Sam (Caitlin Custer), mladá žena hledající práci, si všimne nabídky v místním pohřebním ústavu. Kontaktuje tedy jeho správce s příznačným jménem pana Montgomeryho Darka (Clancy Brown) a stává se jeho novou asistentkou. Při společné prohlídce márnicí vypráví pan Dark několik děsivých příběhů z temné historie města Raven's End a těch, kteří v něm zemřeli. (Hernycztek)

Fr

„SVĚT NENÍ STVOŘEN Z ATOMŮ. JE STVOŘEN Z PŘÍBĚHŮ....“ /// Hororový příběhy vložený do hororovýho příběhu. Hezky vyprávěný, sympaticky obsazený, esteticky ztvárněný, ladně ozvučený… vážně se mi to líbí! Bez nějakýho tlačení na pilu, bez zbytečných předeher… příběhy s ponaučením, že každej špatnej skutek je po zásluze… no dyť víte. Něco baví víc, něco míň, něco zase hodně – hezká skládačka s dobrým vypravěčem (což Clancy Brown rozhodně je). Možná to všechno kolem těch příběhů je dělaný až moc na efekt… ovšem, když se to umí, tak je to v pořádku! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju tu o Zoubkový víle. 2.) Mám knihovnu plnou svejch příběhů. 3.) Thx za titule „zandera“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

borec999

Úvod s Clancym Brownom ako šéfom márnice ešte ušiel, no potom to bolo každou minútou len a len horšie. Svojimi poviedkami, resp. poňatím mi film pripomína "horory" od Guillerma  Del Tora alebo aj nedávne Nočné mory z temnôt- farebné, historické, mierne fantasy, trocha CGI a silou mocou tváriace sa desivo, pričom vlastne desivé a strašidelné to nie je vôbec, ba naopak- miestami je to až nechcene smiešne, pričom ale odľahčená hororová komédia v ktorej ide viac o pobavenie diváka ako o horor to tiež nie je. Takýto štýl "detských hororov" a Mortuary Collection konkrétne, mi vôbec nesedí a preto len 1*. Nebál som sa, nesmial som sa, len som sa nudil... 15% ()

Eliott

Netradiční horor, který ihned zaujme již způsobem, jakým je vyprávěný. Clancy Brown, jakožto vedoucí pohřebního ústavu provází Caitlin Custer (zájemkyni o volnou pracovní pozici) budovou a vypráví ji přitom strašidelné příběhy. Každá historka je svým způsobem originální s jasným poselstvím, že zlo nezůstane nepotrestáno. Tedy až na poslední historku, kdy se vyprávění chopí Sam (Caitlin Custer) a poví historku ze svého života, kde padouši vždy zvítězí. Bude vyvedana ze svého omylu? No závěr byl prostě dokonalý a musel jsem se opět rozhodovat mezi 4-5 hvězdami. 84% ()

bizz_mjc

Pocta starým Tales from the Crypt a 80. hororům jako Phantasm? Dost pravděpodobně. Vše v Mortuary je výtečné - povídky, charaktery, herci, režie, i to, že svět není stvořen z atomů, ale příběhů. Jenže jsem zjistil, že horory mám radši "vážnější" a celistvé, kdy nejsem rušen přechody mezi stories, neb z podobného konceptu mám pak dojem 'hororu pro zábavu'. To ale absolutně neznamená, že bych si nedal pokračování, neb TMC je bezpochyby povedené a Spindell muž na pravém místě. ()

misterz

Tak tomu poviem že poriadna hororová poviedkáreň. Bavili všetky poviedky, aj tá prvá s tou chobotnicou v stene. Páčilo sa mi, ako to celé do seba v závere zapadlo a ako sa celý príbeh rozmotal. Dokonca aj na taký malý twistík došlo. A Clancy Brown bol parádny, sa našiel v tomto. Slušný nadpriemer. 80/100 ()