Záměna identity přinutí zmateného podnikatele spojit síly s nechvalně proslulým zabijákem známým jako muž z Toronta, který mu má pomoct zůstat naživu. (Netflix)

kingik

Kevin Hart a Woody Harrelson (nějakou chvilku) stojí proti sobě v akční komedii, která stojí na jednom zásadním omylu. Černocha zaraženého v růstu si spletou za obávaného sadistického nájemného zabijáka, který používá označení Muž z Toronta. A on nějakou dobu nesmí své budoucí protivníky vyvést z omylu. Woody Harrelson, který je tím pravým zabijákem sice nějakou chvíli protestuje nad popletenou identitou, nezbývá mu ale než se dát do partnerství s Hartem a celý omyl dohrát až do konce. Film si vyhradil finance na tři hlavní akční scény, které jsou z technického hlediska poměrně nevyrovnané a "televizně"  laciněji pojaté. Ani jedna ze scén není nijak mimořádně natočená. Nejvíce se vydařila sekvence bitek z fitness centra, kde nejvíce dominuje švih a dynamika. Dost jsem se divil, že akční sekvence nebaví. Patrick Hughes je přitom specialista v oblasti akčních sfér, ovšem tady předvádí jakýsi lepší průměr bez šťávy a významné energetické složky. Samotná zápletka je úplně pitomá a taky i ohraná. Takových obdobných záměn už bylo ve světě filmu nemálo k vidění a nemá smysl tohle vydávat za originální a neotřelý nápad. Spojení Hart - Harrelson je poměrně netradiční a není vůbec špatné. Pasovalo jim to. Většinu filmu tvoří pořádný nános klišé. Patrick Hughes asi čekal větší produkční třesk, jenže hlavní producent Netflix jeho filmu připlácl přístupnost, takže žádné ostré a brutálně pojaté scény se nekonají (viz korektně a nekrvavě pojatá přehlídka motorové pily, sekery a jiných užitečných pomocných nástrojů ve fitku), většina konverzace je naivní a humor je takřka dětinský. V případě, že hltáte každý akční běs, připravte se na dobrou hereckou dvojku v režijně unaveném filmu. 6/10 ()

Trevor

Naozaj veľmi solídna akčná jazda, občas trochu trápny humor a príbeh v zabehnutých koľajách by to mal za 4, keby ho nevyrobil Netflix...už už človek odpustil aj genderovo rovné ospravedlnenie z úvodu vďaka perfektnému záveru, keď tu musí afroamerická rasistická sviňa naplniť liberálne kvóty a povedať, že zabil bielu ženu. Je otázne či je väčší čurák ten dement režisér a scénarista alebo chlapci ktorí sa starajú o český dabing. Pretože ak by povedal v závere že zabil ženu, nik by ani len nepostrehol ako sa hovädá z Netflixu za každú cenu snažia polarizovať spoločnosť, lebo iba takáto spoločnosť sa dá ovládať tak ľahko, že jej odoberiete práva pohybu, zhromažďovania či slobody prejavu a ona nikdy spoločne proti týmto nadnárodným fašistickým spoločnostiam nebude protestovať. Keby si túto rasistickú poznámku afroamerický liberálny retard odpustil, mohli to byť veľmi solídne 4*... ()

MiniMinion

Vlatně tu není moc, co komentovat. Klasická béčková komedie kde Kevin Hart hraje Kevina Harta a snaží se vytěžit co nejvíc co nejvíce dolarů ze vtipů o své výšce, které ovšem přestanou po pěti minutách bavit. A i když se zde občas objeví nějaký ten náznak chytrého dialogy či inteligentního humoru, v další vteřině tu Kevin prdí a zvrací a vše se zase vrací do normálních, nezábavných kolejí. Ale to už je vlastně Kevin Hart jakožto filmová hvězda v kostce - potenciál tam je, ale sám si to vždycky zkasí. Skoro se až divím, že se v roli drsného zabijáka neobjevil Dwayne Johnson, ale jsem za to rád, protože Woody Harrelson má alespoň nějaké to charisma a umí hrát (tedy ne že by tato role nutně potřebovala Oscarového herce, to opravdu ne). Příběh je neskutečně předvídatelný a brutálně okoukaný - naprostý ňouma a drsný ranař jsou náhodou svedeni dohromady a spolu musí čelit za vlasy přitaženým nepřátelům i sami sobě,  tím, že na konec ňouma v sobě najde odvahu a drsňák naopak procitne a ukáže, že přece jenom má kousek srdce. Viděl jsem to milionkrát, několikrát dokonce snad i s Kevinem Hartem. Nějaké body navíc dávám za bitku v tělocvičně s kamerou a choreografií ve stylu Kingsman, která sice už nijak neohromí, ale alespoň potěší že se o to filmaři pokusili, i když zdaleka nedosahuje takové kvality (ty skryté střihy byly tak viditelné, až bijí do očí). Patrick Hughes mě utvrzuje v názoru, že kvalitní The Hitman's Bodyguard se mu asi povedl jen náhodou, protože po loňském zklamání v podobě sequelu onoho filmu přišel s bolestivě průměrným béčkem, která nenabízí vůbec nic zajímavého. Kdybych na Muže z Toronta šel do kina, asi bych litoval vyhozených peněz, ale jako odpolední oddychovka na Netflixu se to dá přežít. 50%. ()

Jaro.Krafcik

Pobavil som sa. Hart a Harrelson skvelá dvojka plus akčné pasáže výborne. Chýbal asi len ten tradičný Harrelsonov cz dabing. Ako som už spomenul netflix bude mať problém teraz prekonať ostatné streamovacie služby a musí pridať s lepšími filmovými kúskami. Ale napriklad tento bol veľmi fajn. Lepšie ako minulotýždňový Spiderhead. 4* ()

MickeyStuma

Netflix natáčí náměty starých dobrých snímků na zaplnění své filmovny, jak smyslů zbavený, a tak tu máme tentokrát starý dobrý Buddy film s drsným bělochem a užvaněným černochem. A aby toho nebylo málo, šmrncla se do toho ještě jedna námětová klasika a tím je záměna identity. V Buddy filmech je převážně dvojice policejní či policajt a kriminálník, tady máme pro odlišení kriminálníka a neúspěšného youtubera. Ale jinak je to akční komedie, jako každá jiná. Ale jo. Atmosférou a vůbec celkovou koncepcí jakoby se vrátila stará dobrá osmdesátá a devadesátá léta. Drsňák a žvanil. Stále to funguje, ale co si budeme povídat, takovéto filmy jsou už prostě nenávratně pryč. Vtípků a vůbec humoru je sice více než dost, ale když už je od prvních minut jasné, kam se to bude vyvíjet, důvodů k zasmání toho rázem zase dohromady moc není. Svižná a dokonale uhlazená akce ale jinak zůstává relativně koukatelná. Jen kdyby to alespoň nekazila právě ta zoufalá předvídatelnost mnohých scén. O samotném závěru ani nemluvě. V devadesátých letech by snímek jistojistě diváky do kin přitáhl. Nyní se stává po shlédnutí v digitálním éteru spíše adeptem k naprostému pozapomnění. ()

• Muž z Toronta (Woody Harrelson) ve filmu jí durian, což je exotické ovoce, jehož příšerný zápach při zrání patří mezi ty nejhorší na světě. Dá se přirovnat k odpadní stoce či hnijící mrtvole. (NiWi)
  • Otec Woodyho Harrelsona (Muž z Toronta) Charles byl skutečný nájemný zabiják. Byl odsouzen ke dvěma doživotním trestům za zavraždění soudce Johna H. Wooda v roce 1979. (NiWi)