima a jeho muže a zatknout je. Ram a Bheem se stanou blízkými přáteli, když se v Dillí střetnou. Co se stane, když poznají své skutečné úmysly? (jorgus)

Pajky3

Tohle je rozhodně nejšílenější film, který jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Vzhledem k názvu jsem si původně myslel, že budu koukat na indickou verzi neandrtálců a místo toho přišel takovýhle nářez. Pokud si někdy říkáte, že sledovaný film má všechno, tak o tomhle to platí bez obav. Nabídne totiž i mnohem víc než by vás napadlo čekat. Vlastně moje největší výtky jsou k tomu, že je to hodně dlouhé (a šlo by to krátit bez toho, aby divák přišel o důležité části) a pak také fakt, že některé linky vyzní do ztracena (romantika mezi Bhimem a Jenny). Jinak je to neskutečně nabušená šílenost s přepálenou akcí, která nepřestane překvapovat. Doporučuji ji sledovat s přáteli a dobrým drinkem v ruce, o zábavu budete mít postaráno. ()

A-chmed

Natočené je to velkolepě. Přesto je třeba brát v potaz kontext, ve kterém film vzniká, a jakou vládní politiku podporuje. Indie je na prahu vládní genocidy indických muslimů. Byli bychom podobně odvaření, kdyby byl film natočen v Rusku a místo s tygrem by hlavní hrdina bojoval s medvědem? Více např. v https://www.thejfa.com/read/rrr-new-idiom-hindu-nationalism ()

Lachtaan

Ne, nejde o apríl. I já už jsem konečně vyzkoušel bollywoodskou tvorbu a s obrovským překvapením můžu prohlásit, že zábavnější kousek jsem neviděl dlouhé týdny. Indové mě dlouho odrazovali svou extrémní výstředností, ta je ale na poli tohoto sáhodlouhého filmu (který paradoxně superrychle uteče) tak výborně poskládaná dohromady, že tady najedete i na vlnu šílených blbostí, které byste v Hollywoodu neodpustili. Hudba a taneční kreace vévodí celým 180 minutám, ale i hlavní dvojka hraje okázale dobře. Indický Elyas M'Barek především. [viděno na Netflixu 1.4.2023] ()

neoBlast

Nedá se svítit, tady by dostal nakopáno i John Wick, Dutch i s Loganem - nebo si dosaďte libovolného tvrďáka. RRR je fakt úlet který nemá obdoby v západní kultuře, bizár, který vyvrcholí tak šestkrát, zazpívá, zatančí, vypálí sítnice vkusu i nevkusu, film kde se hrdinové v závěru doslova spojí nejenom proti hlavnímu bossovi, mlátí zaporáky motorkami, háží kolem lvy a tygry, zpomalovačky, chlapská telepatie a nepřekonatelná sílá přátelství... Cringe, epic, cheesy. Můžu tady vlastně vypsat všechna adjektiva a nebudu daleko od pravdy. Ale také jsem to musel vidět tak na osmkrát, a vždy si důkladně pročistit oči a nechat mé smysly pořádně, ale opravdu pořádně, odpočinout. 65 % ()

Brain-D

Hrozná šílenost a zároveň velmi povedená indická záležitost, kterou nejde popsat. Silný příběh s prvky supersilných "hrdinů". Dostalo se mi to nějak pod kůži. 90% ()

vendysek

Jediný akční film, který v životě potřebujete vidět! Ovšem když snesete bollywoodskou nadsázku a styl, kde se extrémní naivita střídá s extrémní brutalitou a kde se o podkres stará explikační zpěv chóru. Pak je to po všech stránkách opojný audiovizuální zážitek a šílená zábava. A navíc ten film o něčem je. Musí být svátek vidět ho v kině. ()

