Chip je servisný technik káblovej televízie, muž, ktorého si človek nesmie nikdy pripustiť k telu, lebo sa ho už nikdy nezbaví. A presne to sa stane mladému architektovi Stevenovi, ktorý potrebuje zaviesť káblovú televíziu. Chip mu ponúkne, že zariadi sledovanie televízie bez mesačných poplatkov. Steven súhlasí, no to nemal robiť.
Chip sa mu mieša ustavične do života, všetko prevráti naruby. A to len preto, že chce zúfalo získať dobrého kamaráta. Keď mu nesmelý Robin konečne dá najavo, že nie jeho priateľom, Chip pripraví strašný plán pomsty. (TV Dajto)

kingik

Carrey zatoužil po jiném typu rolí, než z jakých ho do té doby diváci znali. Odklon od klasické komiky herce s "gumovým" obličejem mu diváci odmítli tolerovat a film narazil na divácký nezájem. Spojení sil s Matthew Broderickem se dá považovat za velmi odvážné, to samé se dá prohlásit i o tom faktu, že film byl svěřen do rukou nepříliš renomovaného režiséra Bena Stillera, který však prokázal, že obavy nebyly na místě. Největší potíž totiž nastává s žánrovým zařazením filmu. Příběh citově strádajícího kabelového technika, který hledá "jen" kamaráda, který by ho měl upřímně rád, v sobě kombinuje prvky černé komedie, hororu, thrilleru, klasické komedie i parodie. Carrey je tak dobrý, že v pohodě přejede všechny herce, ale zběsilé až ledabylé střídání žánrů s šuměnkovým finále, filmu ublížilo. 60% ()

Lucina84

V té době se nám Jim Carrey upsal do paměti jako komik v komediích Ace Ventura nebo Maska a podobně. Tady si zahrál roli narušeného šílence (nebo spíš chudáka), na něhož v dětství matka neměla čas a jeho nejlepší kamarádkou byla sama televize. A tak si ztotožňuje realitu s fiktivním světem z filmů. Jim Carrey nejen umí hrát pozitivní role, ale i role záporáků a tady to taky dokazuje. I já jsem se bavila stejně tak, když hrál zápornou roli ve filmu Batman navždy (1995), hádankáře. Hlas Bohdana Tůmy film rovněž podtrhuje. ()

Dr. Hawkeye

Tomuhle filmu jsem se roky vyhýbal. Už po jeho uvedení jsem si přečetl první názory a netoužil jsem ho vidět (a to jsem v té době Jima Carreyho žral). Po letech přišlo deštivé odpoledne a s ní i touha doplnit mezery. Inu, co k tomu říci? Druhý celovečerní film Bena Stillera se potácí kdesi mezi komedií a dramatem, přičemž se člověk moc nezasměje a drama není až tak dramatické. I když je pravda, že Carreyho postava je sociopat jak vyšitej (ono se na to dost blbě kouká se znalostí dokumentu "Jim & Andy: The Great Beyond", kde seukázalo, že Carrey je asi vážně blázen, který dokáže svému okolí zatopit), výsledek nezanechal hlubší stopy. Takže si můžu odškrtnout další film a jít dál. Myslím, že návrat k tomuto filmu nehrozí. Sorry, Benne... (P.S. Absolutně mi unikla vedlejší mikrolinie s Benem Stillerem v dvojroli...) ()

Elin

Tenhle film byl pro mě těžkým sklamáním. Děj filmu mi přišel o ničem a rádoby vtípky ať už byly jakýkoliv, rozhodně nebyly vtipný. Klidně jsem tenhle film mohl označkovat jednou hvězdičkou, ale to by se Jim nesměl tak perfektně popasovat s písní kapely Jefferson Airplane - Somebody to love. Znám i pár lidí, kterým se to líbí víc, než originál. ()

B!shop

Tenhle film s Carreym se mi nikdy kdovijak nelibil, ale ted jsem ho zase po letech videl a stoprocentne me dostal. Pribeh je fajn, natoceny to je fajn, herci jsou fajn. Navic, sice v malejch, ale viditelnejch rolich, se tu sesla skvela sestava Black, Stiller, Gass, Wilson. Jenze film stoji na Carreym a ten to rozjizdi tak mega giga zpusobem, ze to snad ani neni mozny, lita tam jak psychopat a je uplne fuk, jestli je zrovna hodnej, nebo zlej, hazi jeden xicht za druhym a litaj z nej genialni hlasky. Az sem si rikal, jak by asi vypadal, kdyby si dal v nejakym hororu vaznou roli psychopata. Proste, byla by to slusna komedie, ale Carrey to ocekavane pozvednul na paradni masakr a ja nemuzu jinak, nez plny hodnoceni. ()

• Ve scéně, kdy Cable Guy (Jim Carrey) zpívá a tančí ke karaoke, má na sobě stejné kožené kalhoty a pásek jako nosíval Jim Morrison. (shaman.1)
  • Hlavný scenárista Lou Holtz Jr. dostal nápad na tento film, keď pracoval ako prokurátor v Los Angeles. Raz videl zamestnanca káblovej spoločnosti na chodbe bytového domu svojej matky a vtedy začal premýšľať: „Čo tu robí tak neskoro?" A začal písať príbeh opravára. (Arsenal83)