Jeff Talley (Bruce Willis) je špičkovým vyjednávačom losangeleskej polície. Po tragickej nehode, pri ktorej zahynula mladá matka s dieťaťom, však podľahne  hlbokým depresiám a rozhodne sa zmeniť svoj život. Prijme menej prestížne a horšie platené miesto na polícii v mestečku Bristo Camino vo Ventura Counry a vzdiali sa aj od svojej manželky a dcéry. Muž prenasledovaný výčitkami svedomia predpokladá, že v mieste preslávenom nízkou kriminalitou bude mať iba minimum príležitostí riskantne rozhodovať o životoch ľudí. V tom sa však Jeff bohužiaľ mýli. Trojica mladistvých delikventov, ktorá sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, dostane zálusk na rodinný voz Smithovcov, Cadillac Escalade.  Tí nakoniec nemajú inú možnosť, ako si vziať vdovca, jeho štrnásťročnú dcéru Jennifer (Michelle Horn) a osemročného syna Tommyho, ako rukojemníkov. Walter Smith (Kevin Pollak) je však zapletený do niekoľkomiliónového nelegálneho obchodu,  a tak sa rukojemníci, ktorých si vzali traja výrastkovia, ukážu byť priveľmi horúcim tovarom... Bývalý vyjednávač sa ocitne v situácii, ktorú už nikdy nechce zažiť. Najskôr sa rozhodne prácu  prenechať  povolaným. Keď sa však prípad skomplikuje, a do ohrozenia sa dostane aj jeho rodina, pochopí, že jeho povinnosťou je zasiahnuť a doviesť prípad do zdarného konca. Začína vyjednávať a zdá sa, že táto noc bude pekne dlhá... (TV Markíza)

T2

Rozpočet $52miliónovTržby USA $34,639,939Tržby Celosvetovo $77,944,725║ Jeden z mála akčných filmov čo dosahujú určitý stráviteľný štandart. Veľkou oporou sa tu stáva postava v podaní Bruce Willisa, tomu takéto tipy smutných hrdinov jednoducho vždy sadnú. Úvod filmu je mierne odbití(strašne sa to podbá na úvod filmu Mercury Rising tiež z Willisom, vrátane určitej schémy príbehu je tam podobnosť) ale potom ako príde na pľac Ben Foster film naberie aj na temnote, nechýba potom aj napätie a ku koncu aj slušná akcia, plus nejaké tie trikové vizuálne vychytávky, samozrejme dejovo je to ako na kolíske, lepšie scénky sa striedajú z horšími(z plochou výpoveďou). "Slušný priemer čo zaujme svojím spracovaním." Na tento film som sa aj vybral do kina ale preto, že som bol jediný záujemca projekcia sa automaticky nekonala, smutné, potom prečo takéto filmy nezarábajú. /65%/ ()

Adman

Solidně působivý, docela nadchnutí schopný a prostě líbící se mi dobrý film, na který jsem docela dlouho čekal. S takovým pocitem, jako jsem odcházel z kina u tohoto filmu si nepamatuji. Podobně jako u filmu "Telefonní budka", jak už to u thrillerů bývá člověk ani nedutá v napínavých chvílích, kreje se za co přijde pod ruku, a stačí jen málo, aby se ti slabší z nás dočista rozsypali. Film je plný emocí, nálad a lidských vlastností. Možná že právě toto, mě na filmu tak přitahuje a stává se tím dobrým. Je v něm prostě obsaženo něco, co každé scéně dodává realistický nádech. Tady je rozhodně zajisté na místě abych pochválil herecké výkony, před kterými smekám klobouk. Určite u filmu neusnete, a je to skvělá volba pro strávení pozdního večera. 4,5 hvězdy. ()

