Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

Chermy

Vůbec mi nevadil ten béčkový 90tkový feeling... ale to, že tomu filmu chybí jakákoli "filmovost" - tím myslím, že by nějaká z hlavních postav měla nějaký svůj heroický moment... důvod proč se na filmy díváme... tady vidíme jen bandu lidí, kteří padají, bourají, umírají... a v závěru jsem si jen říkal... tady snad jen všichni pomalu a nudně umřou a vše to skončí záběrem na popel... Asi ve 3/4 filmu zjistíte, že hlavní postavou není Angelina, ale těhotná žena s puškou.. protože ta jediná něco udělá... dokonce hned dvakrát.. a pak si jde sednout k další zbytečné postavě aby taky umřela.... nej-adrenalinovější scéna z celého filmu je dramatický záběr na záchranáře seskakující posbírat ten popel... Jako by vzal Scheridan námět béčkového filmu a řekl, pojďme to to udělat co NEJRALISTIČTĚJI!!! Jak by to dopadlo, kdyby sousedka Horáková skončila v lese s malým klukem... párkrát by zakopla, pak dostala na budku, pak se pořezala... a možná, jen možná nějakým zázrakem neuhořela... a první policista co by se jí vydal zachránit by to schytal do hlavy. Tečka... to bude dobrý film!! Vždycky jsem chtěl na plátně vidět přepadení v bance kde všichni zůstanou sedět na zadku a banditi si odnesou peníze... jak osvěžující změna oproti třeba Bodu zlomu... (ne nechtěl) ()

verbal

„Dobře mě teď poslouchej!!! Aby ses tady v té nelítostné divočině neztratil, tak pamatuj, že potok vede do řeky a řeka do města!“ povídá takhle pateticky umírající otec svému mozkově obzvláště nadanému synkovi. Načež je nájemně dobit, nelítostní zabijáci zmizí, a ten malý kokot skutečně peláší někam do hloubi lesa hledat potok, když se předtím nacházel padesát metrů od asfaltky, kde každou chvíli projelo nějaké auto a odkud asi tak před patnácti minutami ta genitální rodinka sjela. Tak přesně takhle to dopadá, když začne být dříve nadaný značkový Krejčí nenasytný, zaprodá se povrchnímu kokotporátu se specializací na masovou výrobu debilů a začne pásově šít horkou jehlou turecké kundy z Boženky. Výsledkem je nenápaditý, sterilní až přiblblý čtyřpruhový Addydas, ze kterého by se pamětník poblil i v devadesátých letech, dohnaný do naprosté makabrozity exhumací vskutku děsivé prkenné anorektické mršiny krev a botox, jejíž stáří už se dá po všech těch chemicko chirurgických vylepšeních datovat snad jen radiokarbonovou metodou. A to do role, v hnusném šovinistickém světě sebevědomě ukotvené, krutohusté hasičky se šablonovitě klišovitým traumátkem, kterou by ovšem s takovou konstitucí po těch dvou pádech z deseti metrů na záda neposkládal ani profesionální puzzlista a i Malíček by ji urval hlavu hned první zženštilou vypalovačkou. No a Zombilínu nám tu navíc skvostně doplňuje, v rámci povinných diverzitních kvót rasistické diskriminace Hispánců a Asiatů, opravdu přenádherná a až hamletovsky hrající čokokrasavice, která na filmovou manželku fešáckého sympaťáka Berntála doskočila snad jen proto, že je dozajista vysokou komisařkou BLM pro pohrdání zkurvenými bílými xenofoby. Ale zase to má jakože úplně pěknou přírodu, mocynki chitré cytátki, kulantně v tom hoří a naprosto skvěle jsem si u toho retardovaně ocumlal palec. Tudíž tomu napálím plnotučné čtyři jako někteří vkusní a sofistikovaní kolegové v této nově hnusné a uživatelsky nepřátelské reklamní platformě! Tedy až jednou taky začnu s mongoloidním hýkáním bublavě srkat jogurt přes rozštěp. ()

