Ťažká voľba

(festivalový názov)
  • Česko Obrácená věž (viac)

Hrdiny tohoto znepokojivého thrilleru jsou děti, které tráví léto na ospalém venkově. Celé dny se bezcílně poflakují a lezou do opuštěné továrny. Desetiletý Kristjan a jeho kamarádi Ariel, Loore, Mia-Margot a Siim vzdorují všem nebezpečím a pravidlům, aby udrželi své tajné hřiště v bezpečí. Jednoho dne má místní hlídač nehodu a děti ho ve vlastním zájmu drží jako rukojmí. Toto rozhodnutí však navždy změní jejich životy a přátelé čelí chmurnému dilematu... Musí si odpovědět na otázku, co je správné a co ne? (HBO Max)

Arsenal83

Film vyzerá, že je skôr pre deti školského veku, ale vôbec tomu nie je tak. Je práve pre dospelých, aby si všimli, že ako The Offspring kedysi spievali - The Kids Aren’t Alright. Deti totiž vedia vymyslieť hocijakú "klukovinu", ktorá môže prerásť až do tragédie. A bez škrupúľ vo svedomí. Zaujímavo poňatý film, ktorý mohol mať ale silnejší záver. ()

BOURQUE

Nadpriemerne vedený a vykonštruovaný príbeh, kde najväčším morálny úpadok neprezentujú dospelý ľudia, ale malé deti. Je až neskutočné, že ako sebavedome tí mladí herci (a herečky) hrajú – jednoducho tej hereckej hry je možné veriť. (Nielen kvôli tomu) sa niektoré momenty filmu sledovali obzvlášť ťažko. Záverečné vyvrcholenie z určitého pohľadu nemá dostatočnú silu, no aspoň posledné snímky (pohľad z autobusu) budia dojem toho, že jeden z vinných si nakoniec nájde tú správnu cestu v živote. Osobné hodnotenie: 82% (****)  ()

pornogrind

Tip na tenhle film jsem dostal od uživatele HorrFi za což mu tímto děkuju. To byli ale malí "velcí" zmrdi. Celkovej pozitivní dojem z filmu u mě zkazil odbitej konec. Čekal jsem totiž zaslouženej trest, kterej ale nepřišel. Takhle to vyznívá, že děti jsou děti a můžou si vlastně dělat co chtějí aniž by je postihl adekvátní trest. ()

janesX

Tento "detský thriller" vás môže celkom pobaviť, ale tak isto vás tieto tyranské decká môžu ľahko iritovať, alebo dokonca aj naštvať. Najhorší spratek a najzákernejšie dieťa je tu rozmerovo najväčšia Ariel. Tá je fakt hrůza a ak by sa detičky mohli biť (😅), táto by si nepochybne výprask zaslúžila. Tak dobre - skôr nejakú alternatívnu lekciu. Jej morálnym (a tak trochu aj psychologickým) súperom je hlavná postava Kristjan, jediný z týchto decák, ktorý už pomaly začína dostávať dospelácky (zodpovednejší) rozum. No žiaľ dlho váha, aby ho aj použil. A o tom ten film je. No a ja som šťastným človekom, že moje dieťa je oproti týmto čistý anjel a aj také pripomenutie vám ten film môže dať. Inak, pre začínajúceho scenáristu toto môže byť ukážkový začiatok ako napísať niečo, čo nebude potrebovať veľké peniaze na realizovanie a pri tom divákovi niečo prinesie. Aj keď je tento dej prostučký a mohol (napríklad) aspoň viac pritlačiť na nejaké emócie, nudiť sa vám tie deťúrence veľmi nedovolia. Dobré tri hviezdy si Obrátená veža zaslúži. ()

wowylgu313

Pointa zajímavá ale z větší části jsem se nudil. Jediný co jsem si od půlky filmu přál bylo aby ty malý sráčové jeden do posledního chcípli tou nejhorší smrtí. Bohužel se tak nestalo a pro někoho to končí skvěle a pro někoho dobře. Smrt nenastala žádná a to mě teda sralo fakt moc... Protože za to co ty "děti" předváděli ... No nic. Obsazení? neznámé. Herecký výkony? úctyhodný ale zároveň mně logika některých fascinovala. Zřejmě scénář a s tím herci nic neudělají. Příběh? Už poměrně ochranný z jiných filmů jen zase trochu jiné místo a jiná linie ale neurazilo to. Bylo to OK. Jen tomu chyběla šťáva pořádná. 45-50% ()

• Natáčení probíhalo především v estonských obcích Laitse a Hellenurme. Opuštěný průmyslový komplex zobrazen ve filmu je bývalá rozhlasová stanice Laitse též v Estonsku. (Homerking)