Film Indián je komédia odohrávajúca sa v súčasnosti. Opisuje hektický život zaneprázdneného finančníka Ondreja Jonáša (Karel Roden) a jeho rodiny, do ktorého vstúpi duch zomierajúceho starého indiánskeho náčelníka (Daniel Olbrychski). Duch indiána sa snaží hlavného hrdinu presvedčiť na nový spôsob život, zmýšľanie a hodnoty, no nedarí sa mu to, a tak medzi nimi začne vnútorný boj. Ondrej svoj život vedie na vysokej úrovni a za peniaze si kupil vždy všetko a všetkých. V istom okamihu pre neho peniaze strácajú a prestávajú mať cenu. Pre iných je to príležitosť vyťažiť z toho maximum a ukradnúť si čo najviac pre seba. Každý nakoniec na chamtivosť spravodlivo doplatí. Film prináša zaujímavý boj osobností s vtipnými situáciami. Nenechajte si újsť komédiu, ktorá ukazuje každodenné problémy, ale aj zábavné okamihy vyplyvajúce zo sledu okolností! (Magic Box SK)

meda2016

30%. Víme úplně samozřejmě, co má film předat za inteletuální myšlenku o správném užívání světa jako daru k životu. Ale opravdu je to výtvor profesionálních tvůrců? Opravdu mají odvahu takto nudně a naivně předávat moudra? ... Béčková tvorba v zemi, kde obchodní úspěch je zákonem, slabý počin obsadí úsporným týmem protagonistů a filmařů. ..... Béčková (nebo snad horší) tvorba u nás obsadí co nejvíce kolegů(kolegyň), aby se přiživili(y) a hlavně si nekonkurovali(y) nějakou dovedností. On to někdo zaplatí - grant z daní poplatníků. (Pro pána, vždyť tam jsou dobří herci?) Abych i chválil, M. Myšička a V. Kerekeš potěšili známou českou zlodějinou, ale lepší byla slovenská epizoda. .....Proti tomu, odkud se Karel Roden vynořil ve filmu Il Boemo je to ale návrat! ()

Morholt

Začátek s pohřbem indiánského náčelníka je příšerný. Jako kdyby si parta pivních strejců hrála na Vinnetoua. A nepokračovalo to o moc lépe. Ono se sice s tím laciným námětem asi nedalo moc pracovat, ale pro nějaký ten gag nebo situační scénu tu prostor byl a to jsem tady zoufale postrádal. Na to, že se film označuje za čistou komedii, tu vlastně toho moc k smíchu nebylo. Koutky se mi sice párkrát zvedly a Roden, byť tu nepodává žádný dechberoucí výkon, je i tady fajn, ale celkově je to ucajdané, hloupé a nudné. Na druhou stranu jsem vlastně nic moc neočekával, takže jako plus beru i to, že nejsem zklamaný.  25% ()

klukluka

Pokud bych to bral celou dobu vážně a odmítl přistoupit na to, že se Ondřejovi (Karel Roden) děje to, co se mu ve filmu děje, tak bych to musel zatratit. Já jsem na to ale přistoupil a díky tomu to pro mě mělo jistý půvab. Přesně tak, jak to režisér Tomáš Svoboda zamýšlel. Znovu už to ale vidět určitě nechci, ty úlitby inzerentům a konzumu jsou pro mě totálně za hranou. ()

necisty

Nemyslím si, že je to taková tragédie, jak tu velká část hodnotí. Myslím, že jsou poslední dobou lidi nasraní a tak to dají sežrat třeba tomuto filmu. Nemá to kdo ví jakou převratnou pointu, ale chvilkami je to vtipné a tak nějak familierně hezké. Šlo vidět, že si to Karel oddechově před nějakým větším filmem užívá. Do kina bych na to asi znovu nešel, ale doma na gauči bych si to spokojeně znovu pustil a relaxoval u toho s pytlíkem brambůrků. ... GA Cinema ()

wowylgu313

Tak z té druhé stránky... Začátek nápis Nebraska což byla vlastně Velká Amerika u Prahy , bylo docela "vtipné" všechny ti Indiáni vůbec nevypadali důvěryhodně. Ten konec byl "mírně" morbidní. A teď z té první stránky... Vůbec to jako celek nepůsobilo zas tak špatně, téma se přenášelo až moc na lásku, city a lásku k přírodě. Občas se člověk i pousmál. Roden po delší době v komedii nehrál vůbec špatně. Pestré obsazení i když dost z nich jen na pár "šťeků. Takových 55% úplně v klidu. ()

• Ve filmu zazní píseň „Ty vieš, že sa chovám, tak jak sa chovám“ od slovenské kapely Horkýže Slíže. (OJan)
  • Ondřejův (Karel Roden) terapeut a psychiatr se jmenuje křestním jménem Marek (Jiří Dvořák), tedy stejně jako terapeut, kterého ho hrál Roden v seriálu Terapie (od r. 2011). (sator)