Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

pepo

Wan sa rozmachol a predvadza sialene zanrove aj pribehove kotrmelce, za ktore by sa nehanbil ani Shyamalan (a mnoho divakov rozculia). Bez spoilerov sa o tom neda prilis pisat. Je to vsak originalne, nepredvidatelne a pekne natocene (odvolavajuce sa na 90. roky). Mam rad podobne kusky, no tu je to uz obcas cez ciaru a nevedel som, ci sa mam smiat alebo si tu zvratenu hru uzivat. Je to hit or miss, no ja som za kazdu takto osobitu zalezitost rad. 7/10 ()

Spiker01

James Wan pro mě byl vždycky (nejen) hororová jistota a tak trošku jsem nemohl uvěřit, k jakým laciným scénám v korespondenci s dramatickou hudbou jako z telenovely, se uchyluje v první polovině. Jak to tak u osobitých režisérů bývá, zřejmě skládá poctu nějakým starým hororům a kdesi cosi, ale to je při sledování filmu zcela irelevantní. Už už jsem chtěl Malignant odsoudit jako nejhorší Wanův počin, leč on si ten pacholek přece jen nechal eso v rukávu. Na závěrečný akt jsem nebyl připraven a ty hrůzy, co se v něm dějí, mi vyloženě sedí k Wanově režijní jistotě, kdy od začátku přesně věděl co točí a jak toho docílit. No bylo to vyloženě maso a jak jsem si říkal, že mě ten průšvih v amerických kinech (opět kvůli souběžnému uvedení v kinech a VoD Warnerů) zas tak moc netrápí a hororů je habaděj, sequel nebo spíše další horor od tohoto slovutného tvůrce bych si v budoucnu rád dal, jelikož mě stále dokáže překvapovat. Tak snad si jej v mezičase mezi Aquamany ještě střihne. ()

novoten

Festival špatných rozhodnutí a falešných scenáristických stop včetně plnohodnotného lhaní při expozici. Jsem rád, že James Wan postupně zašlapává veškerá očekávání další variace na Conjuring do země, ale daný směr je v tu chvíli hodně ošemetný. Inferno poslední půlhodiny sice ukazuje, jak dobrým akčním režisérem je, ale brát byť jen na vteřinu vážně cokoli, co se v tu chvíli na plátně odehrává, to už bylo nad moje síly. A ano, rozumím tomu, že se právě tady hodně cituje a vzdává pocta, ale když oním vzývaným zdrojem je žánr pochybný, který se zrcadlí ve většině faktorů, nebudu přece dávat body za nápodobu ve chvíli, kdy je výsledek právě takovým béčkem. ()

xxmartinxx

This film is... too much. Je zábavné, jak moc je přeplácaný a naprosto ztracený v tom, jak moc Wan chce dát najevo, že je moc velké jméno na "normální horory". Rozhodně to není strašidelné, ale určitě to je svižné a místy legrační. Být Američan a pořádat Halloween party, tohle rozhodně pustím na pozadí. ()

*CARNIFEX*

NE-klasický Wan, obohatený o nové hororové princípy, no stále kvalitatívne na vysokej úrovni. Miestami som mal dojem, že sledujem nejaký “komix”, no vážnosť, ktorú mal doposiaľ tento macher vždy v talóne, mi pre tentokrát akosi nijak nechýbala. “Malignant” je výborná žánrovka pre náročných, ktorí vnímajú horor zo širšieho uhla pohľadu, pričom James týmto počinom len potvrdil svoju výnimočnú všestrannosť. Jedinou čiernou škvrnou v jeho tvorbe tak naďalej zostáva hlúpota v podobe: “Pomaly a ležérne 69”. Dúfam, že ho už v živote nenapadne točiť takéto kokotiny .. ()

• Film měl původně vyjít v kinech v USA 14. srpna 2020, ale premiéra byla studiem Warner Bros. Pictures přesunuta kvůli pandemii covid-19. (Hyperbolic)
  • Z biologického hľadiska je nemožné mať siamské dvojča opačného pohlavia, pretože počas vývinu v maternici, keď sa jedna zygota (bunka, ktorá vznikne po splynutí dvoch pohlavných buniek) nedokáže normálne rozdeliť, nastane to, že oba plody sú podobné jednovaječným dvojčatám. (ktoré sú vždy rovnakého pohlavia). (Dajman)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)