Trustme

Film, který otevřel bránu poznání i mainstreamovému divákovi směrem k objevení Indie. Film, který zasadil mistrovský úder trademarkům akčních králů jako jsou John Woo a Zack Snyder. Film, který jsem si zamiloval a pustil bych si ho klidně opakovaně. Ďábelsky geniální Rajamouli zhmotnil jeden z nejlepších hrdinských eposů o přátelství, pomstě, záchraně a vlastenectví. Což v indické kinematografii není jednoduché, neboť každý třetí novější bollywoodský film má tyhle atributy na vysoké úrovni. Rajamouli má ke všemu ještě tu soudnost, že i klasická indická extrémnost pro pojetí akce je v jeho otěžích kočírována sice stále do podoby absurdna, ale s profesionální filmovou vizuální dramatizací k vytvoření a zdůraznění pompéznosti scény, akce. Jde pravděpodobně o jediného režiséra v galaxii, který točí takovým nadpozemským stylem. Stylem, který osobně obdivuji, vyhledávám a v současnosti již spíše pátrám. Budeme-li se bavit o tom, co má divákovi dát film, aby byl uhranut, překvapen, nadšen, zabaven, tak RRR to háže po tunách přímo před oči a uši. Vizualita, scenérie, kamera nakopávají zadnici většině americké velkotvorbě a přihazují jihoasijskou neokoukanost a odlišnost. Pokud se západní blockbusterová tvorba již několik let utápí v kolovrátkové variaci na superhrdiny a diváka již bolí zuby z této přeslazené kaše, tak je tu možnost vydat se Hedvábnou stezkou k filmům, které umí překvapit a dát jinou dimenzi již vyšťavenému žánru. Kombinace hrdinství, chlapáckého přátelství, tanečního (geniálního) vystoupení, osudového příběhu s razantními souboji, kde praskají kosti, stříká krev a lítají zmasakrovaná těla vzduchem je prostě divácky očistná. RRR nasadilo laťku natolik vysoko, že pravděpodobně tento epos porazí zase jen sám S. S. Rajamouli a bude to nejspíš Baahubali III. Věřím, že na tento film narazí časem víc diváků i díky podobnosti názvů s poněkud odlišným filmem, kterým je francouzská komedie RRRrrrr!!! (2004) a začnou být díky omylu s názvem fanoušky kvalitních akčních majstrštyků. Verdikt: Rise Roar Revolt je v současnosti nejkomplexnějším filmem s originálním stylem pro vizualitu, stylovost s epickou akcí a mistrovskou filmařinou pokud jste fanoušek Zacka Snydera, Johna Woo a nesnášíte Marvel Cinematic Universe. ()

marrjaana

Tak to byl nářez. Jeden z prvních indických filmů, které jsem viděla byla Magadheera právě s Ramem Charanem od Rajamouliho a tento film stále patří k mým nejoblíbenějším filmům obou pánů a stéle si jej pouštím. A to i přesto, že SSR poté přišel s vymazlenou Eegou a opěvovaným Baahubalim. Ovšem toto všechny jeho předchozí filmy hravě trumfne a s přehledem strčí do kapsy. Jasně nemá to hravost Eegy, či epičnost Baahubaliho, nebo dokonalé písně Maagadhery, ale příběh je naprosto úžasný, hlavní hrdinové dokonalý, jejich vztah si nezadá s klukama z Rychle a Zběsile (jedničku myslím, pochopitelně) či z WAR. Naopak si myslím, že tady je ještě lepší a dojemnější. Ano i zde se nakonec (ale opravdu až nakonec) dočkáme nějakých náboženských odkazů a indícií, bez kterých by se SSR neobešel, ale kdyby to tam nebylo já bych si pak vlastně řekla, že to možná ani není film od něj :D. Na tento film jsem se těšila dobře dva roky a opravdu se to vyplatilo. Každý film SSR v podstatě překoná ten předchozí a jestli to takto bude pokračovat dále, tak já se už opravdu nemohu dočkat jeho dalšího počinu. PS: Zde máte důkaz, že když vás vychovají jako malou nacistku, tak i po emigraci do Anglie stále zužitkujete, to co se v SS naučíte :D ()

