Když je v lesích Georgie nalezeno tělo jedenáctiletého chlapce, detektiv Ralph Anderson se pouští do vyšetřování děsivé vraždy. Jelikož důkazy i svědectví naznačují, že vrahem je místní učitel a baseballový trenér Terry Maitland, Ralph se postará o jeho zatčení na veřejnosti. Je však zmatený z Terryho zjevné lhostejnosti k tomu svůj zločin skrýt. Poté, co Terryho žena Glory zavolá na pomoc jejich právníka Howieho Salomona, zmatený Terry během výslechu předloží neprůstřelné alibi. Howie mezitím pověří svého osobního asistenta Aleca Pelleyho, aby prověřil Terryho verzi příběhu. (HBO Europe)

emdvojka

Mrazivo atmosférický, plný tajomna a nevysvetlených otázok zo zamotaným dejom a s obrovským otáznikom, čo sa vlastne deje. Pôsobivá a strašidelná podmazova hudba, dobre herecké výkony, ubiehajúci dej a zábavný obsah, ktorý vo mne vyvolal chuť rozpletať túto sieť zvláštnych okolností okolo vraždy malého chlapca a jeho údajného vraha. Jason Bateman sa na režisérskom kresle, teda vyšvihol. ()

Ještěřák

Pomalejší (než True Detective), ale skvělé! Konkrétní důvody: a) Atmosféra nejvíc jako True Detective (od dob True Detective - série 1); b) ambienty jako ze starého dobrého Falloutu, když se člověk prodíral mezi zelenými káděmi po mutantech; c) skvělá kamera! - každý druhý pohled coby sexy hrátky s hloubkou ostrosti, jistě natočeno nějakým hodně starým, hodně světelným a hodně šíleným cine či jiný-formát-adapted objektivem ala Dallmeyer Super Six, Kodak Aero Ektar, P Angenieux..., jen si posuďte ten bokeh; d) jako obvykle husté Kingovo téma (leč poněkud paranormálnější, než TD). Jinak moc pěkné civilní charaktery (a též některé další švihnuté nenormální charaktery!). ()

KlárkaS

Čím jsem starší a čím víc seriálů nakoukávám, tak je to fakt čím dál tím těžší narazit na něco, co by mě položilo a na tu krásnou televizní hodinu poslalo do totálního transu. A hele?! A přitom je to tak basic. Americký bílý předměstí, vražda, vyšetřování... A pak nějaká ta záhada. Ale celý je to tak mrazivý a brutálně nepříjemný, někdy mám pocit jako kdybych sledovala nějakou reálnou dost děsivou událost, a koukala se na ní pořád dokola, abych pochopila, proč se to stalo, a pak bych si všimla toho něčeho nebo někoho, kdo by v tom mohl být ruce. A to ve mně přesně evokuje ten vizuální styl, hlavně takový ty delší záběry, který pak začnou úplně pomalu, chladně a hlavně odporně děsivě zoomovat na nějaký point of interest. Výborný, dokonalý a Jason Bateman zase dokazuje, že to je frajer před kamerou a hlavně za kamerou, A mám strašnou radost za Bena Mendelsohna, ten týpek je fakt skvělej úplně ve všem, ať už je to galaktickej tyran nebo feťák. ()

Trevor

Vo Flint City v štáte Ohio je znásilnený a zavraždený 11 ročný Frankie Petterson. Pred očami celého mesta na bejzbalovom zápase polícia zatkne a z jeho vraždy trénera detského týmu Terryho Maitlanda. Predovšetkým detektív Ralph si je istý vinou Terryho, pretože ho spoľahlivo identifikovalo hneď niekoľko svedkov. Terryho obhajca Howie Salomon však má dôkaz, že v čase vraždy bol Terry v 100 km vzdialenom Cap City na konferencii učiteľov. Ako a je vôbec možné, že bol Terry na dvoch miestach naraz?...liberálna klasika, všetci svedkovia sú černosi (v Kingovej knihe sú to biele dievčatko, biela dôchodkyňa a taxikárka je pôvodom Indiánka). Inak v dobrej atmosfére prvej epizódy, v ktorej toho oproti knihe tvorcovia našťastie príliš veľa nezmenili je iba prá povinných liberálnych odlišností a tak nás možno čaká ozaj výborný seriál. ()

husokachna

Wow. Bojím se, že toto napětí, tempo (antitempo) a kvalita nemůže vydržet po celou řadu, ale když se netrpělivě vrtíte v křesle, manželka vám ve 23:15 po skončení prvního dílu řekne pusť tam ještě jeden a potom následuje skoro hádka, když oznámíte, že stejně do 8. března nebudeme vědět, jak to dopadlo, tak je něco velmi dobře. Od první řady True Detective jsem nebyl tak okamžitě a nekompromisně zaháčkován a přikován k obrazovce. ()

• V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)