Mafiánský boss Paul Vitti (Robert De Niro) je pár dní před propuštěním z věznice Sing Sing a agenti FBI se začínají rojit. Vypadá to na další zhroucení a tak je opět povolán doktor Sobel (Billy Crystal), aby nahlédl do temnot gangsterovy duše. A dojde k nejhoršímu. Vitti je podmínečně propuštěn s tím, že se o něj dr. Sobel bude starat dnem i nocí. A co hůř ubytuje si ho u sebe doma. Vitti se snaží začlenit se do běžného života seč mu síly stačí, jenže práce ve zlatnictví, restauraci, či prodejně aut se dá jen těžko sladit s návyky všemocného mafiána... (oficiálny text distribútora)

himor

No musím povedať že som sa bavil celý film...De Niro je fakt slušný herec a tieto mafiánske postavy sú mu šité na mieru. Príbeh jednoduchý, ale kvalitný, postavy opäť jednoduché, ale kvalitne zahrané. Výborná mafiánska komédia, narozdiel od drsných filmov alá Kmotr. A už dlho som nevidel Lisu, čo ma potešilo že vyzerá stále k svetu. 85% ()

Honey007

Hodně velká oddechovka, bez velkého nápadu a režisérské invence. De Nira mám hrozně ráda a je hrozné se dívat, u jakých rolí skončil (i když pravda, scéna z vězení, kdy hraje katatonický šok, je opravdu dobrá, škoda jen, že jí tvůrci filmu na konci seberou herecké kouzlo). Billy Crystal je příšerný stejně jako Lisa Kudrow...ospravedlněním jim buď, že za to tak nemohou jejich herecké talenty jako spíše mdlý scénář a velmi mizerná režie. 30% ()

Frajer42

Ucházející komedie z mafiánského prostředí, kterou drží nad vodou a táhne úžasný De Niro. Samotný úvod nastaví laťku velmi vysoko, neboť je precizní. Bohužel poté následuje šeredně nudná střední část. Zážitek opět mírně vylepší solidní závěr. S prvním dílem jsem neměl tu čest, takže nedovedu odhadnout, zda jsem nepřišel o nic podstatného. Co jsem si zde tak pročetl, tak někteří preferují tento díl, jiní ten předchozí. Málokdo oba. Já se u tohoto kousku sice příliš nenasmál, ale zároveň jsem se ani závratně moc nenudil a netrpěl. Nechť tomu odpovídá hodnocení. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope. ()

kritiklon

Pokračování úspěšné komedie "Analyze This" z velké míry kopíruje obsah z prvního filmu. Originálních momentů co se scénáře týče je poměrně málo, než aby výrazně dějově oživilo druhý díl, který se rozhodně nemůže rovnat jedničce! Ale stále je zde dost dobrých vtípků a úsměvných situací na to, aby se dalo říci že pokračování je alespoň do jisté míry důstojné. 3,5* za 68% ()

DonHUS

Jako každá dvojka se snaží Přeber si to znovu být víc vtipnější, víc akčnější. Vtipy tak jsou prvoplánovější a vulgárnější, ale nezachází do žádných extrémů. De Niro si svou roli užívá a už jen kvůli úvodu z vězení/blázince a scéně, kde si snaží najít práci, nemůžu dát horší hodnocení než jedničce. Ta mi přišla jako celkem fajn komedie na jedno zhlédnutí a dvojka se v tom nijak diametrálně neliší. ()

• Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)

Travolta je král mafiánů

Travolta je král mafiánů

13.04.2011

Jednou už velký comeback díky postavě gangstera slavil. Tenkrát byl ale pouhým pěšákem, teď bude rovnou největším americkým zločineckým bossem. V epickém dramatu Gotti: Three Generations si John… (viac)