Háveď

• Česko Havěť (viac)

Kaleb bude mít zanedlouho 30 let a nikdy nebyl osamělejší. Bojuje se svou sestrou o dědictví a přerušil vztahy se svým nejlepším přítelem. Fascinovaný exotickými zvířaty najde na trhu jedovatého pavouka a přinese si jej do svého bytu. Trvá jen chvíli, než pavouk unikne a rozmnoží se, čímž se celé místo změní na strašivou pavučinovou past. Policie zároveň uzamkne budovu a tím uvězní obyvatele uvnitř. Jediná možnost pro Kaleba a jeho kamarády je najít cestu ven a přežít. (Continental film)

JASON_X

A na tohle jsem se já trouba tolik těšil. Popkulturní ptákovina s neskutečně otravně užvaněnými a uřvanými asociály z vybydleného paneláku, pronásledovanými digitálními pavouky a jedním násilnickým rasistou. Stará dobrá Arachnophobia. A hysterické finále ze sklepa už pro mě bylo takřka nekoukatelné (a neposlouchatelné). Navíc první třetina filmu ani nepřipomíná horror, jako spíš sociální drama z přistěhovalecké čtvrti. Ti vypatlaní Francouzi jsou snad nějakým zvráceným způsobem na ta svoje africká ghetta pyšní a připadají si asi hrozně šmrncovně a cool, že jsou tak světoví a multikulturní. A ještě se snaží divákovi namluvit, že na oněch bezútěšných sídlištních periferiích spolu všichni včetně bílých žijí šťastně jako jedna velká rodina. Merde. ()

Astaroth12

U mna jedna z najočakávanejších hororových noviniek nedopadla tak ako som očakával. Pripadalo mi to ako arachnofobia, šmrcnutá hmlou (hlavne jedna scéna tam bola veľmi podobná), ale najviac mi to pripadalo niečo medzi REC 2 a útok na vežiak. A hlavne posledný menovaný sa celkom približuje tomuto filmu a i keď sa jednalo o Londýnske sídlisko a išlo o mimozemské napadnutie, tak v postate bojovali za to isté, za život. Spomenul som tu niekoľko filmov, ale ani k jednému sa kvalitatívne vobec nepribližuje. Je mi jasné, že tento film nebol o postavách, ale o tejto nepríjemnej hávedi, ale útok na vežiak určil zaujímavý smer, ale tento išiel celkom iným smerom a mna práve ten nezaujal. Je to uškriekané a veľa scén je natočených strašne chaoticky až zmätočne. Nemohol som sa sústrediť na postavy, ktoré mi nielen neprirástli k srdcu, ale liezli mi po celú dobu na nervy. A tak aj pavúčie útoky mi pripadali slabo vygradované a i keď aj snaha sa cení a je fakt, že v kategórii pavúčích hororov patri k tým lepším, tak u mna aj tak viac  ako slabé 3* dostáť nemôže.  Škoda toho, ale aj to sa stáva, že očakávania sú väčšie ako realita. ()

maddy

Neznášam spider horory, za celú existenciu kinematografie ma výrazne nezaujal ani jeden, až do Vermines. Sébastien Vaniček natočil nielen jeden z najsebavedomejších hororových debutov za posledné roky, ale zároveň aj úplne funkčný horor s pavúkmi, ktorý tento hororový subžáner poníma trochu inak. Inšpiroval sa zjavne posledným Evil Dead Rise alebo [REC] a tak postavy uzatvára do jednej bytovky a pomaly rozpútava bezútešné peklo. S uveriteľnými postavami, žiadnym zbytočným humorom a odľahčovaním. Len skvelo nadizajnované príšery, teda pavúci, nepríjemné zvuky a čím bližšie k záveru, tým väčšia beznádej. Ja by som možno v závere nebál ešte omnoho viac pritvrdiť a rozpútať ešte väčšiu krvavú jazdu, ale to už som skôr hnidopich. Inak si neviem predstaviť ako natočiť pavúči horor lepšie. Fungujúce po stránke atmosféry, napätia, vlastne všetkého čo dobrý horor má mať. A fakt sa neviem dočkať čo za inferno Vaniček predvedie v chystanom Evil Dead. CELKOVO: 8/10 ()

POMO

Kvalitní pavoučí horory za celých více jak sto let kinematografie spočítáme na prstech jedné, s přimhouřením oka na dvou rukách. A jsem rád, že mezi ně nově patří tato francouzská arachno-jízda. Zážitek z ní je ale silně závislý na míře vaší arachnofobie, protože není o líbivých postavách ani hezké přírodě. Odehrává se naopak v paneláku na sociálním francouzském sídlišti a její hrdinové jsou rebelští kšeftaři a výrostci, na kterých přežití vám začne záležet nejdříve v poslední čtvrtině filmu. Onen panelák je ovšem okrouhlá designová pecka se vzorem pavučiny, pavouků je čím dál víc a vypadají jako živí (ve francouzské žánrovce mladých nadšenců!), a nejedna scéna vám intenzitou děsu zadělá na zadržený dech a husí kůži. Čtvrtá hvězda platí pro kino zážitek s dobrým ozvučením. [Sitges FF] ()

EvilPhoEniX

Sebastian Vaníček a jeho okamžitý ticket do Áčkové hororové ligy. EvilPhoEniX jde rozdávat ceny, protože tady se píší dějiny. Vaníček tedy natočil Debut Snů ( přesně po vzoru nedávně úspěšných debutantů Eggers,Peele,Aster,Cregger) nejlepší pavoučí horor všech dob ( je docela vtipné ,že předchozí král je už 30 let starý a zdravím Arachnofobii) odstartoval letošní French wave a zároveň natočil nejlepší horor roku lepší ocenění na start si přát nikdo nemůže. To, že Vermines v závěru roku sesadí Alien a Nosferatu je druhá věc, ale do té doby si piedestal užívat může vesele. A teď k filmu. Po dlouhé době jsem zažíval u hororu velmi nepříjemné pocity a jelikož duchové a démoni se mnou nedělají nic, tak pavouci jakožto Real Evil na mě efekt rozhodně měli. Potěší panelák francouzského Ghetta, které vyvolává samo o sobě zajímavou atmosféru, k postavám si sice divák moc vztah nevytvoří, ale to mi nevadilo. Řemeslně výborné a jakmile se to rozjede, tak je to opravdu Pavoučí atmosférické Peklo narvané Jump Scarema jak Drag me to Hell od Raimiho a cukal jsem se sebou slušně ( chválím i trefně zvolený hudební úder!). Je sice pravda, že jak pavouci byli menší, tak to bylo intenzivnější, ale i ti velcí měli něco do sebe- tam se povedlo CGI. Trochu to kazí závěr, kde jsem čekal větší masakr, hromadnej battle spiders vs cops utli na můj vkus docela rychle a celé to pak končí docela uspěchaně, klidně bych zvládl 20 minut navíc, ale to jsou menší vady na kráse filmu, který se rodí jednou podotýkám za 3 dekády !! :) Kdo to nedocení, je arogantní šmejd a nepřítel státu i mě. 9/10. ()

• Děj filmu se odehrává na východním předměstí Paříže (Noisy-le-Grand) v obytném souboru Les arènes de Picasso. (TroiMae)

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)