Ramanam

Vskutku úchvatná podívaná! S.S. Rajamouli opět potvrdil svoji vyjimečnost a skutečný filmařský um. „3R“ tak dozajista dokáže oslovit publikum po celém světě (jako například majestátní Baahubali), které jinak o indickou kinematografii nejeví absolutně žádný zájem. Určitě tomu napomůže i hojný výskyt „bílých tváří“ a příběh, kterému lze jasně porozumět i bez dodatečných informací o historii, náboženství a celkových společenských poměrech v Indii, aneb „jak to chodilo a chodí“. Bohužel je zde obsažen (opět, zas a znova) stejně hloupě jednostranný přístup k Britům, jako ke ztělesněnému zlu na zemi. Je to tak prostě jednodušší a chápou to tak všichni. I v poslední vesnici i v sebemrskačském západním světě. Ach jo... Alespoň sem byla zařazena jedna „hodná bílá“ postava, asi „chyba v programu“. Příběh jako takový se mi moc líbil. Mám jen dvě závažnější výtky. První se váže k „souboji“ v tanci, ve kterém vyhrál indický „dupák“. To bylo k celku dosti degradující a laciné. Druhá se nachází po „vyvražďovačce“ v lese v závěru při útoku na palác. O tom mohu napsat to samé. Jiné věci a „podivnosti“ neřeším, tak to prostě v indických filmech chodí. Uvykl jsem na ně a bez nich by mě to snad ani nebavilo. Zalitoval jsem, že nebyly více ošetřeny vzájemné vztahy mezi postavami. Když pominu ústřední dvojici, bylo to po této stránce velmi ploché. R. Charan a N. T. R. Rao Jr. byli výborní. Hostující hindské hvězdy děj jen doplňovaly, což bylo v případě A. Bhatt škoda. Hudba se mi líbila, hlavně doprovodná. Písně samy o sobě mohly být určitě silnější a naléhavější. Ale což, jednoznačně mimořádný filmový zážitek za pět hvězd. Doporučuji všem. ()

kenkaku

Během natáčení nebyla zraněna žádná zvířata nebo ptactvo (ptáci asi nejsou zvířata). Koně, osli, ptáci, tygři, vlci, medvědi, leopardi, jeleni, ryby a hadi vystupující ve filmu, jsou všechny vytvořeny počítačem.” Pak následoval ještě jeden alibistický blábol, že je to vše vymyšlené a nikomu není cílem ublížit. Má smysl psát ještě něco víc, nebo jako představa co za guláš to bylo stačí? Za poznámku ještě stojí, že jde o Indiánské zpracování pravdy o životě dvou národních hrdinů (“metrosexuála” a “naturalistu”). A že sakra epicky. P.S.: zrovna dnes jsem se dozvěděl o smrti (před dvěma dny) Raye Stevensona… RIP. ()

JamesSi

S. S. Rajamouli je zpět. Byl jsem fanouškem jeho komediální ulítlosti Moucha, ale bohužel mě jeho báje na motivy indické mythologie Baahubali moc nezaujala. RRR je však něco jiného. Pokud jste si mysleli, že vás indické filmy nebudou bavit, RRR vám to snad vyvrátí. Je tu všechno, čeho se bojíte od Indických flicků (taneční scény, přehnaná akce nebo hrdinové drsný jak sviň), ale na rozdíl od většiny Indických filmů je pravděpodobně budete milovat. Tedy alespoň já jsem to miloval, i když to na mě nefungovalo například v 3 Idiotech nebo v Baahubali. I ty taneční scény v RRR byly skvělé. RRR je příběh, který mi konečně potvrdil, že největší hajzlové na světě jsou BRITOVÉ. RRR je nejlepší BROMANCE tohodle roku. A to mezi hrdinami Ramou a Bheemou. Bojím se, že tenhle rok nic nepřekoná tyto dva borce. RRR má lepší akční scény a triky než veškeré Avengers a MCU filmy. Bez přehánění. RRR je film, který bere strašně inspirací ze starých hollywoodských epik a muzikálů. Ale z Indické perspektivy. A to je dobře. Tolik skvělých scén! Ta kde Rama a Bheem ukázali všem těm anglickým ženám, jak tančí pravý muži z Indie, souboj s tygrem, souboj proti rozzuřenému davu, flashback z Ramova mládí, obří akční scéna s celou podělanou Zoo. Chtěl bych ten film vidět v Indii v kině, kde dav bude šílet s každou smrtí britského sadisty. Miloval jsem když na konci udělali ten obří Fortniteový tanec na hrobě guvernéra Scotta. Miloval jsem RRR! (neplést s RRRrrrr). Je to boží! ()

