Pętla

• Veľká Británia Petla
Poľsko, 2020, 105 min

Réžia:

Patryk Vega

Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka, Dagmara Kaźmierska (viac)

Film založený na skutočných udalostiach o mladom Danielovi Sniezekovi (Antoni Królikowski), ktorý pokračuje v rodinnej tradícii ako policajt. Avšak osudy života ho zvedú na gangsterskú dráhu, kde sa rozhodne podnikať v podniku s drogami a sexu, ktorým nakoniec podľahne. (sochoking)

Necrotongue

Patryk Vega opět přišel s tím, co mu žeru i s navijákem; dal dohromady skupinu kvalitních herců, promíchal ji s nevalnými recitátory a na základě skutečných událostí vytvořil další ze svých politicky nekorektních průvodců polským podsvětím. Režisér jel naštěstí se scénáristou i producentem na jedné vlně, takže opět spáchal záležitost, u níž jsem se mohl výborně bavit, aniž bych si musel oblíbit některou z postav. To by byl ostatně oříšek, protože Patryk Vega zřejmě taky nemá rád dušínovské typy, jenže se zase pouští opačným směrem, takže se to v jeho filmech hemží spíše Štětináči a Dlouhými bidly. Že mám ale načteno, co? A to znám i Čtyřlístek:-) ()

pornogrind

Už jsem si zvykl, že Vegovi filmy obsahují častokrát pár komediálních až parodických scén. Ani tady tomu není jinak. Každopádně je to o5 parádní jízda. Tentokráte cesta za vybudováním impéria alá Vega. Škoda, že závěr(pád impéria i ten osobnostní) už je o něco slabší......Na závěr jedna dobrá rada do života(z filmu). Chodíš do kostela? ANO. Chodíš do bordelu? NE. Tak začni. Bordel je místo kde se potkává svět zločinu, obchodu, politiky, agentur a policie. Slabší 4 hvězdy. ()

gogo76

Nie všetko je zlato čo sa blyští a nie každý poľský film musí byť pecka. Ani tento priemer však neurazí, každopádne mňa celkom neuspokojil, hlavne pre svoju nevyváženosť. Na úvod artová scéna dosť originálna a vravím si ok. Príbeh o gangstrovi, ktorý rýchlo vystrelil, ale aj rýchlo padol je určite skvelý, no prístup aký režisér zvolil mi nesadol. Hlavne v prvej tretine, kde sa snaží o humor, ktorý absolútne nevychádza a kolíše to na hrane trápnosti. Všetky scény s kolegom "ninjom", určite. Potom nasleduje druhá tretina, kde sa len kefuje a zdá sa, že to chcú všetky ženy. Úplne všetky. Vždy a všade. Kopa sexuálnych scén, ktoré síce dotvoria obraz o tom, aký život náš poľský gangsta žil, ale príbeh, vzťahy a problémy, ktorých má určite mraky, idú tak nejak bokom. Posledná tretina postupného pádu je na tom najlepšie, ale celkovo ma to nijak extra nenadchlo. Film bez jedinej sympatickej postavy a s už klasickým bojovým poľským pokrikom "kurva", ktorý zaznie vo filme asi 1000 krát... Vážna téma si žiadala vážny prístup a nie nejakýn zlepenec trápnej komédie a drámy. 60%. ()

Kudly4

Tentokrát to vzal Patryk Vega přímočaře a jasně. Sledujeme cestu policisty od samého začátku jako "šlapku" až po těžkého mafiána. Zamrzí, že to nejsou opět taková jatka, tak jak jsem u Patryka zvyklej, ale za to nám tu naservíroval tolik sexu, že v žádným jiným filmu, kromě porna tohle neuvidíte. Spousta sexuálních scén, krásných žen, vtipných situací a nechybí sem tam nějaká ta nechutnost a zvrácenost. Typický Vega, opět a zase natočil parádní film. ()

sochoking

Królikowskému tieto role vyfetovaných a vychcaných zmrdov, zdá sa, že pasujú perfektne na telo! Vega už tradične strieda brutálnu akciu s vidláckym humorom až sa divák, zvyknutý na jeho tvorbu, neubráni občasnej nude. Avšak záver filmu ma prichytil nepripraveného a preto udelím 4 hviezdy. 65% ()

• Dej filmu voľne vychádza z prípadu takzvaného "Podkarpatského škandálu" a samovraždy Dawida Kosteckieho. (_marduk_)