Muž vypráví příběh sebe jako desetiletého chlapce v Houstonu roku 1969. Nostalgické vzpomínky se prolínají s neuvěřitelným povídáním o cestě na Měsíc. (Netflix)

Bogrant

Linklaterov splnený chlapčenský sen o pristátí na Mesiaci, sprostredkovaný skrz zaujímavú a farbami hýraciu animáciu v milom príbehu, plnom spomínania, informácií i vlastnej fantázie. Akoby rozdelené do dvoch samostatných, v závere vzájomne sa prepájajúcich kapitól, ktoré obe majú niečo do seba, i keď ma viac bavili separátne a predovšetkým obrazy z reálneho diania než z režisérovho detstva, hoci tie sú vyhranejšie. ()

Jaroslaw

8/10 Feel good podívaná a vyprávění o dětsví v šedesátkách se sympatickým hrdinou,jen škoda té části o výpravě našeho hrdiny na měsíc,pač bych se bez té části obešel a naopak bych si víc užil vyprávění dané doby,ale jinač skvělý film a zatím to nejlepší,co nám Netflix nabídl  v tomto roce. ()

Sopholojong

Prakticky animovany dokument s jedinym fiktivnym elementom (chlapec ako astronaut). A vyborny! Najlepsia "linklaterovina" od Boyhoodu a zarucene jeho najlepsi animovany film. Je to tak bohato napratane informaciami, dobovymi vyjavmi a atmosferou, ze sa od toho nedaju odtrhnut vsetky "audiovizualne" zmysly ani na sekundu. Sustredena vypoved jednej "sialenej" ery plnej pozorovania hviezd, letov na orbit, nastupu televizie (vynikajuci sumar najlepsich vtedajsich serialov), prichadzajucich hippies, ale i vojny vo Vietname a strachu zo Sovietov. Ma to vsetko (sceny ako "preco ma kto kolko deti", co vsetko mohlo deti zabit, "hadaj, kto je hippie", alebo 2001 v kine su vynikajuce) a jedinou vyhradou, ktora to nevytlaci na plne hodnotenie je skoda, ze to Richard nenatocil ako poriadny hrany film. ()

Kritickej

7/10 Krásné nostalgické vzpomínání na roky režisérova mládí. Část s letem do vesmíru a celou přípravou je tam víceméně zbytečná a o řád horší. ()

Prochy

Feb.2024: Vďaka Richard za možnosť nahliadnuť, aký bol život v Houstone na konci 60tych rokov. Životná úroveň bola úplne niekde inde, otec rodiny dokázal bez problémov uživiť 7-člennú domácnosť, celospoločenské dianie v Houstone sa točilo okolo programu Apollo, ešte neexistovali gumené Fiat peniaze a decká si užívali blahobyt svetovej superveľmoci. Tiež som sa ako mladý chlapec zaujímal o astronómiu a vesmírny výskum a Richardove detstvo priamo v centre diania mu úprimne závidím. ()

Hugho

Láskavo ironický animovaný film o dobe misií Apollo 11 až 17.  Až po čase Vás napadne, že je zbytočné čakať na nejaký dejový zvrat alebo vôbec na dej, pretože je to v podstate moderne urobený populárno-náučný film. Úlohou je zrejme 1. priblížiť reálie detstva v tom fascinujúcom období a  2. atmosféru očakávania technologických zázrakov hlavne pre súčasných mladých divákov, pre ktorých je to hlboký stredovek. Myslím, že sa to filmu celkom podarilo, aj keď je škoda nevyužitej (dosť infantilnej) dejovej linky s Apollom 10,5. Pamätníkov toho obdobia alebo znalcov aerospace histórie film ničím neprekvapí, snáď len nostalgickou linkou. Za snahu o dobrú vec pridávam tretiu hviezdu. ()

melmoth

V snímke nejde o viac, než vzdať hold jednej ére a s ňou spojenej revolučnej udalosti. Film je výsostne pozitívny, hoci občasné narážky na hlúposť vojny vo Vietname na sekundu narušia zavedenú homogénnosť. Linklaterov milostný list vyniká o poznanie viac v kontraste s nedávnym Andersonovým Licorice Pizza (2021), v ktorom sme dostali obdobne úchvatnú výpravu, prenášajúcu diváka do, pre zmenu, skorých 70. rokov, no kde scenár tristne zlyhával a nechával príbeh napospas fragmentácii. Oproti tomu je Apollo 10 ½ konzistentné a sebaisté v scenári, v režijnom vedení, a táto sebaistota siaha až po excelentnú atmosféru vlhkého, horúceho amerického veľkomesta v rokoch, keď bolo lietanie do vesmíru v plienkach. Ak je vám blízka americká kultúra prelomu 60. a 70. rokov 20. storočia, ak ste nadšenci pre kozmológiu a astronautiku, alebo ak si chcete skrátka len užiť pohodový, feel-good animák so špičkovou atmosférou – všetky tieto preferencie ukojíte pri Apollo 10 ½: A Space Age Adventure. Viac tu ()

JetFly

Animace hezká, na dnešní dobu je film svým způsobem nekorektní. Způsob vyprávění je nezáživný a uspávající a závěrečná část filmu je nuda. ()

FildasCZ odpad!

Animace pěkná jinak to byla neskutečná nuda. Psali o tom, jak o objevení Ameriky a já miluji animované pohádky, ale tady ? Tady jsem v prvních 20 minutách hledal ty důkazy o nejlepším anime letošního roku a ono nic. Ono to bylo jenom dlouhéééé táhléééé nic nudné nic. Defakto nudilo mě to tak, že ani když jsem to použil, jako kulisu mě to tak otravovalo, že jsem to musel rychle přetočit a pak vypnout. ()