První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

Larushka

Tak tohle rozhodně nebylo feel good movie. Toxická rodina, která se v posledních 5 % filmu změní, tak že jí vše odpustíte? Oh, please. Komedie/romantický žánr? Tak určitě. Až na to že to spíš byl horor/psychologické drama. Z postav mi bylo na blití. Divím se, že to řeknu, ale nejsympatičtější byla Kristen, která tady snad poprvé za svou hereckou kariéru vopravdu hrála. ()

boshke

Trošku se to ve mně pere. Moje první reakce byla ve stylu "'zase' nám progresivní Amerika cpe další lesby". Tak trochu Tomio Okamura / Parlamentní listy. Vzhledem k tomu, že SPD nevolím, tak druhá reakce byla "proč by vlastně hlavní postavy nemohly být lesby, i když je to ve finále téma relativně podružné". Ale... Věřte mi, jsem progresivní, liberální Pražák, co byl před dvěma roky na Prague Pride ( a užil si to). Ale zjišťuji, že mi tahle imperialistická multi kulti LGBTQ+ (nebo už jsou tam nějaká další nová písmena?) propaganda, kdy jsou najednou všechny postavy tak "nějak" na sílu barevné nebo sexuálně "nestandardní" fakt (trochu) vadí. A nechoďte za mnou s "Jak podružné téma? Vždyť ústřední dvojice jsou lesby a gró filmu je jejich homosexualita a její tajení před rodinou"... Není. Stejně tak by to mohl být bílý kluk s černou holkou a nebo holka z bohaté rodiny s nějakým pohůnkem, na vyznění filmu by to VŮBEC NIC nezměnilo. A ano, je normální, že postavy jsou barevné nebo sexuálně nestandardní "jen tak", když v tom ale člověk vidí ten vymejvací trend, tak ho to přeci jenom nakrkne... Jinak tedy pardon, alespoň pár slov k filmu samotnému - je k uzoufání schématický, nezajímavý a v tisíci obdobách už tisíckrát viděný. Ale jestli vám stačí čtyři homosexuálové (nebo jich bylo víc?) a Vánoce, tak je to film pro vás... 20% ()

animaxis

U filmů s podobnou tématikou mám v poslední době často pocit, že se mi jejich autoři snaží "mírně naznačit", že pokud jsem chlap, ještě ke všemu bílej a ještě ke všemu (a to už je podle nich ale fakt vrchol!) hetero, tak jsem asi úplnej kretén. Ale! Happiest Season s touto tématikou v mých očích nakládá nenásilně a nenuceně a to dokonce do takového bodu, kdy jsem si řekl, že postavy jsou tady vlastně i uvěřitelné. Víc tu samozřejmě jde ale o kritiku "snobismu" a ano, i v tomto ohledu film podle mého skromného názoru funguje. A celkové zasazení do Vánoc tu ve výsledku taky ničemu neškodí. Akorát možná radši očekávejte víc dramatických scén, než byste u filmu s označením "romantická komedie" čekali. Vtipů je tu sice dost, romantiky taky, ale vážných scén, kdy jde do tuhého, tu je taky nemálo. ()

Chrustyn

Vánoční komedie, tentokrát okořeněná lesbickou romancí a neustále oddalovaným coming outem. Čekal jsem nesnesitelné peklo a dostal snesitelný film, který se sice nestane vánoční klasikou (to, že se odehrává o Vánocích je poznat jen díky vánočnímu stromku), ale pokud budete donuceni ho vidět, přežijete bez větší újmy. ()

DwayneJohnson

Na první pohled nenápadná, ve finále o to víc sympatičtější pohodovka. Už před zhlédnutím jsem tak nějak tušil, že se mi to bude líbit a můj vnitřní kompas mě zase nezklamal. Lehce nadhodnocuju vzhledem k faktu, že tak kromě Kristen hraje i Alison Brie, no a pak, zítra jsou Vánoce! Pokud hledáte něco netradičního, je pro vás Happiest Season  určitě dobrá volba. Bez ohledu na vaši sexuální orientaci. ()

• Režisérka a spoluscenáristka filmu Clea DuVall přiznala, že se jedná o autobiografický film. (Stanislaus)