Steven Grant, vľúdny muž so všedným zamestnaním, si začne uvedomovať, že nežije svoj vlastný život, keď sa v ňom začne prebúdzať neľútostný žoldnier. (Disney+)

Kushina

WTF? :D Tohle je tak fucking cringe, že mě to až neskutečně bavilo. Taková hororová noc v muzeu a tak strašně moc šílených věcí, který fakt nedávají smysl a určitě budou dávat smysl časem. Prostě bomba, nevysvětlitelná šílená bomba na začátek luxusní. Sice mám z hlavy zeleninu, ale stojí to za to :D 85% ()

SamVimes

Tvůrci správně chápou, že při současné saturaci komiksových adaptací se už nikdo nechce dívat na generický první akt, který představí normální život budoucího hrdiny, incident poskytující schopnosti a první osahávání si tajné identity. A tak protagonistu potkáváme ve chvíli, kdy už je spojen s egyptským bohem Khonshu, jenž z něj dělá Moon Knighta. Jen Steven o tom zatím neví. Oscar Isaac si prý dal záležet na rozdílném ztvárnění jednotlivých osobností i jejich odlišných přízvuků, v první epizodě k tomu však ještě nedostane šanci. Ethan Hawke se zatím představí jen v krátkém prologu a dvou scénách, jeho náboženský fanatik Arthur Harrow ale už teď působí dostatečně děsivě a přitom charismaticky. Na definitivní soudy je ještě příliš brzy, minimálně první dojmy ale rozhodně ukazují na castingovou trefu v obou případech.   Po formální stránce si epizoda hraje s neskonale vděčnými zrcadly i jinými odrazovými plochami jako vitríny nebo kaluže. Steven ve skle vidí jiné části svého já, Arthur sklo zase rozbíjí a dobrovolně si působí bolest. Moon Knight se snaží oproti jiným komiksovkám působit odlišně, ambiciózněji, v rozjezdu se mu to ovšem daří jen zčásti. Limitující hranice dané sounáležitostí s MCU jsou možná neviditelné, ale pevné. Schizofrenní atmosféru výpadků paměti nebo stihomamu pronásledování vizí egyptského boha zase průběžně narušují snahy o odlehčení. Atmosféru nabourává i výběr písní, který je ve vztahu k ději až neúnosně prvoplánový. Na začátku Stevenova dne třeba hraje A Man Without Love (s opakujícím se "Every day I wake up, then I start to break up"), střídání osobností zase provází skladba Wake Me Up Before You Go-Go. Hlas a projev boha Khonshu ve Stevenově hlavě až nebezpečně připomíná Venoma. A v samém závěru pak epizoda nahodí čistě komiksovou vějičku, v níž i přes její efektnost jasně prosvítá především záměr neztratit zájem nikoho z diváků o pokračování. Moon Knight se rozjíždí solidně, zároveň toho však zatím nenabízí mnoho neokoukaného. Formou i obsahem je výrazně konzervativnější než nejen skutečně experimentální Legion (s nímž sdílí komiksový původ i téma disociativní poruchy) na FX, ale i WandaVision taktéž na Disney+. ()

Nevka

Chlapci, když se vykašlete na to CGI dřevo a pozadí, uděláte dobře. Kazíte si totiž fantastickou epizodu, která je opravdu jiná a díky Isaacovi perfektně šlape. Kola mytologie se rozjíždí na plné obrátky a Ethan Hawke má potenciál na velmi charismatického záporáka. Střih mi sedl na první dobrou a rád bych podotkl, že tu "akci za oponou" jsem ještě vidět nepotřeboval. Ono je celkem osvěžující, když tvůrci nevytáhnou všechny karty na stůl hned v prvním díle. Potyček a brutality si určitě užijeme ještě v dalších epizodách. Není třeba spěchat. Až na zbytečný digitál je to za mě prozatím naprostá lahoda. ()

MiniMinion

Velmi dobrý rozjezd, asi nejlepší ze všech MCU seriálůodhalili přesně tolik, abych se v klidu vžili do děje, ale zároveň pořád vlastně nevíme nic. Trochu mi to tímhle připomíná začátek WandaVision. Z choreografie či akce jsme toho zatím moc neviděli, ale minimálně střípky z honičky se zdají být dobré, tak snad to tak bude i nadále. Plusové body rozhodně patří nápadité kameře a střihu, ty bych zařadil mezi nejzajímavější součásti epizody. No a Oscar Isaac jako vždy výborný, ten člověk nikdy nezklame. Jen tak dál. Snad jen to CGI občas nebylo úplně špičkové, a podle trailerů to tak bude i nadále. Jinak však super, 8/10. ()

hrumsrt

Miluji ty reklamní kampaně od Marvelu, fakt že jo! Oni Vám nakecají, co přesně chcete slyšet. I ty jejich trailery, to je úžasná oblbovací práce. Nový seriál od MCU jasně poutal tím, že to bude drsnější, že to bude prý až hororový, že konečně dojde na něco jiného než jsme zvyklí vídat. A ano, je to úplně jiný než jsme zvyklý, jenže v tom, jak divně a za mne i zle to je udělaný. Oscar Isaac je super herec, v klidu mu věřím, že moc nespal a tyhle chaotický pózy zvládá na výbornou. Fór je v tom, že to není jen nějaký ňouma, co trpí nespavostí nebo naměsičností, tak se přivazuje k posteli.. Jeho součástí je jakási egyptská mumie (a vůbec dost to sází na kouzlo starověkého Egypta), která je s ním neustále propojená, a když je noc, nebo je to potřeba,, tak vychází na svět. Právě tahle mumie, jejíž vizuál mi moc nesedí, si z zatím neznámeho důvodu vyřizuje účty přes Stevena. Ten chudák, tak má v sobě jakéhosi pasažéra, který si s ním zatím dělá dost, co chce. To vede k fakt divnýmu a chaotickýmu střihum, kdy se ocitáte v úplně jiných situacích (nebo na jiným místě), jen lusknutím prstu. Jenže problémem je, že on se probudí, až je po všem. Což platí i pro diváka, celá ta akce se děje mimo záběr a my už jen jako hlavní hrdina koukáme na výsledek. A to musíte být jó frajeři, aby jste navodili pocity skvělé akce, když žádnou nevidíte. Jo a taky se tam mihne Ethan Hawke, který působí určitě jako nejsvětlejší bod celého úvodního dílu. On je prostě jak herec úplně jiné úrovně, než jsme na Marvel zvyklý... Cítím, že to celý bylo dost rychlý a takový zmatený, až mě z toho bolí hlava. Uvidím, co seriál nabídne dále, ale mám obavu, že ten střih je tak neobvyklý, že je ho pro Marvel škoda, tedy že bych si radši dal nějakou poctivou akci. ()

• V Gusově akváriu si můžeme všimnout sluneční bárky, tedy lodi, která měla sloužit potřebám zemřelého v posmrtném životě. (Kubaaa97)
  • Když Steven (Oscar Isaac) přichází k Národní galerii v Londýně, tak ve skutečnosti přichází k Muzeu krásných umění v Budapešti. (Kubaaa97)