Devadesát Dva

Ambiciózní indický hitmaker S.S. Rajamouli (nebudu ani předstírat, že mám indickou kinematografii jakkoliv nastudovanou, viděl jsem všehovšudy jeden film [Cizí oběd], který bych označil, za čistě "Z Indie, o Indii", zbytek je koprodukce, na druhou stranu bych řekl, že jejich kultura už je něco, co znám o dost víc) ukazuje, že Indie se hlásí o svoje místo a to v, mimo jiné, i dost nacionalisticky zavádějícím snímku, ale to Indové tak nějak dělali vždycky (věděli jste třeba, že Indie, o které si mnozí myslí, že je chudou zemí, kde není nic, než kurkuma a lidi tráví čas meditací a veganstvím, má ve skutečnosti jednu z největších armád Světa? A to i rozpočtem, tak i v jednotkách - ostatně, Indie je co do populace jen o ždibec za Čínou jako největší). Ale zpátky k filmu: 'RRR' víceméně strká do kapsy aktuální upadající MCU (kde se snaží do latexu natěsnat kohokoliv, kdo jim kývne na štědrou nabídku) a jako svěží vítr, který si v mnohém vypůjčuje z tradiční kinematografie a to mnohdy velmi ambiciózním stylem (kam se poděly všechny dance scény?), jaký už moc často nevidím, na sebe strhává hodně pozornosti, svojí okázalou flashy stylizovaností. Dnes je každá malá dětská postava v příběhu v podstatě antihrdinou, co má rakovinu plic, nebo se vyrovnává s nájezdem zombie... a tak je svěží vidět pozitivní indickou bromance, kde je spousta vedlejších, ale současně obyčejných motivů (láska, boj za správnou věc - historický kontext, rozkol, sjednocení), ale taky snaha udělat absolutně našlapanou a skutečně velkolepou show, v tom pravém slova smyslu; barevné, velké, kde taky prosakuje typické národnostní myšlení a jeho způsoby. Druhé půlce poněkud dochází dech a jde jen o to zacyklit a "vysvětlit" to před finálem, ale to se při 3+ hodinách dost táhne, myslím si, že o hodinu se to dalo klidně sestříhat dolů, přitom bych neřekl, že se scény, jednotlivě, kdy nějak vlekly. 'RRR' je zároveň indický film s největším rozpočtem (jejich) historie (72 millionů USD; ve světovém měřítku to není tak moc, o to je ale větší překvapení, že jdou ty peníze na filmu skutečně vidět, hodně zábavy za málo peněz, dá se říct). A taky nominačka na Oscara za skvělý song a obecně, skvělou hudbu. Škoda, že ta druhá půlka dost ztratila a člověka tam překvapí pár skutečně blbých momentů, ačkoliv, tenhle film je třeba brát celkově s nadsázkou. 7/10 ()

DavidS.

Kdyby Indové měli Alluriho a Bheema, tak nemuseli čekat na vyhladovělého Ghándího a mohli Brity porazit tancem, spojenou faunou pralesa a Ráma-Rambo stylem…Chroničtí hromadní raperové (čti znásilňovači) a národ, jehož polovina obyvatel nepoužívá toaletu, natočil další spektakulární bizár, který je stejnou měrou velkolepý jako kýčovitý a kombinuje Rámájanu s revoluční agitkou…RRR navíc přináší jedno z nejlepších muzikálových čísel, které jste mohli kdy vidět na plátně napříč kontinenty…Ze závěrečného nacionálně-militantního tanečku s ikonami velkých vůdců ovšem v dnešní době mrazí….Filmově stejné zjevení jako Baahubali 2: The Conclusion, protože režisér S.S. Rajamouli je vtělený démon… ()

