GejmronCZ

Nevím jak, ale 2x mi zaslzely oči. To se nestává často. Nechápu jak to dělaj, ale SW předává nostalgii fakt dobře, ať už je to cokoliv. Možná to chtělo ještě jeden díl pro větší a lepší vykreslení příběhu Revy, aby to celé lépe zapadlo. A nebo trochu změnit scénář a udělat to nabušenější. Touhle větou teda mluvím o celém seroši. Ne jen o téhle epizodě. ()

MiniMinion

No, hodně věcí mě v této epizodě zarazilo, hlavně ze začátku, scénář ne vždy šlapal úplně bez zakopávání, kánon nezůstal neporušen, ale celkové pocity mám z finále pozitivní. Obi-Wan vs. Anakin/Vader je samozřejmě hlavní tahač této série, a po slabším duelu ve třetí části konečně přišel pořádný plnohodnotný souboj, a i když to nebyl ten slibovaný “rematch století”, bylo to dobré a fungovalo to pro mě na všech frontách - vizuálně (choreografie, záběry, střih, efekty, zkrátka všechno) i po emotivní stránce, Hayden a hlavně Ewan hráli výborně a i dialog zde zněl přirozeně a ne mimo charaktery. Ovšem i zbytek epizody byl většinou výborný. Reva zde nepůsobila navíc, Moses měla konečně co hrát, a hlavně epizoda zodpověděla hodně mých otázek ohledně celé série a celkově ji dobře uzavřela, i když zároveň zdánlivě otevřela vrátka pro potenciální 2. řadu, o které tedy upřímně nedokážu říct, jestli bych ji vůbec chtěl. Ale hlavně musím říct, že finálové momenty opravdu křičely “Star Wars”. Hudba, dialogy, celkový feeling… prostě Star Wars. A co víc chtít od Star Wars, než aby to bylo Star Wars, že? 8.5/10 ()

kristianzen odpad!

TO JE TAK TRAPNÝ!!!! Roky se díváme na Hvězdné Války, na "vesmír", který je vystaven na určitých pravidlech, které dobře známe. Najednou jsou zcela pravidělně porušovány. Dart Vader se svou obří lodí se šine vesmírem a nemůže dohnat ani menší loď s ObiWanem a uprchlíky. Může se za ní ale šinout a střílet aniž by se trefil. Nemá totiž ani žádnou raketu nic. A nemá na palubě !!!! ani jeden TIE Fighter !!!!, který by je rozstřílel či žádnou jinou loď, který by pronásledovala posádku!! A to ani když se ObiWan oddělí. Hlavně že uprchlická pidi loď má v sobě ještě jednu loď pro Obiwana, ale MEGA loď Dart Vadera nic. To je takové zneuctění StarWars vesmíru :D :( Bleh. A jak je to nudně natočené, hrůza, ti tvůrci snad Star Wars ani neviděli.. ()

Cermbo

Po časovém odstupu a uležení pocitů si tato epizoda 5* rozhodně nezaslouží. A 4* jen díky odkazům, hercům a nostalgii. Finále seriálu Obi-Wan mělo své mouchy a rozhodně si tvůrci mohli dát více záležet. Nicméně na poměr zbývajících ne až tak povedených dílů si vyšší hodnocení zaslouží právě tento. Epizoda byla zábavná, docela epická, potěšilo spoustu drobných odkazů a návratů. Po těch šesti dílech už jsem dokonce ani nevěřil, že zase uslyšíme starý dobrý SW soundtrack. ()

Ant_Antony

Snad jediný koukatelný díl z celé série... Ovšem i tak to drhne až skřípe... Fan service tlačen na pilu, motivace a vykoupení Revy je až absurdní... Souboj Anakin(Vader) vs. Obi-Wan je nasnímán katastrofálně (buď detail obličeje nebo z dálky). Suma sumárum, celý seriál ve výsledku těžce zklamal, vlastně nic zásadního nepřinesl a Obi-Wana bych nechal pořádně prospat... ()

• Obiwanův světelný meč je jeho 3. světelným mečem. Sestavil si ho během klonových válek. (Veskoslav)
  • Jeden z droidů, které můžeme vidět v pozadí na planetě Tatooine, je modelová řada R5. Můžeme ho poznat podle typické hranaté „hlavy“, která příliš nekoresponduje se zbytkem těla. Tato řada byla navržena a zkonstruována tak, aby se dosáhlo co nejmenších nákladů a astromecha si tak mohlo dovolit více lidí na svých lodích. Byly poruchovější, mnohonásobně levnější než R2 řada, a nedosahovaly ani takové samostatnosti jako R2 jednotky. (Veskoslav)
  • Reference zničené helmy Dartha Vadera (Hayden Christensen) je přímá narážka na souboj Dartha Vadera a Ashoky Tano ve 2. sérii seriálu Povstalci (od r. 2014). (Veskoslav)