Nový thriller zo súčasnosti od režiséra Zamatových vrahov je príbehom policajta protikorupčného útvaru Tomáša Krásu, pre ktorého nie je idea právneho štátu len fráza. Dvojdielny televízny film, ktorý bol inšpirovaný románom Václava Lásky, vychádza z niekoľkých konkrétnych kriminálnych káuz, ktoré nie sú dodnes právne doriešené a ktorých pozadie je mnohým občanom neznáme. Miera drzosti ich aktérov je úmerná výške zisku, vo filme rovnako ako v skutočnosti. Odvážny policajt a sebavedomá novinárka majú v rukách silné karty v podobe veľmi podozrivej zmluvy a niekoľkých fotografií nezvyčajnej zostavy hráčov golfu kdesi v Južnej Afrike. Proti nim ale stoja falošní hráči, rozhodnutie urobiť čokoľvek pre miliardovú výhru. Sledovanie a odpočúvanie sú len čriepkom v mozaike ich hráčskej stratégie. Je to ako v živote, kde nie je isté, kto koho sleduje a prečo. (RTVS)

Mamutol

Je to sci-fi nebo thriller ? Sledovací kamery jsou totiž všude. Dokonce kamery napevno přidělané ke sloupu dokážou sledovat plynule pohyb jedoucího auta. Kdo s nimi otáčí ? Opět tu máme neviditelné policajty v autě, kteří si v pohodě fotí a odposlouchávají kavárnu v domnění, že když někdo vyleze ven, tak se nekouká kolem sebe a tudíž je nevidí. Ale už se zlepšují, protože stojí autem o trochu dál oproti hovadině Princip slasti, kde stáli autem přímo před grázlama a v pohodě si je fotili obříma foťákama několik metrů od nich. ()

zdenny

Hodně dobré. Především zrcadlo těm, kteří si myslí, že je vše čisté o OK. Ve stínu toho, když vám politik řekne, že 40 % státního rozpočtu jde na úplatky, zmanipulované státní zakázky a nekontrolované reklamy. To si pak člověk musí říct: Lepší mafie se svým určitým kodexem než mafie v politických kruzích, jejíž "čestnost" je podepřena určitým volebním výsledkem. Jo, hold systém je systém. 65%. ()

honajz

Zbytečně roztažená a předvídatelní historka o tom, jak je české politické prostředí zkorumpované a skrz naskrz prolezlé mafiánskými praktikami, přičemž Láskův román je už sám o sobě poněkud tendenční. Svoboda tuto tendenčnost naštěstí poněkud otupuje, ať už obsazením "babišovce" Krajča (a proč ne, jsme v demokratické zemi, že?), nebo jistou šeidvou zónou, kdy ti zlí jsou někdy i k pochopení, a není nijak násilně řečeno, koho si pod kterými jmény máme představit. Ale příběh je celkově na tři hodiny dost nuda, navíc všichni víme, jak to skončí. ()

tahit

O tom, jak se dělá česká politika. Konspirace nebo mrazivá skutečnost? Aneb uvedení české politiky na pravou míru. Může bejt ještě něco přesvědčivějšího? Hlavně proto, že na armádních zakázkách se dá určitě dobře vydělat. Nemám pochyb, že jistá řada politiků, ať už zprava, zleva, či středu, pracují po nocích jen proto, aby si mohli, namáznout kapsu. Už se pomalu bojím říci názor, abych nebyl označen za nepřítele jakési korektnosti. Tohle mi jen tak blesklo hlavou. Každopádně jsem jedině rád, že to konečně někdo zfilmoval. ()

Lachtaan

Mnohdy jsem dost tápal, o čem tahle politicky chaotická jízda má být a nebýt zvučného obsazení a pár silných momentů. tak už teď, téměř měsíc po zhlédnutí, netuším, co bylo hlavním motorem filmu. Asi by bylo třeba vidět film pro lepší pochopení znovu, na to ale už nehodlám ztrácet čas, jež je možno věnovat povedenějším snímkům. ()

• „Tomáš Krása je vystudovaný právník, který ale nechce stát na této straně zákona, nechce vytahovat lidi ven z vězení, ale naopak by je tam raději zavíral. Proto jde k zvláštnímu útvaru u policie a snaží se odhalovat korupci někdy i trochu na vlastní pěst. Je to takový samorost a nemyslím si, že se to všem líbí. Sám nevím, jestli bych měl na takovou práci žaludek a taky odvahu, zvlášť když víte, že vám může jít o život,“ uvedl jeho představitel Richard Krajčo. (SONY_)
  • „Natáčení pro mě bylo zajímavé v tom, že pan režisér Svoboda neustále přicházel se změněným scénářem. Povědomí o postavě, kterou si vymodelujete v hlavě dopředu, tak v přímém přenosu neustále padalo. Moje postava se totiž zničehonic chovala úplně jinak. Bylo to náročné, ale inspirativní. Najednou jsem byla nucena nepřemýšlet o postavě jako celku, ale spíš situačně,“ prohlásila o své roli Anna Fixová. (Duoscop)
  • „Kromě reflexe kriminálního a policejního prostředí bych filmem rád přiblížil divákovi psychosociální změny, které představuje neomezená možnost vhledu do našeho soukromí prostřednictvím stále dokonalejších elektronických prostředků. Současné systémy sledování a odposlechu jsou velmi dokonalé, vejdou se do kufříku a lze je v zahraničí zakoupit za asi 20 až 70 milionů korun. V České republice se pohybuje asi deset těchto přístrojů, jejichž vlastníky nejsou policisté,“ řekl režisér Jiří Svoboda. (SONY_)