Uzumaki

Začalo to zcela nevinně: Kirie přistihla otce svého přítele, jak v naprostém vytržení pozoruje spirálovitou ulitu hlemýždě, nevnímaje svět okolo sebe. Mužova bezpříkladná posedlost spirálami zasahuje vše od rozvířeného trávníku po stočenou roládu do polévky. A netrvá dlouho a Kirie přichází na to, že její rodné městečko zasáhla kletba, kvůli níž se všichni jeho obyvatelé mění ve spirály. (kiddo)

kaylin

„Uzumaki“ je zase trochu jiný horor, který se místy až moc jednoduše snaží diváka vyděsit – používá k tomu nástroje, které jsou pro japonský horor až moc typické. Když ale zůstává jen u své vlastní ujetosti, rozhodně tomu nelze upřít nápad a snahu udělat ze spirály skutečně děsivý symbol. To se částečně daří, ale film stejně zůstává spíše slabším, protože efekt, který na vás bude mít, nebude nejspíš nijak dlouhodobý. ()

honajz2

Popravdě bych tohle rád viděl jako seriál. Ve stejném duchu, s atmosférou jako z třetí série Twin Pekas a s pořádným scénářem, Jestli je předloha nějak víc domyšlená (co jsem si hledal tak ne o moc) přesně nevím, nicméně tenhle film rozehrává dost zajímavý a hlavně dost bizarní příběh. Sice tu je pár nudných scén, ale jinak sledujeme jeden pár žijící v jednom podivném městě, která posedne dost podivná kletba měnící lidi ve spirály. Takže tu žijí lidi s neskutečně do výšky zkroucenými vlasy, lidi s neskutečně zkroucenými těly, lidi ze kterých se stanou lidští šneci... no prostě pořádná magořina. Byl jsem zvědavý a místy i dost napnutý, co z toho vlastně vypadne. Moc se toho nevysvětlilo, což mi vadí (ale stejným problémem má podle všeho trpět i předloha, právě proto bych chtěl někdy vidět seriál, který by to celé pořádně domyslel), ale wtf znepokojivých momentů je v tom nemalý počet, hrozně se mi líbí všechno to mysteriózno okolo toho bizarního osudu městečka a nakonec si mě ten film vlastně celkem získal. Určitě víc, než ta hromada podprůměrných nebo více či méně průměrných hororů. Jen prostě chtělo na tom ještě zapracovat. Třeba nějaké pozadí té kletby ukrýt třeba do pár náznaků v obraze, aspoň. Ale i tak překvapivě celkem spokojenost. Slabé 4* ()

kitano

Ukazkova bizardost, aka moze prist hadam len z japoska. Dostatocne na to, aby vam tetnto film priniesol vynimocny zazitok, nie vsak dostatocne natolko, aby zakril prilis jednoduchy a infantilny dej, ktory miestami slusne uzemnuje atmosferu. Ak si vsak radi pochutnavate na bizardnych filmoch, tento kusok vam to naserviruje velkou mierou, a to na na tanieri so vzorom spiraly. (7.9/10) ()

TomX2

Pôvodnú mangu som nečítal, ale mám dobrú predstavu o tom, aký veľký odstup od filmu má, byť v ňom prvky hororu nefungujú, atmosféra mi moc po chuti nie je, herci pôsobia príliš komicky a z príbehu je výrazne cítiť, že nie je úplne dovŕšený. Bizarností sa tu nájde relatívne dosť, originality taktiež a niektoré momenty sú skutočne vydarené. Snaživé nápady tu sú, avšak filmu sa moc nedarí diváka zdesiť, šokovať možnože áno. Najväčším negatívom je zdĺhavosť, množstvo nudných a nič nehovoriacich momentov (manga mi hádam napovie viac, možno ju v budúcnosti prečítam), ktoré ma celkom dosť odradzujú a donucujú nad udelením menšieho hodnotenia. Po konečnom uvážení dávam tri. ()

eraserhead666

Bizár, čili Japonsko. Opravdu zvláštní a zvláštně podaný příběh o městu a jeho obyvatelích, které začnou sužovat a terorizovat vidiny spirál. Takhle prostá zápletka dokáže být v japonském podání nezvykle silná a mrazivá, i (nebo hlavně) v případě, kdy tato komiksová adaptace není nějak extra zvlášť explicitní (a že to Japonci umí). Faktem je, že atmosféra je opravdu podivná, nepříjemná a zvláštní. Mohlo by se vytknout, že film prostě najednou skončí, bez nějakého vysvětlení nebo pointy, ale i to samo o sobě má v atmosféře a příběhu své místo. Určitě jeden z nejzvláštnějších a nejpodivnějších japonských filmů, co jsem viděl. ()

• Obličej, který mužete vidět při sledování záznamu Shuichiovo otce a podruhé když Kirie vstoupí do jeho domu, patří právě Kirie. (TomikZlesa)
  • Když rozhněvaný policista poprvé vyběhne, a pak se podívá na plakát hledané osoby, jedná se o obličej trůrce mangy Uzumaki, Junjia Itoa. (TomikZlesa)
  • V některých scénách si můžete všimnout, že oblast v záběru je digitálně zkroucena do tvaru spirály. Např. když se Kirie a Shuichi vracejí domů ze školy, po jejich levé straně je zkroucena země. Další je např. v levé častí prvních červánků. Další když Shuichi dotelefonuje v nemocnici s panem Tamurou. (TomikZlesa)