Obi-Wan hľadá spojencov, čím priláka pozornosť Impéria a ohrozí životy miestnych obyvateľov. (Disney+)

blackJag

A zrovna tento díl se mi celkem líbil. Možná je to tím, že předchozí počínání bylo dietní, nijak zvlášť dobře napsané, nijak zvlášť dobře zrežírované, malá Leia nic moc, zahraná špatně, ale samozřejmě, táhne to hlavně ten Vader :-) Asi mohl víc zazářit (režie fakt slabá, původní hudba jalová, nápomocna jako střelba do vlastních řad), přesto střet ústředních protagonistů v této fázi a s tímto průběhem dává ideově smysl. Tak uvidíme, co bude dál... ()

Kokos

Já moc nechápu ten hejt. Moc se mi líbí thrillerový až horrorový formát celého projektů, skvělá je aktuální poloha oslabeného a zlomeného Obi Wana (o kterého má člověk starost - přestože zná jeho osud) a z Vadera jde patřičný respekt. Takový, jaký vzbudil svou slavnou scénou z Rogue 1.  Ok, ta záchrana na konci mohla být vyřešena trochu líp, tohle by Vadera asi nezastavilo, ale jinak nemám námitek. ()

Rudinsky odpad!

Disney, šibe vám? Kúpiť za 4 miliardy takúto monumentálnu značku a nechať ju dlhodobo prasiť, to chce naozaj odvahu hraničiacu s podozrením, že je to cielené a niekto v exekutíve StarWars neznáša. Dajte to už prosím niekomu, kto má elementárnu úctu k látke a fanúšikom (starý dobrý Edwards) a rozumie sa sci fi a popkultúrnemu odkazu tejto ságy. Takto to totiž pôsobí ako woke-wanna be bullshit. Pre mňa za mňa nech to režíruje aj Conchita Wurst, ale aby vysokorozpočtový seriál pôsobil ako haluz od Tommyho Wiseaua, to chce poriadnu dávku mimózy. Veď už len fanmades vyzerajú oproti týmto toporným koninám ako z iného sveta. Končím. ()

fabecc1222

První ze soubojů, na které jsme všichni čekali. Já sem popravdě ani nečekal žádný velkolepý osudový souboj, ale opravdu něco takového, co nám bylo ukázáno. Obi je psychicky na dně, fyzicky už na tom určitě taky není tak dobře, a poslední roky se stranil síly, takže bych od něj ani nečekal, že vytáhne se světelným mečem nějaký velkolepý výkon. Musim mimojiné pochválit i malou Leiu...Dětské postavy jsou mnohdy extrémně otravné, a přejeme jim tu nejhorší možnou smrt, ale tady představitelka i tvůrci skvěle vypracovali charakter a i hlášky pro ní,takže na ní nevidím nic rušivého...Věčná škoda, že se v českém znění nemohl kvůli covidu konat Jiří Klem na Vaderovi, jelikož Miroslav Etzler u Vadera značně ubral na jeho projevu a démoničnosti. ()

Gig

Možná tento díl nadhodnocuji, ale to i možná za to, co tady čtu sem tam za hlouposti. Já si myslím, že Disney se už dost spálil poslední trilogii o Skywolkrové rodině. Od té doby co z povzdálí na vše dohlíži, někde víc, někde mín Fiony, se mi líbí. Tento díl byl opravdu fajn. Nejen kvůli Vaderovi, ale hlavně díky budování skládačky, interakci mezi Leiou a Benem atd…. Kecy typu jak může inkvizitorka předběhnout dítě. Právě proto, že je dítě, o své síle ještě neví a Třetí sestra zná/vycítí cestu. Kecy typu proč si Vader nepřitáhne Kenobiho - třeba proto, že si užívá pomstu. Zatím ho jenom straší nebo sinha chvíli uvědomil že byli přátelé. Nebo tu někdo psal Jedi s neporadí si se čtyřmi stormtroopry… Nejen, že nějakou dobu nepoužival sílu, ale má ve své přítomnosti malou holku, kterou nechce ohrozit, protože je důležiá pro balanc Síly. Ta holka to zatím neví atd… Lidi všechno vidí moc jednoduše smrt nebo žít, zlo vs dobro, nic mezi tím. Nevím kdo co očekával od toho seriálu. Mě se zdá, že každý si chce plivnout, protože Disney nebo jdou s davem hejtů, které někde vyčetli a jen kopírují ony názory. Já se těším, kde se děj posune. A že známe osudy oběch postav, tak se o ně nebojíme? Ano, víme že v danou chvíli přezili apd, ale copak je vše jen o smrti? Nevíme, zda budou trpět, nevíme, kde v danou dobu je osud zavane atd… Tento díl není bez chyb. Určitě některé scény by šli natočit lépe - viz souboj Vadera a Kenobiho, ale zase na druhou stranu, ne, že to je jen “seriál”, ale byl to jen z řady soubojů. Prostě najednou se objevil Vader a utkal se s Kenibim. Někdo tu psal, to mělo být vyvrcholení příběhu. A já jsem rád, že nebylo. To by bylo právě to šablonové řešení, kdy každý očěkává finální boj a konec. V životě ve válce, když se vojáci utkají, taky to není vyvrcholení, ale o náhodě apd… Já nejsem obhájce Disneye a poslední Star wars trilogii nesnáším a nikdy to Disneyovi neodpustím. Ale tady si to užívám a nenechám se otrávit milióny těmi nenávistnými či vysmívanými komentáři. ()

• Quinlan Vos, jeden z nejzvláštnějších Rytířů Jedi, který na čas podlehl temné síle, prožil milostný románek s Asajj Ventress a po rozkazu 66 se vypařil a jednou stranou byl považován za mrtvého, druhou za nezvěstného. Třetí epizoda potvrdila, že Quinlan Vos patřil mezi promile přeživších Řádu a aktivně se podílel na pomoci pro přeživší rytíře Jedi, padawany a děti citlivé na sílu. (Veskoslav)
  • Projekt Harvester byla operace Impéria pro lov na sílu citlivých dětí. (Veskoslav)
  • Když Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) halucinuje a má vizi Anakina Skywalkera (Hayden Christensen) na Mapuzo, přízrak je oblečený ve stejném tmavě hnědém obleku rytířů Jedi, jaký měl na sobě Anakin na konci Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005). Je to proto, že Kenobi ještě nezahlédl černé brnění Dartha Vadera, takže si může Anakina představit pouze v jeho bývalém obleku rytíře Jedi. (Veskoslav)