sniper18

Je to celkom dobrý thriller s Brucom Willisom. Má dobrý príbeh o bývalom vyjednávačovi, ktorý po jednej neúspešnej akcii skončil a stal sa bežným policajným šéfom s malom mestečku, kde sa ale trojica mladíkov rozhodne vykradnúť dom, čo im moc nevyjdeí a tak sa tam spolu s rukojemníkmi zabarikádujú. Lenže v dome je aj niečo, o čo má záujem vplyvná organizácia, ktorá mu unesie rodinu a tak musí policajt znovu využiť všetky svoje predchádzajúce schopnosti, aby zachránil rodinu, ale aj rukojemníkov. Spracovanie je celkom slušné, dej v žiadnom ohľade nepôsobí nijak výnimočne, ale napriek tomu, že celá táto tématika vyjednávania a záchrany rukojemníkov ma až tak moc nezaujíma, tak tu ma dej dokázal dostatočne zaujať po celý čas, zaobišiel sa bez nejakých výraznejšie slabých miest, aj keď nejaké pomerne zbytočné dialógy sa tu predsa len nájdu. A veľkým plusom je aj tá druhá línia, len mohla mať viac priestoru. Akcie je tu málo, ale aspoň tá je na tom dosť dobre. Za celý film sa nájde len pár menej výrazných maličkostí, ale v záverečnej fáze už poteší aj nejaká tá akcia, obzvlášť zneškodnenie zásahovej jednotky molotovovými koktailami je dosť pôsobivé a hlavne vizuálne skvelo zvládnuté. Herecké obsadenie je na tom dobre, Bruce Willis so svojim štandardným výkonom, ale nadmieru spokojný som aj so zločincami, obzvlášť Ben Foster je tu správne pôsobivý a je jedným z hlavných kladov filmu. Ale nesklame ani zvyšok postáv. Réžia a technická stránka sú vydarené, vizuál je vydarený, je tu viacero zaujímavých kamerových nápadov, myslím, že výrazne lepšie už ani tento film natočiť nešlo. Lepšie hodnotenie nedávam, lebo len predsa to nie je práve môj typ filmu, stačí ho vidieť raz, nanajvýš dvakrát, ale všetky stránky sú viac alebo menej nad priemerom a tak nemám dôvod kritizovať. 61% ()

Legas

Po dvou velice komorních filmech (Muž, který nebyl a Nikde v Africe) jsem Rukojmí s radostí uvítal. Občas není na škodu se podívat na příjemně průměrný thriller, i když na druhou stranu je to škoda, protože od začátku se film i přes klasická klišé vyvíjí velice slibně. V první (lepší) polovině jsem neustále myslel na čtyři hvězdičky, ale musím bohužel konstatovat, že ke konci je film značně přeplácaný. Divák potom neví, jestli sleduje film o vloupačce dětí do paláce bohatých, nebo film o terorizujícím psychopatovi, nebo film o rukojmích a poněkud nejasné hře o velké peníze. ()

Marsik

Prvních 10 minut nás skvěle nakopává a hned od prvních vteřin jsme vtaženi do filmu. Práce vyjednavače byla v podání Bruce předvedena parádně, i přes to, že výsledek onoho případu nebyl pozitivní. Poté si divák vydechne, děj se posune o rok dopředu a my sledujeme jiného Willise, avšak rozdíl není na škodu. Po vniknutí do domu bohatého chlápka partou tří mladých magorů si divák klade otázku, jak se s tím tvůrci popasují, aby se z toho nestala fraška. Naštěstí vše dopadne relativně dobře. Zejména Ben Foster pozvedává úroveň a svou postavu násilnického psychopata zahrál výborně. Měl bych sice pár výhrad (např. zápletka s DVD byla podle mě zbytečná), ale i tak jsem po necelých dvou hodinách mohl konstatovat, že jsem viděl napínavý thriller. 75% ()

• Slovo "fuck" je ve flimu použito 89krát. (jonyyy)
  • Snímek byl natočen v Los Angeles a v oblasti Malibu. (Terva)

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (viac)