Rozjimatel

"Don't call me madam. It is just Jenny, yes."     Pôsobivý akčný film v štýle rozprávky (hoci dosť drsnej), ktorý ma uchvátil v mnohých ohľadoch. A to poriadne nadupanou akciou (a to nie som žiaden milovník akčných filmov), nádherným pestrofarebným obrazom, ktorý dokonale navodzuje rozprávkovú atmosféru (napodiv mi v tomto prípade nevadilo ani to množstvo "digitálneho smogu") a samozrejme veľmi pútavým príbehom - film napriek svojej enormnej dĺžke nenudí ani na chvíľu, je nabitý dejom a zaujímavými zvratmi. Zápletka je založená na konfrontácii indickej a britskej kultúry, z ktorých tá prvá je v zásade priateľská a mierumilovná a tá druhá povýšenecká a výbojná. Briti sú tu až prekvapivo otvorene vykreslení vo veľmi odpudivom svetle - ako namyslené, arogantné a mimoriadne kruté kreatúry. Vo filme je množstvo nesmierne pôsobivých scén, z ktorých spomeniem aspoň útok armády zvierat (so súbojom titanov), bičovanie, pri ktorom bičovaný takmer na pokraji smrti začne spievať veselú pesničku (aké typické indické!) a záverečnú apokalypsu. Páči sa mi tiež, ako je ten film humorne odľahčený. Hádam jediná moja menšia výčitka smeruje k hudbe, ktorá je väčšinou taká jednoduchšia, skandovaná (paradoxne práve pieseň takéhoto typu obdržala Oscara). Mrzí ma to o to viac, že ja som v podstate milovníkom indickej hudby, ktorá vie byť skutočne nádherná (krátkou ukážkou je spev toho dievčatka).     "He said that an Indian's Life is not worth a bullet. So how will this bullet earn its value? When it comes out of your gun and pierces an Englishman's heart." ()

Oralfabet

Strašnej nářez. Od Rajamouliho jsem předtím viděl ještě Bahubalii, a to mě teda zase až tak neoslovilo, RRR je ale fakt bomba. Hlavní hrdinové jsou oba skvělí a jejich epická bromance je jádrem celého filmu, díky ní i přes svou šílenou, over the top povahu, v emocionálních momentech RRR doopravdy funguje. Hollywood by si fakt měl vzít příklad. 9/10 ()

MajkHany

Ten film se nedá s ničím srovnat. Úžasně barevný, atomově EPICký příběh, který bych chtěl vidět na dvacetimetrovém plátně v 8K. Je to MIX videohry, lsd, dvou nesmrtelných bossů na té správné straně, romantické písně zazpívané malou dívenkou, střih - její mámě drtí palice lebku - střih - a nádherných plyšových zvířátek.. Tam je prostě všechno, co tam chceš v tu chvíli mít. Na konci už jsem si říkal že je škoda, že vždy bojují každý sám a mají pořád stejně odrbané hadry... a dočkal jsem se, týpek se tam zjeví s vlasy o půl metru delšími (a je vám úplně jedno, že mu narostly přes noc), outfitem barevným a úžasným jako louka plná jednorožců olizujících polární záři a zase vám to nedovolí zavřít hubu :-) Tříhodinové filmy obcházím obloukem, ale tady se zastavil čas, bylo to jako dvacet minut trvající půlhodinka... ()

