Psycho Goreman

• USA Psycho Goreman

Před dávnými věky, na vzdálené planetě Gigax, vládlo svrchované bezejmenné zlo. Tato bytost shromáždila nepředstavitelnou moc a byla připravena zničit vše dobré a spravedlivé v celém vesmíru. Síly dobra se však spojily a v poslední hodině svrhly zlo z jeho trůnu. Bylo uvězněno v žaláři daleko mimo dosah, avšak kdyby mělo být kdy osvobozeno, znamenalo by to jistou zkázu pro veškerou existenci. Oním vězením je Planeta Země. (C0r0ner)

*CARNIFEX*

Tak solídny námet a takto ho dojebať. Keby “PG” neparazitoval na “Star Treku” a bol by napríklad diablom, ktorého v duchu pomsty, ovláda problémová teenka, ktorá si neuvedomuje následky svojich činov, bola by to slušná zábava v rámci children žánru s hororovým nádychom. Takto je to taká detská kokotinka, ktorá sa stratí v dave skôr, ako poviete “švec”. ()

J*A*S*M

Strážci vesmíru s gore a občas sem tam dobrou vtipnou hláškou. Ale jinak fakt nic pro mě. Óda na nevkus, s naprosto píčoidní hlavní dětskou hrdinkou a z mého pohledu v některých ohledech i vyloženě nepříjemně nemorální. Doufám, že v dalším filmu bude Steven Kostanski vzdávat poctu něčemu, co si to zaslouží (jako v předchozím The Void), a ne podobným cypovinám. ()

Necrotongue

Film mi zpočátku způsobil dobrou náladu, protože to parodování osmdesátkových akčních scifáren bylo téměř dokonalé, postupem času ale jaksi ztrácel na tempu i na zábavnosti (alespoň tedy z mého pohledu), a ve finále už jsem opakovaně zjišťoval, kdy už bude konec. I přes slibný start jsem se nedokázal přesvědčit k tomu, abych snímek ocenil mocněji než jen třemi slabšími kousky. 3*- ()

JFL

Vlna 80s retra nám umožnila, abychom si v nostalgicky hebkém balení zrekapitulovali všechna ta fiktivní dojetí našeho dospívání, respektive jeho okouzlující popkulturně vsugerované verze. Ačkoli tento trend už pomalu ztrácí na síle, při životě ho tím urputněji drží uměle nastavované série "Stranger Things" a další produkce Netflixu, které se odmítají vzdát už notně vyčerpané dojné krávy. V jádru ještě zvrácenější, ale naštěstí zábavnější pokračování tohoto retro trendu nabízí nevyhnutelné překročení zapovězené hranice dekád do raných 90s. Počátek devadesátek charakterizovalo zhoubné bujení všeho nevkusu a křiklavosti osmdesátek až do podoby karikatury. Prvním náležitě nesoudným i jízlivě podvratným zvěstovatelem retra raných devadesátek se stává rozjívený pastiš "Psycho Goreman" z profi-nadšenecké rukodělné továrny jménem Astron-6. Konejšivost a dojemnost "E.T." je nahrazena našňupanou hysteričností a blouznivou přemrštěností "Biker Mice from Mars" a dalších deformovaných výrůstků 90s popkultury. Steven Kostanski se nebojí dokořán otevřít monstrózní pandořinu skříňku devadesátkové zhůvěřilosti, kde vkus, střídmost a patos ustoupily křiklavosti, afektovanosti i agresivní kýčovitosti a nebetyčně otravným namistrovaným hrdinům jako v milnících popkultury "Cool As Ice" či "The Fresh Prince Of Bel Air". "Psycho Goreman" nevyhnutelně není pro každého a spoustu lidí bude naopak drásavě srát, ale to je dobře, protože jeho kořeny čerpají svou mízu rovnou z největší temnoty moderní popkultury. Představte si "Buffy The Vampire Slayer", kde vše dobré nahradily ty nejhorší elementy seriálů sester Olsenových, to okořeněné lehoučkou příměsí páprdovské usedlosti "Kutila Tima" a zalité tunou jalové komiksovosti i gumákových kostýmů "Power Rangers" s lehkým rudým nátěrem po vzoru dobových splatstick bijáků či "Celebrity Death Match". Výsledek je obludný, svatokrádežný, přeplácaný a vlastně nekoukatelný, ale právě proto také krásný. ()

DaViD´82

Škoda neskonale otravné a ukrutně nesnesitelně přehrávající jakože diblíkovské a pitvořící se malé Blanarovičové (a není to o tom, že má být sebestředný hajzlík), která jinak sympaticky echt stupidní béčkovou "osmdesátkovou amblinovku naruby" sráží ke dnu. Je vidět, že se týpci z Astron-6 vyblbli, protože nápaditý design kostýmů, vyňuňané gore efekty, přepálená amorálnost a nepoučnost jsou prvky od fanoušků pro fanoušky. Nadšenecká zapálenost z toho je cítit po většinu stopáže a zcela přebíjí fakt, že celý (ne)rozpočet padl právě na masky a praktické efekty čili se to odehraje asi tak v pěti lokacích na dvorku a za dvorkem baráku, který patrně patří někomu ze štábu. Umí to být vtipné (a záměrně vtipně nevtipné), nahláškované a na černohumorné vlně, stejně jako až obdivuhodně dětinsky debilní; a na hraně těchto dvou poloh to tu více tu méně úspěšně balancuje. Ano, nesporně je to od tvůrců poněkud vychtěné guilty pleasure, ale ve snesitelné míře. Konstantně to navíc táhne nahoru PG s cynickými průpovídkami a interakcí během poznávání pozemských zvyklostí. Dokud to hned vzápětí neposílá do kopru Ta-jejíž-jméno-nesmíme-vyslovit-ani-napsat-aby-snad-nechytla-slinu-a-nechtěla-se-stát-herečkou-na-plný-úvazek; to pak jeden souzní s Goremanovou neskonalou touhou vyhladit pomalou a krutou smrtí celé lidstvo. ()

• Pro natáčení scén na zahradě za domem poskytl štábu k dispozici svůj dům výkonný producent filmu Jesse Kristensen. (HellFire)