Don't Tell a Soul

Mladistvé bratry Matta (Fionn Whitehead) a Joeyho (Jack Dylan Grazer), kteří se vloupali a kradli v cizím domě, přímo po loupeži s penězi v ruce načape policista Hamby (Rainn Wilson). Když se za nimi okamžitě rozběhne, tak po chvíli spadne v lese do jakési zapomenuté studny. Matt a Joey mu logicky nechtějí pomoci, protože nechtějí, aby se kdokoli dozvěděl o jejich pokusu o loupež bankovek, které měli v úmyslu dát jejich nemocné matce. Mezi bratry během několika dalších hodin budou panovat neshody a hádky, jestli policistu zachrání, anebo ho tam nechat umřít. (ČSFD)

silentname

"Don't Tell a Soul" je výsledne nakoniec veľmi uspokojivý thriller. Čo začalo ako jednoduchý film, kde máme dvoch bratov, ktorých počas krádeže naháňa strážnik, ktorý skončí vo vyschnutej studni sa na konci celkom slušne otočilo. Je tu niekoľko zaujímavých zvratov, ktoré ma prekvapili a zahrali to celkom dobre. Je pravda, že možno na konci film trošku veci prekombinoval, no nemal som problém veriť, že Joey v sebe mal tú temnejšiu stránku. Najmä z toho všetkého čo si od svojho brata musel vytrpieť. Celkovo poviem, že obaja bratia sú veľmi dobrí a je skvelé vidieť, že Joey nechce, aby strážnik v studni musel trpieť. Najradšej by mu pomohol no súčasne sa nechce dostať do problémov. No ako sa neskôr ukáže, Hamby možno má nejaké tajomstvá tiež. A dialógy, ktoré bude s mladým Joeym viesť sú podľa mňa dobre napísané. Postavy hrajú so svojimi kartami a robia maximum pre to, aby film fungoval. Záverečný zvrat so smrťou ich otca ma ale dostal úplne najviac. Celú dobu sme to mali priamo pred očami a vôbec som si to neuvedomil. Podľa mňa dobre zvládnutý film, ktorý stojí za tých pár minút, ktoré mu venujete. Hodnotenie: B+ ()

oveckaoa

Dva kluci vykradou dům staré babky všechno jde v klidu až na na cestě nazpět jich někdo načapá a začne jich honit mají , ale štěstí a spadne do jámy . Zatímco ten mladší (sráč co si nechá od každého rozkazovat) je hodný a chce ho zachránit ten starší (nameděný kokůtek, kterého by zmlátila snad i ta matka) na něho dlabe a chce ho nechat umřít tak celý film řeší zda ho nechat žít nebo nechat umřít a ještě se to i zkomplikuje. 60 procent ()

J*A*S*M

Tohle mělo větší potenciál, než jakej je nakonec výsledek. Pěkně natočený a zahraný indie thriller o dvou mladých bratrech, které potom, co vykradli dům jakési staré babky, nachytá hlídač. V následující honičce ovšem nešťastný hlídač spadne do studny a výrostci řeší, co s ním. V tom mladším hlodá svědomí a rád by mu pomohl, ten starší ovšem naléhá, aby se na něj vyprdli. Karty docela dobře rozdané a to pnutí mezi bratry je v první půlce vyloženě hmatatelné. Pak ovšem přijde několik zvratů. Některé z nich mi přišly velmi dobré, situaci dále zkomplikovaly a příběh tak mohl vyústit v ledacos. Jenže jiné mi přišly naopak co do konání a motivací postav dost mimo realitu. Zkrátka nevěřil jsem, že by se ty postavy takhle zachovaly. ()

MichelSmith

Thrillerovo honosný príbeh dvoch bratov ! Staršieho trpiaceho taktne decentnou agresivitou,občas bez nálady,emočne po vyfajčení skleníku s mariuhanou,stabilne úmerne k vynechaným hodinám u duševného poradcu nabúrajúc "rovnováhu" mladého súrodenca...Pripočítajúc k tomu tretiu hlavnú postavu sa nám dostáva k uchádzajúcemu zážitku! ()

EvilPhoEniX

Sympatický komorní Indie Thriller. Příběh se zaměřuje na dva mladé bratry, kteří jdou spáchat krádež a ukrást 10 tisíc dolarů, ovšem při tom je nachytá securiťák a při útěku spadne do 10 metrové studny, kde uvízne. Krádež je jedna věc, nechat někoho umřít je druhá. Na druhou stranu pomůžete někomu, kdo Vás poté okamžitě nahlásí? Zrodila se zde poměrně nepříjemná situace, na kterou se překvapivě dobře dívá. Hodně dobrý je jeden nečekaný zvrat, ten se opravdu povedl a vlastně musím pochválit i finále, kde příjde další twist within twist. Není to moc napínavé a rozhodně né akční ani brutální, ale film si vystačí i s dobrými herci a nečekanými zvraty, které film tahají do lepšího nadprůměru. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**.6/10. ()

• Natáčelo se v Louisville (Kentucky, USA). (BMW12)