Klajnik

Nejedná se o Bollywood, nýbrž Tollywood, ale vrchovatě nevkusné je to rovnako. Podle očekávání: Patetická patlanina. Hnusně vypadající a úmorně dlouhá. nd se tam třeba pere s ohavně vypadajícím digitálním tygrem. Někdo zde psal: "cinema of joy", což se mi zdá poněkud nadnesené. Ono to je zábavné jen tehdy, když je to vrchovatě absurdní: Na začátku guvernér unese malou indickou holčičku, protože se jeho manželce líbilo jak zpívá. Matka žádá, aby jí její dceru vrátili a nějaký četař jí chce na místě zastřelit. Guvernér ho však zarazí: "Seržante! Uvědomujete si hodnotu té kulky ve vaši zbrani? Byla vyrobena v anglické továrně, z anglického kovu. Překonala sedmero moří v anglickém plavidle. V okamžiku kdy se dostala do vaší zbraně, stála jednu libru. Jednu libru šterlinků. A vy byste ji chtěl promrhat na tomto hnědém odpadu? Vyčistěte cestu." Pak seržant vezme obrovskou větev a přetáhne s ní matku přes hlavu takovou silou, až se dřevo o lebku roztříští. Matka padne k zemi celá zkrvavená. To bylo tak absurdně karikaturní, že jsem nemohl jinak. Tvůrci se do toho však neopřou plně, takže nenechají ty dva protagonisty-přátelé si spolu zaprcat (ostatně k tomu nemají daleko soudě podle toho, jak se k sobě ve své bromance mají). Mně však přijde, že oni považují za krutopřísné to, co já považuji za směšné, takže postrádají nadhled a neopřou se do toho tak, jak by mě bylo milé. Naopak se snad snaží vytvářet nějaký národní mýtus. SCÉNÁŘ: Příběh je velmi předvídatelný (jasně, že Ram je ve skutečnosti revolucionář, nikoli kolaborant), ale to ještě neznamená, že to nemůže fungovat. Ve filmu jsou však úmorné scény, kde jedna postava zdlouhavě vysvětluje jiné to, co divák už ví (nikoli pouze tuší), jelikož o tom film už vypověděl. Působí to na mě, jakoby si tvůrci mysleli, že jejich diváci jsou hlupáci, kterym je všechno třeba říct explicitně a nejlíp 2x nebo 3x. Vyumělkovanost děje je znát kupříkladu na tomto: Bheem se zamiluje do nějaké bělošky z paláce, kde je zavřená ona unesená indická holčička. Tahle běloška sloužila scénáři jako vyumělý prostředek k tomu, aby se Bheem dostal do paláce a zjistil, kde je ona holčička držena. Jakmile běloška tento svůj jediný účel splní, znovu už v příběhu nevystupuje. Absurdní náhody a nevěrohodnost jsou pak už jen třešničkou na dortu celého tohoto guláše - Jeden protagonista, Bheem, tak třeba začne zpívat během toho, co je lynčován ostnatým bičem a svou nezlomnou vůlí vzbudí nepokoje proti britskému teroru. Druhý protagonista, Ram, zase skočí do davu rozhněvaného davu poté, co jeden Ind hodil kámen na podobiznu krále Jiří V. a jeho nadřízený vydal rozkaz toho jedince zajmout. Ram se probije davem, onoho Inda opravdu chytí, pak se probije nazpět a hodí ho k nohám nadřízeného. Pak opět zaujme své místo a pevným pohledem směrem k davu nechá jeho vzbouřenecké nálady rozplynout. Těžko říct, do jaké míry si tvůrci uchovávají nadhled nad těmito výjevy. Dle mého moc ne... Hádám, že jim to připadá stejně hustý, jako Vinu Dieselovi připadá hustý to, co v roli Dominica Torreta předvádí v sérii F&F od šestky výš. Každopádně pro mě jsou tyhle bizáry jedinou kvalitou tohoto filmu. Zbytek za nic nestojí, ale film má tři hodiny, což je přestřel. Pokud Indové chtějí tvořit opulentní, hudební spektákl z alternativní historie, doporučil bych jim inspirovat se spíše Chazellovým Babylonem a Tarantinovými Pancharty. () (menej) (viac)

Pawlisman

Nakonec velká paráda. Tarantino s Bídníkama?  taky vlastně Pomáda či Rambo? Prostě parádní Bollywood. Celou dobu zábavné, vtipné a vlastně se na to kouká pěkně. Kýč, který se nějakým zvláštním milým způsobem dá snést. A zároveň skvělá filmařina. Teď jen vědět, jak moc vážně Indové tyto filmy berou. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson