Čo urobíte, keď zistíte, že už vám v živote nezostáva veľa času? Budete ako chuderka plakať v kúte a čakať na zázrak, alebo to najlepšie z vášho plánovaného života vtesnáte do posledných dní? Šestnásťročná Steffi v tom má jasno. Napriek vydeseným rodičom a tlaku okolia, že by sa mala ísť ihneď liečiť, na nič nečaká a urobí impulzívne rozhodnutie, hoci doteraz bola vždy poslušné dievča. Nasadne do auta a tajne sa vydá s cudzím chalanom Stevom na cestu do Paríža za svojou láskou. Na čo čakať, no nie? (CinemArt SK)

blondboss

Dá sa povedať, že v tomto prípade hovoríme o nemeckej verzii mojho obľúbeného A Walk To Remember. Je až neuveriteľné, ako Nemci dokázali podať tak ťažko stráviteľnú tému do akejsi pohodovej romantickej komédie, ktorá vôbec netlačí na pílu a nie je až tak presladená, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Navyše keď si uvedomíme, že sa jedná o skutočný príbeh, tak je to ozaj silný snímok s veľmi citlivo zobrazenou tragickou realitou. Keď k tomu pridáme ozaj sympatické herecké obsadenie na čele s hlavnou predstaviteľkou Steffi, tak nemôžem dať iné ako silné štyri hviezdy. 80 % ()

slunicko2

Ganz schmackhafte Deutche Limonade. 1)  Názorový vývoj postav (zejména Stefiinich rodičů) byl chvílemi jen těžko uvěřitelný, ale skousnout se to dalo._____ 2)  Důvodem, proč jsem se na film díval, byl 27letý Max Hubacher (cirkusák Steve), který zde ovšem zvlášť sexy nevypadal._____ 3)  Zato 21letý Jonas Holdenreder s dětskou tváří (Steffiin milý spolužák Fabian) byl fakt pěkný. ()

Marcos22

Kdyby měla hlavní protagonistka filmu za otce Liama Neesona, který má cestování do Paříže v malíku, bylo by po pěti minutách vymalováno. To by byla ale hrozně velká škoda, takže zaplať pánbůh "D za Tila Schweigera v roli faráře, zásluhou něhož si má divák možnost užít tuhle velmi podařenou dramedy road movie. Film má slabší snad jen úvodní čtvrthodinu, ale režisér v ní divákovi dopřává alespoň intro ve stylu Mission Impossible - Ghost Protocol, kdy vidíte ve flashforwardu část jedné z významných akčních scén. Bože, ty seš hajzl jede zhruba od své cca 15 minuty opravdu ve svižném tempu a v některých pasážích tam scénárista posílá jednu hlášku za druhou. K těm nejpovedenějším, kterými nic neprozradím, patří „Všichni s *** chcou přece k moři“, a nebo „Fabi, do toho“. V ten moment letí úslint, případně popcorn z pusy v tom lepším případě do respirátoru, a v tom reálnějším na zátylek před Vámi sedícího diváka. Bože, ty seš hajzl kombinuje prvky a charakteristické rysy postav ze snímků Stalo se jedné noci, Za borovicovým hájem, Hvězdy nám nepřály, což zní jako hodně neotřelá a lehce šílená kombinace, ale žádný z výše uvedených titulů nekopíruje a drží si naprosto osobitý a nezaměnitelný styl, který mně osobně velmi sedl. Ten, kdo ujíždí na romantických příbězích, road movie a není příznivcem „amerických“ citových vydíraček, tomu můžu film vřele doporučit. Za mě velmi poctivých 8 z 10. Dva bodíky dolů za „úvod“, přesněji řečeno vyloženě špatnou nemocniční scénu a pár scénáristicky nedotažených scén, ale ty na úkor zábavnosti snímku rádi odpustíte. Motivační jednohubka s poselstvím "Žij naplno každý den, protože nevíš dne, ani hodiny." Viděno na Torenovo dabing poprvé projekci pod záštitou Totalfilmu :D 👍 (13.7.2021) ()

marhoul

Vcelku fajn pro zobáčky či dojímáčky. My, co kdysi polykali slzy v Minikinokavárně při Klepání na nebeskou bránu, (mimochodem odkaz na slavný film "Kdo by chtěl vidět moře?" plus Tilovo zřejmé angažmá- příjemné), s takovým pojetí problém asi nemáme. Je to sice pro děcka a cajdáček, ale pěkný. A že už jsme to všichni někde viděli? Ano, viděli. Nevadí. Zvlášť v době, kdy jsme všichni viděli a slyšeli Duška s pravděpodobným tumorem mozku nebo spíš úplně bez mozku? Čas ukáže. Ale na každé prase se voda vaří! Rodičům a blízkým onkologicky nemocných dětí, všem onkologicky nemocným i jejich spolubojovníkům: serte na populistického ezoubožáka i na všechny jeho vymaštěné fandy. To vám říkám jako člověk z oboru. Přeji hodně sil a štěstí! A když by mělo dojít na kérku, která vás nebude trápit ve stáří, tak tuhle: Bože, ty seš hajzl! ()

Stanislaus

"Myslíš, že můžeš milovat život tolik, že ho necháš jít?" Filmů o těžce nemocných umírajících mladých lidech vyrovnávajících se s více či méně náhlým životním zvratem už bylo natočeno relativně dost (Hvězdy nám nepřály, Láska a jiné závislosti, Spolu to dáme atd.), takže v tomto ohledu nepřináší Bože, ty seš hajzl žádné nové téma, a proto bylo třeba vsadit na herecké obsazení a budování atmosféry, což se ne vždy vydařilo. Snímek pracuje jak s vážnou, tak i s humornou notou a přechody mezi oběma polohami se mu z větší části podařily, avšak ne pokaždé - viz postava matky a její nekonzistentní chování. Titulní dvojice mi byla však nadmíru sympatická a velice mě zaujala sekvence s Jasmin Gerat. V neposlední řadě musím zmínit milý soundtrack. Lepší tři hvězdičky! ()

• Ochranný kryt mobilu hlavní představitelky Steffi (Sinje Irslinger) zobrazuje mandalu, která je obecně vnímána jako nadčasový symbol jednoty a rovnováhy. (Marcos22)
  • Film je inspirován skutečným příběhem. (SONY_)
  • Píseň, kterou si hlavní protagonisté zpívají v jedné ze závěrečných scén v autě, je „America“ od skupiny Razorlight. (Marcos22)