King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu. Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného. (Continental film)

Tomash58

Pěkný a po všech stranách skvěle fungující životopisný sportovní snímek z tenisového prostředí, kterých není zrovna přehršel. Will Smith za mě jedna z nejsilnějších stránek filmu (aspoň nominace na Oscara je podle mě jistá), společně s Jonem Bernthalem, který mě opravdu bavil. Rozhodně jeden z lepších letošních filmů, jen škoda, že (minimálně u nás) v kinech trošku propadl. Asi tomu nedokážu nic opravdu vyčíst, ale ani za něco extra pochválit. Pokud chcete jít na něco, u čeho můžete vlastně tak trochu vypnout, tak nenáročný, ale opravdu kvalitní King Richard je správná volba. Šel jsem do toho bez očekávání a dostal jsem víc než dost :) ()

Trixinka

Sleduji spíše mužský tenis, ale samozřejmě vím kdo jsou V+S Williams. Těšila jsem se na vylíčení jejich příběhu, jejich objevení tenisu, jejich úspěchů a pádů. Bohužel pro mě, film začíná v době, kdy už tenis hrají a jejich otec jim shání trenéra. Poté skvělá část s prvními zápasy jak Venus, tak hodně opomíjené Sereny. Následovala trochu nuda, kdy dívky nehrály, jen trénovaly. Závěrečný duel s tenistkou Sánchez Vicario trošku odbytý, jako by už tak dost dlouhá stopáž filmu začala tvůrce honit. Celkově je pro mě tento film trochu zklamání, na to jaké jsem měla očekávání. Stylizace otce do role "krále" je poněkud přehnaná, a hodně mě mrzel minimální prostor pro Serenu. ()

Likan7

Will Smith toho Oscara chce, to je vidět od začátku. A taky si to dává na pána. Někdy sice možná trochu moc tlačí na pilu, ale ten pocit téměř hned zase přejde. Prakticky totiž nesleze z plátna a drží herecky film na vysoké úrovni. Sportovně to je samozřejmě paráda, ségry jsou nejspíš největšími tenistkami v historii, minimálně Serena určitě, a i když jsem jejich kariéru přímo zažil a vyloženě je neměl rád, filmově je Král Richard poctivý sportovní drama s PARÁDNÍM ZVUKEM (ty údery jsou skvělý) a VYNIKAJÍCÍ KAMEROU PŘI ZÁPASECH. Asi nejlépe nasnímaný tenis vůbec. Herecky potěší i Jon Bernthal, který tu je sice až ve druhé polovině, ale o to příjemněji působí. Jistota minimálně co se nominací týče a kdyby to pár sošek i získalo, nebudu s tím mít sebemenší problém. ()

ER

Život mu uděloval rány, tudíž se rozhodnul, že jeho dcerám se nic takového dít nebude. Proto sestavil plán a dělal vše proto, aby ho splnil. A jak to už často bývá, nikdo mu nevěřil, když tvrdil, že z jeho dcer budou šampiónky. Jiní mají sny,on má plán. Skvělý příběh o tom, jak se splnil plán otce dvou dcer, s řadou autentických momentů. A hlavně výborný Will Smith a neméně skvělý Bernthal. ()

Listyx odpad!

Will Smith tu za mě potvrzuje, že je fakt dobrej herec. Ale je to natočené tak, že je ho tu prostě děsně moc a hlavně celý film je tak kýčovitě zromantizovaný a přerůžovělý, že by z toho zvraceli i kreslení poníci. Jako sportovní drama, které jsem od toho čekal, to nefunguje vůbec. Million Dollar Baby si tuhle srágoru ubalí a počoudí kdykoli chce. Navíc je mi tak nějak proti srsti koukat na film jehož součástí je dle mého názoru arogantní nafoukaná kráva, která nejen, že sportovního ducha nemá, ale je zárověň i jeho ostudou. Doláčům zdar! ()

waska

Normálně bych dal o hvězdu míň, protože Richard Williams skutečně není ten chlap, kterého vidíme ve filmu.. Myslím, že každý umí použít google a něco si o tomto chlápkovi najít. Tady ho totiž cílené vystylizovali do citlivého, pečlivého a uvědomělého tatínka, tak, aby to hrálo do noty dnešní době a hlavně do noty rasistickému Holywoodu. Ale ta hvězda navíc je za fantastický výkon Willa Smitha. ()