classic

Tí, ktorí mi želajú smrť,” budú za to veľmi škaredo potrestaní, lebo kto druhému jamu kope, sám do nej spadne, ale pokým sa tak nakoniec stane, ešte strašná hromada montanských stromov do tla zhorí, čoho bude ináč priamou svedkyňou i mimoriadne pôvabná hasička Hannah, ktorú stále bičujú výčitky svedomia, no treba tiež konečne podotknúť, že na tie už čas mať rozhodne nebude, musí ich hneď zahodiť za hlavu, pretože CHCE neustále zachraňovať neplnoletého Connora, ktorý nie je momentálne na nejakom relaxačnom pikniku, ale konkrétne na zbesilom úteku pred dvomi "profesionálnymi" , nájomnými vrahmi, ktorí mu bez mihnutia oka - chladnokrvne zavraždili otca Owena, zároveň i účtovníka, kde sa azda úplne automaticky ponúka záverečné skonštatovanie: "muž, ktorý vedel príliš veľa" ..., a to sa mu zrejme stalo neskoršie osudným. Netreba zbytočne hádzať flintu do žita, lebo pokým človek stále dýcha, jestvuje predsa nádej na prežitie, i keď je situácia extrémne komplikovaná a vyhrotená do maximálnej krajnosti, a to nielen kvôli úmyselnému založeniu požiaru pomstychtivým podpaľačom-hrdlorezom !!! Do kauzy sa primiešajú i ďalšie postavy, ktorých sa to (ne)priamo týka, ale už je neskoro vziať nohy na plecia, keďže dotyční "mordári" (už) začali akosi príliš vystrkovať svoje rožky... / Nie som si istý, či počiatočný scenárista Taylor Sheridan, je súčasne i kvalitným režisérom, že síce snímok "Veterná rieka" z roku 2017, to stopercentne dokazuje, pričom tentokrát si pravdepodobne vybral trochu slabšiu chvíľku, lebo nakrúca akýsi (pra)zvláštny kinematografický počin, ktorému som snáď ani nikdy poriadne neprišiel na chuť, aj keď som zase na druhej strane veľmi ocenil jeho technickú stránku, najmä kameru Bena Richardsona, ktorému sa v "hľadáčiku" krásne vynímala nádherná herečka v hlavnej úlohe - "BOHYŇA" Angelina Jolieová, v podstate kvôli ktorej som napokon tento risk riskol, pretože som sa už dopočul všelijakých dojmov "z prvej ruky" , ku ktorým mám práve teraz, vskutku hodne blízko, až normálne váham s celkovým hodnotením iba - 40 % ? Rozhodol som sa, že táto trilerová, miestami dosť intenzívna "jednohubka" , mi nijako zvlášť extra neublížila, na jedno pozretie bohato stačila, keď mi rýchlo ubehla, a tak tie tri hviezdičky, sú s odretými ušami, ale už ostanú napevno zafixované ! ()

mzss1

[58%] Docela zvláštní film, který mi jako celek vůbec nepasuje. Prostě takový divný thriller. Své klady ale má, takže celkově jako jednohubka to nejhorší nebylo, ale víckrát bych si to nepouštěl. Angelina Jolie to zahrála přirozeně, hezky se na ní dívalo a i po herecký stránce to zvládla tak nějak normálně. Jon Bernthal potěšil, i když zde nic výrazného ve scénáři bohužel neměl. Role chlapce taky celkem ok, ostatní bez připomínek. Nevím, od začátku mě to moc nebavilo, zločinecké duo už vůbec ne. Po technické stránce se tu najde něco málo od akce a vcelku dobře natočené, ale nic extra světoborného. Takže ty první dvě třetiny nic, co bych už ve filmovém odvětví neviděl – naháněčky po lese, útek malého chlapce, následné spojení s A.Jolie, která ho bude chránit atd. Když se ale pomalu chýlil závěr, líbil se mi ten vizuál dále postupujícího se rozsáhlého ohně. To bylo natočené dobře. Nějaká ta logika ve filmu taky trochu harpuje, viz ti dva zločinečtí idioti, co podpálí les a pak v něm hledají toho chlapce, ale co už. Hudba od mého oblíbence Briana Tylera je po delší době lepší. Sice nic extra zapamatovatelného, ale ve filmu to aspoň hezky pasovalo. Takže nic extra výrazného, co bych kritizoval, ale ani nic co bych měl větší chuť chválit. ()

TheEvilTwin

Film, u kterého vás už od začátku trkne do očí výborné herecké obsazení (Angelina Jolie vypadající na 20, Punisher, Malíček a mladý Beast z Xmenů) a hlavně panoramata a záběry na barevné lesy. První půlka začíná velmi slušně a doslova vtáhne, ale druhá půlka je už znatelně pomalejší a trochu ztrácí na pozornosti. Musím vyzvednout akci, která je bohužel taková nevýrazná a nijaká, ale když už se vyskytne, tak je hlavně dobře uvěřitelná (zbraně, zpětný ráz, taktiky...), ale čím dále se film dere, tím méně zajímavý je. Na poli 90 minut jsou charaktery načrtnuty jen tak povrchně a nikdo nedostane dostatek prostoru, aby ulpěl v paměti, obecně na pocity celkově není čas, a tak by tato stránka měla být vykompenzována nařachanou akcí, ale bohužel ani ta se zde nevyskytuje a úplně mi tady chybí nějaké velkolepější finále. Možná jsem trochu zklamaný, protože z outsidera se v první půlce vyklubal slušně našlápnutý akčňák, který ale v druhé polovině sjel opět do hlubin průměru a zapoměníhodného filmu. ()

• Náramkové hodinky, ktoré nosí Angelina Jolie, sú lacné Casio MRW-200H-1BVEF, ktoré sa dajú kúpiť aj za 30 eur. (Arsenal83)
  • Angelina Jolie o návrate k herectvu po rokoch režírovania: "Milujem réžiu ale v mojej rodine sa zmenila situácia, ktorá mi niekoľko rokov neumožňuje režírovať. Potrebovala som robiť kratšie práce a byť viac doma, tak som sa tak trochu vrátila k niekoľkým hereckým rolám. Taká je skutočná pravda." (Arsenal83)
  • V románe, podľa ktorého bol film založený, sa ukázalo, že Jack (Aidan Gillen) a Patrick (Nicholas Hoult) Blackwellovci pochádzajú z Austrálie. Vo filme to zmenili na Američanov, pravdepodobne z Floridy, hoci ich pôvod je na ostrovoch (Veľká Británia a Írsko). (Arsenal83)

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)