Americká vražda: Rodina od vedle

• USA American Murder: The Family Next Door

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly. (Netflix)

uiu

Jsem zvyklá na trochu jiný styl Netflixovských dokumentů. American Murder: Family Next Door sice ohromuje tím, že vlastně celý dokument je složen ze střípků videí a fotek z Facebooku, což je totálně uhozené - ženská, která natáčí každý aspekt svého života a každou reakci svých dětí (tedy každou pozitivní reakci) a dává ji na sociální sítě, aby každému ukázala, jak má spokojený život - to nikdy nevěstí nic dobrého. Škoda, že dokument nejde hlouběji na tu investigativní linku, kterou u Netflixu miluju a nesnaží se zjistit, jak se z milujícího manžela a šťastného tatínka stane chladnokrevný vrah, co se takovému člověku honí hlavou. Hlavně že v konečných titulkách napíšou, že takový čin je většinou plánován dopředu. Slabých 3/4 hvězd. ()

verbal

Totálně zdegenerovaná piča na zabití, co točila na Assbook i to, jak se jde vysrat, a její „nejlepší věc, jaká ji v životě potkala“. Vsadím se, že ji v posledních chvílích muselo nejvíce nasrat to, že nestihla hrábnout po mobilu, když jí její životní štěstí rdousilo, a nevyexhibovala to na sociální sítě. Neodnést řádění toho katalogově psychopatického miláčka dvě ubohé nevinné děti, jednalo by se o naučnou studii konzumní retardace a doby, produkující psychopaty, se šťastným koncem. Takhle se jedná o mrazivý komerční hyenismus vyblitý do éteru beze smyslu, pointy, poučení či úcty k pozůstalým za jediným účelem, a sice aby na něj mohli maloměstští přežvykovači s bulvární fascinací upřeně čumět jako na poštěváky Kardašianek, zvedat Netflusu sledovanost, kroutit hlavou a s pocitem předstírané empatie rádoby pohoršeně říkat: „No toto!“. Už zjevně není daleko doba prvních vybíjecích reality šou jako Amerika hledá supervraha, Vyvraždění nebo Kdo přežije: Ostrov psychopatů. A nebude to ani moc pracné, zjevně stačí vyblít na kameru assbookový nebo instáčový profil nějaké vyrachtané nekulturní krávy nebo zrůdně narušeného hovada, kteří teď všude rostou jako mykózy po zapaření ()

jerenymo

Nejhorší dokument, který si máma a táta (od dvou malých dětí) mohou pustit na večer. Ačkoliv mám výhrady k on-line životu a streamování, tak ani špetkou to neospravedlňuje činy, které se staly. Nevím v co se člověk musí proměnit, aby byl schopen ukončit život svých dětí. Sebe-větší krvavý horor se mnou neudělá to co se mnou udělalo závěrečné přiznání :( ()

Krt.Ek

Asi bych měl méně sledovat filmy, zkresluje to smysl pro vnímání reality. ;-) Je prostě něco špatně, když celou dobu čekáte, kdy se z viděného (a prožívaného; tenhle případ nepohne jen cynikem) vyklube druhá Zmizelá. Těší mě však, že zde nejsem jediný, kdo by si měl dát pauzu. Stopnout to (a nafackovat si) by měli všichni, kdo tu píšou (či naznačují), že si to to děvče svým chováním zasloužilo. Hanba vám! ___ Je fascinující, avšak zároveň děsivé, kolik virtuálních stop za sebou můžeme zanechat a jak se s tím dá zpětně pracovat. Kdyby si člověk nafilmoval každý okamžik svého, tak se de facto stane věčným. ()

vnimatkrasu

Jak tyhle věci Netflix normálně umí, tahle rodina je vedle. Navzdory hromadě exkluzivního footage, díky kterým není dokument tradiční zpovědí mluvících hlav, tu totiž nefunguje tenze. A ani ten rádoby morální hlavolam, jestli je polehčující okolností, když je oběť hysterická kráva, na mě zrovna dvakrát nefungoval. ()