Ceberus

Američani prostě emoce ve filmech umějí. Will Smith si sám našel, odprodukoval a odehrál tento silný příběh o nezdolné píli a cílevědomosti. Netušil jsem, že otec Williamsových byl o jejich budoucnosti až tak skálopevně přesvědčený. Nikdy jsem nerozuměl tomu, proč je podobný Rocky tak populární, když scénáristicky jde o příběh jak od puberťáka. To naopak Král Richard je natočen s precizností samotného Richarda Williamse - jednotlivé scény mají svůj smysl pro rozvoj postav, které se chovají uvěřitelně a dávají divákovi důvod jim fandit - film má prostě plán, kudy chce jít a kam chce dojít. Také na rozdíl od Rockyho umí předat rozumná životní poselství (tak trochu Karate Kid). Smith navíc zjevně svou postavu studoval, protože tady nehrál jako obvykle sám sebe. Životopisný film o utiskovaných černoších, kteří prorazili do světa, je už jen svým tématem zcela zřejmý Oscarový bait, mno nakonec nominaci proměnil jen sám Smith (byť si přebírání ceny osudově znechutil předchozím fackováním Chrise Rocka). Jelikož je to film o otci, tak dává smysl končit film ještě v teenagerských letech obou sester. Každopádně od amerického filmu nečekejte žádný jiný než sladký konec, jak to má být. Chcete-li pokračovat v inspirujících životopisných sportovních filmech, doporučuji Nyad. ()

DD

Fajn sportovni feel-good pribeh a snad prvni film, ve kterem ten konkretni sport pusobi skutecne. Herecky ansabl nadprumer a velke plus i za Elswitovu kameru. Jen to asi chtelo o 10-15 min kratsi. ()

RAFT

Dobrý film .Smith zase pro změnu v lepším filmu.Dobré životopisné drama o příběhu Williamse,kterého se zhostil Will Smith ,že by už konečně dostal zaslouženého oscara.Už se mu to nepodařilo proměnit dvakrát ,že by snad mu konečně na potřetí  přeci vyjde.Sice se o tenis nezajímám ale,chtěl sem vidět hercký výkon herců.Za mě 75% ()

Ex_Machina

"Vojdeš tam so vztýčenou hlavou, si šampiónka a celý svet to vie". Kým otec Richard, v podaní skvelého Willa Smitha mohol povedať tieto slová dcére, film nás prevedie od kriminalitou presiaknutého Comptomu v LA až na prvý veľký turnaj 14 ročnej staršej sestry Venus. Na to, aby sa v bielom športe presadili dva chudobné afroamerické talenty, treba viac, ako len tréning. Je nevyhnutná podpora rodiny, vzdelanie, túžba byť šampión a najlepší tréneri na novom kontinente. Ale hlavne plánovanie. A to otcovi budúcich hviezd šlo najlepšie. Možno aj preto film tak odsýpa a slečny Wiliamsové to dotiahli tak vysoko. ()

PetiRe

Nejsem velka fanynka sester Williamsovych. Obdivuju jejich kuraz, silu, vytrvalost a schopnosti. Obecne jejich pristup a chovani se mi az tak moc nezamlouva. Kazdopadne na tenhle kousek jsem se opravdu tesila. A nezklamal me. Navic, kdyz se jedna hlavne o film o jejich otci, ktery je dostal az tam, kde jsou. Skvely herecky vykon Willa Smitha hodny oskara. ()

rezzzy

Jako sportovní film to beru, jako životopisný film už méně. Je mně těžko uvěřitelné, že by vše probíhalo s takovou pokorou, o které se nás snaží přesvědčit. A bez odmlouvání. Podle toho, co nám film předkládá, se zdá, že celý ociho plán byl správný a neměl trhlinu, nepotřeboval zásadnější revize, a jediné, co bylo potřeba, bylo se ho držet a vydržet. A to není možné, nikdo není takovýhle Bůh, aby uměl nalajnovat přímou cestu k zlatému vejci. A tak to zavání tím, že příběh neobjektivně ukazuje jen to, co vidět máme. A že je to kalkul. Pro mě je to tedy spíš taková pohádka, kterou se celá story zdá být ve zpětném zrcátku, protože v reálném životě měl pohádkový konec. A to se pak rychle zapomíná na dramata, která k takovým koncům vedou. V životopisném filmu mi schází zaměření pozornosti na hlavní hrdinky a jejich city a prožívání při cestě na vrchol. I u toho tatíka jsme mohli dostat víc z jeho nitra. To všechno, co mi chybí, by z toho filmu mohlo udělat opravdový životopis a opravdové drama (viz např. Rivalové). A místo toho se díváme na obraz jako celek z nadhledu a unikají nám (něco mi říká "chytře retušované") detaily. Smutné je, že i z nadhledu se tak málo prostoru dostalo Sereně. // Bylo to pěkně natočené, i když poněkud "Disneyovsky" a mainstreemově. // Pozn. název je divný... "Project Williams" nebo ta zmíněná "Ghetorella" by pasovaly líp. ()

