Tajuplný ostrov obehnaný jemným předivem pavučiny. Čtyři páry tenkých nohou čekají na její záchvěv, signalizující kořist. Hmyzí oči, pozorující marné snažení budoucí potravy, vyprostit se. Pevná kusadla připravená vnořit se do pevných útrob oběti.Agónie bolesti smíšená s hrůzou. A pak ... nic. Smrt. Pavoučci prý přinášejí štěstí. Obrovský pavouk by měl přnést velké štěstí. Není tomu vždy tak. Tento přináší smrt. Bolestivou a zrůdnou smrt. (oficiálny text distribútora)

Vitason

Pro milovníky trashe se to rozjíždí zajímavě: špatné tiky, ufoni, pavouci. Ale místo toho, aby kolem vás režisér ovinul pavučinu vtipu a dobré atmosféry, tak vám vstříkne přímo do páteře jed v podobě totální stupidity a nudy. O dialozích se nedá prakticky mluvit. S vypnutým zvukem by film působil úplně stejně hloupě. Kdyby byl film alespoň stupidně zábavný, ale on je jen stupidně stupidní (Ha, tolikrát jsem to slovo v jedné větě snad ještě neviděl). Jediné, co tak alespoň občas pobaví jsou efekty, nic moc herci a docela slušná hudba. Když už se tvůrci vykašlali na komediální ladění, které by si podle mého takovýto námět zasloužil, tak je nutné zmínit se o nulové atmosféře. To už mě víc vyděsil pavouk, který včera zápasil s mouchou za mým oknem. Arachnid je film, u kterého může zaujmout snad jen hezký plakát. ()

adams89 odpad!

Je to už nějaký ten rok, kdy jsem v půjčovně narazil na horor s výmluvným názvem Arachnid, na obalu chlubícím se ohromující atmosférou a hrůzostrašnými pavouky. A jak jsem potom toho tolik litoval, když jsem ho vracel! Arachnid je totiž kvalitou ta pravá nefalšovaná filmová žumpa. Zkrátka další z mnoha desítek druhořadých nízkorozpočtových filmů, které po jednom zhlédnutí pro příště s obrovskou chutí oželíte. Tenhle film přesvědčivě vypadal maximálně tak na scénáristově papíře, oproti úplně žalostné realitě. Ta titulní pavoučí příšera rozesměje každého, troufám si tvrdit, že i jedinci trpící arachnofobií budou nechápavě kroutit hlavou. Na počítačové efekty očividně nebyly peníze, tak na řadu přišly animatorské loutky. Ty jsou však na tak žalostné úrovni, že i na starého King Konga z 30. let se dívá lépe. Neposledním průserem je i tragické herecké osazenstvo, avšak to už v těchto filmech bývá pravidlem.0% ()

Paldini

Velice komický kousek. Komika je samozřejmě nechtěná. Snad nebudu spoilerovat, když vyzradím jednu scénu, která se odehraje hned na začátku. Takže: Co tam proboha dělal ten mimozemšťan nebo co to bylo? Jinak axik nemá pravdu. Klíšťata film zachraňují od úplného odpadu. Všechny souboje s pavoukem vypadají jako kultovní scéna souboje s chobotnicí z Bride of the Monster a to jsem ještě celkem benevolentní. Ještě jedna věc stojí za zmínku a to, že prsatá blondýnka, která se v tomto filmu samozřejmě musí vyskytovat není úplně tupá a celkem dlouho přežije. No, asi proto, že ji hraje celkem vyžilá herečka. ()

pursulus odpad!

Ze světa zvířat (ročník 2019).¬         Tvůrci se nedovedli vypořádati s tak obtížným, náročným námětem jakým je mutace pavouka do obřích rozměrů kdesi v jihoamerické jungli. Místo aby svou pozornost upnuli k aspektům biosofickým, zaměřili ji na podprsenky účastnic expedice. Triková složka je zvláště zajímavá — nejde totiž o umělé výtvory, alébrž o zvětšení opravdických živých tvorů, často ani ne pavoukovců, takže tu jde o podvod na divákovi, který oprávněně očekává zručnou počítačovou anymaci. Hororový prvek byl dobrý (pouť chodbou pavouka; setkání účastnice se svým zmizelým bratrem — "Tvrdě a naplno, Loren", načež se bratr proměňuje v určitý druh pavouka; sežrání černocha právě vylíhnutým pavoukem), ale objevil se až ke konci filmu. Pavouci také zajímavě hýkali, dočista jako osli.¬                 Moje vysoce záporné hodnocení ovlivnilo několik věcí. Tak už zmíněný anymační podvod; dále nijaké poprsí jak bělošských, tak i indiánské účastnice expedice; a také to, že byl sežrán pouze černoch, zatímco ostatní rasy přežili až do samého konce. ()

AltairAhad

A já jsem za to ještě utratila peníze na DVD s tím, že i když jsem silný arachnofobik, tak zkusím, co to se mnou udělá. Měla jsem pocit, že vyhodím televizi s přehrávačem z okna. Lepšího pavouka bych uplácala i z hlíny. To byl prostě děs! Vážně. Já ani nevím proč tomu vlastně ještě dávám hvězdu. Herecké výkony hrůza, pavouk(pavouci) - celou dobu jsem na nějakého čekala... S bídou * ()

• Když pavouk hrdiny zažene do hangáru, říkají, že zadní dvířka jsou zamčená a že se jimi nikam nedostanou. Později je však otevřou rukou bez jakéhokoliv zásahu. (Pepy)