Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Dokonalá vražda neexistuje, je jen dokonalý způsob vedení obhajoby.. Přímočaře vyprávěné, lebedící si v náznacích, s gradujícím napětím, které neotupí ani znalost pointy a skvostným ústředním motivem Johna Williamse, jenž vyvažuje bolístku nadměrné doslovnosti. Vždycky lamentuji, proč se už podobné filmy netočí, ale teď jsem to začal vidět z té lepší stránky. Kdyby totiž jo, člověk by si pak nemohl jednou za dekádu k podobné věci sednout a užívat si ten dávno mrtvý styl. Styl, kde obsah představuje plápolající krb, forma brandy a herci pohodlné křeslo. Styl, kam snímek o prokurátorovi, jehož svědomí bylo navždy uloženo do bedny s nářadím, jednoznačně patří. „There was a crime. There was a victim. And there is punishment.“ ()

Rocky62

Alan Pakula zrežíroval v podstatě to, co se objevilo o 3 roky později v Uprchlíkovi. Podezření je na tom lépe, co se týče mysterióznosti a nečekané rozuzlení rozhodně přijde k chuti. Děj se ovšem rozjíždí hlemýždí rychlostí a nudných pasáží je tu až moc. Pro mne však lepší průměr. 70% ()

Martin741

Reziser Alan J Pakula /Sophia´s Choice - 75 %/ mi uz cosi hovori, ale takymito sudnymi frylermi si ma teda ako divaka rozhodne neziska. Filmu chyba akekolvek napatie, herecke vykony Forda /Indiana Jones 1 - 4/ su mdle a nevyrazne a rezia J. Pakulu nevyvazena. Celkovo len dalsi nudny sudny fryler, ktory mi stacilo raz vidiet. 60 % ()

Douglas

Po "pakulovsku" pečlivě a trpělivě vystavěný soudní thriller, který předběhl své slavnější devadesátkové následovníky nejen v žánru, ale i ve schopnosti šokovat ve chvíli, kdy už nikdo žádný šok neočekává a vše se jeví jako dohrané (jasně, o pár desítek let dřív tu byl SVĚDEK OBŽALOBY, ale stejně). Ford je tu s krátkým sestřihem a v relativně netradiční herecké poloze - a k tomu fenomenální hudební motiv Johna Williamse. ()

classic

Od réžie, scenára, kamery, hudby a produkcie - všetko uznávaní tvorcovia, herecké obsadenie - taktiež na úrovni, Harrison Ford - nie je len Indiana Jones, či Han Solo, disponuje niekoľkými zaujímavými rolami, ktoré stoja za to, len mne sa zdalo, že po príchode Raula Julii, sa pozornosť strhávala priamo naň, že potom bol Harrison v jeho tieni. Ženské obsadenie - je v obidvoch prípadoch viac, než záhadné, obidve herečky majú dostatok priestoru, aby som si ich obľúbil, obidve sú pekné, i keď sa priznám, že Greta Scacchi ma vzrušovala viac ako Bonnie Bedelia. Hlavná POINTA, je ľahko dosiahnuteľná, že nie je ťažké tápať v tom, ako sa veci majú, brat na to prišiel rýchlejšie ako ja. A práve, ako vravím na začiatku, všetko známe tváre, dobrá - temná kamera, hudba Johna Williamsa, skúsení Alan J. Pakula a Sydney Pollack, aj napriek týmto kvalitám, je to strnulé, predvídateľné, alebo za všetkým treba hľadať ženu, ženskú žiarlivosť... a cetera. Cítil som sa, akoby som chodil stále v začarovanom KRUHU ! ()

• Natáčení probíhalo v amerických městech Detroit, New Jersey a New York a také se natáčelo v kanadském Windsoru v provincii Ontario. (Terva)
  • Okolo 102 minuty vychází Rusty Sabich (Harrison Ford) a jeho žena Barbara (Bonnie Bedelia) ze soudní budovy a odpovídají na dotazy novinářů. Mezi nimi je i novinářka, která přiloží svůj diktafon blíže k Rustymu, aby zaznamenala jeho odpověď. Je jasně vidět, že v diktafonu není vložena nahrávací kazeta. (Terva)