RedRose

Příběh krásnej, ale bohužel až moc... Je to podáno tak růžově, že tomu jednoduše nejde úplně věřit. Příběh těch dvou nehezkých tenistek, které dobyly svět je sám o sobě určitě zajímavý, ale jsem si celkem jistý, že temnější stránka celého příběhu, byla záměrně zamlčena. A to je škoda, protože o to by ten příběh byl silnější... Rovněž hodně chyběl širší záběr na samotnou Venus! A Serena, jako nej tenistka všech dob byla pro jistotu upozaděná úplně... Jako celek je to nadprůměr hlavně díky Smithovi, ale víc ?! 67% ()

George8

Ten Will Smith si o tu sošku říká a já se mu popravdě nedivím. Velmi kvalitní sportovní drama. Tenisoví nadšenci budou spokojeni. Věřte mi! ()

Cermicek

Wilda je prostě pan herec a tenhle film vlastně drží nad vodou jen jeho majstrštyk. Oceňuji, že film je především o něm, než o jeho dcérkách. Na druhou stranu je tu vyobrazenej jako dokonalý rodič, co pro svoje ratolesti chce jen to nejlepší (a to nejen po sportovní stránce), kterýho by chtěl za otce snad úplně každý! Já to ale moc nežeru, že to ve skutečnosti bylo až tak ideální.. Ostatně o charakteru potažmo výchově dost vypovídají nedávné excesy Serenky..A to vlastně v hodnocení neobvykle dost nadstřeluju. ()

PlysovyMacko

Obstojny zivotopisny film, ktorý sa viac točí okolo tvrdohlaveho a ambiciozneho otca Richarda než okolo talentovaných tenistiek. Will Smith skvelý. Film najviac baví v tenisových scénach. ()

hrumsrt

Jak to, že jsem o tomhle filmu slyšel až tak pozdě?! Vždyť je to o největších ženách v historii tenisu - "Siréna a Venuše". Nezastírám, že jméno filmu kolem mě někde proletělo, ale fakt jsem si myslel, jak je to nějaká historická fraška z středověké Anglie. Teprve až když jsem uviděl, že tam má hlavní roli Will Smith, tak mi došlo, že je někde chyba. Ze sportovního hlediska není co vytknout... Kde ale opravdu tvrdě narážím, je ta propagace černošského lidu v USA, jak to měli těžký, jak to vlastně nebyl "americký sen". V tomhle ohledu bych tady ubral.. Jinak vcelku poctivé sportovní drama s naprosto excelentním Willem, letos naprosto nemá na poli mužského hereckého výkonu konkurenci a v podstatě by to měly být hotové žně filmových ocenění. Mile mě překvapily vedlejší herecké výkony, tedy hlavně trenéři, v čele s Jonem Bernthalem, který z toho mála, co měl, předvedl bravurní práci! Otázka, zda se už Will možná nepřeklopí od těch akčních kusů, k něčemu vážnějšímu a přece jen i méně náročnějšímu, jelikož tady mu to sedlo.. Co ale ještě neujde mojí výtce, je finální zápas, kdy tomu překvapivě chybělo napětí. Opravdu ta gradace tu nebyla téměř žádná a neměl jsem pocit, že bych měl té holce za něco fandit... Chci ještě druhý díl! Ale jsem si jistý, že tohle nějaké pokračování v budoucnu dostane, leč to možná bude za 30 let a už to bude jen dokument se sestrami, kde mimo jiné dojde i na dojemné vzpomínání na tatínka. To si ale nejprve musíme počkat, až ta plnoštíhlá ďáblice Serena přestane na kurtech kosit svoje soupeřky. 70% ()

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (viac)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (viac)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)