V roce 1961 ukradl 60letý taxikář Kempton Bunton Goyův portrét vévody z Wellingtonu z Národní galerie v Londýně. Byla to první (a zůstává jedinou) krádež v historii galerie. Kempton poslal požadavek na výkupné s tím, že obraz vrátí, ale pod podmínkou, že vláda investuje více do péče o seniory. To, co se stalo potom, je legendou. Po padesáti letech se objevil celý příběh – Kempton spřádal síť lží. Jedinou pravdou bylo, že to byl dobrý muž, odhodlaný změnit svět a zachránit své manželství – jak a proč k tomu použil vévodu, je úžasně povznášející příběh. (JOJ Cinema)

Juto

Tento film mi vyčaril úsmev na tvári. Bolo pekné sledovať niečo také povznášajúce a zábavné. Chcem vyzdvihnúť odľahčený scenár, ktorý tiež prináša srdcervúce posolstvo. Film má len 90 minút a má skvelé tempo, udržuje veci v pohybe a neutápa sa v zbytočných detailoch. Vo filme nie je nič mimoriadne okázalé, ale všetko je veľmi efektívne. 7/10 ()

Morholt

Herecký koncert Jima Broadbenta, jehož postavu věčného kverulanta a bojovníka za spravedlnost nejde nemilovat. Jen je škoda, že jeho výkon nebyl podepřen lepší dramatizací. Pokud nepočítám poslední třetinu, která se nesla ve znamení soudního jednání, byl celý příběh takový nijaký a nad vodou ho drží výhradně výstupy hlavního hrdiny. Mohlo a mělo to být lepší, ale po duši film pohladí i tak. 60% ()

Arsenal83

Základ na skutočnej udalosti pridáva na dojme. Inak je to typická britská komediálna dráma, od ksichtov, cez kulisy, interiéry a exteriéry a tiež štýl humoru, všetko dýcha Britániou, krajinou bezzubých ľudí. Zuby sú tam totiž drahé, odporúčam sa tam stretnúť s echt Anglánmi v dierach ako Stoke on Trent. Bolo však to takejto nenápadnej záležitosti nutné zaplatiť Helen Mirren? Inak ľahký film, ktorý prejde ako voda a skoro sa na neho zabudne. ()

Malarkey

Mám pro podobné příběhy z ostrovního státu zalíbení. Vlastně by to mohl být naprosto lokální, nezajímavý příběh, ale Angláni tomu vždycky dají takovou tu správnou gentlemanskou váhu, že to prostě od začátku do konce musí bavit. Jim Broadbent v hlavní roli má sebevědomí na rozdávání a nebojí se ho použít. Takže si díky němu celý příběh krade pro sebe a svým absurdním přístupem k životu vytváří děj, který vymyslí opravdu jenom Angličan. Za mě dobrý a na závěr filmu malá ryzí filmová tečka, která musí potěšit každého fanouška Jamese Bonda. ()

Michalechal

Opravdu laskavej film, s okouzlujícím a dobrotivým hlavním hrdinou (Jim Broadbent), jeho trpělivou manželkou (Helen Mirren), tragickou nezpracovanou událostí v rodině, na základě skutečných událostí s úžasným britským humorem. Tyhle filmy me vždycky tak pohladěj (ač to zní v mejch 36 letech sebevíc divně) 😊👍 ()

• Film sa natáčal v Leedse, Bradforde a Londýne (Anglicko, Veľká Británia). (Arsenal83)