Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Robert Kirkman

Predloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (viac)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

BigDeal

1. Séria (90%): Prvú epizódu som si pustil len preto, že som videl na seriál kopec reklám a ľudia o tom hovorili a musím povedať, že som sa riadne nudil. Typický mladý superhrdina, ktorý spoznáva svoje schopnosti, milujúci otec, ktorý ho učí, stredoškolské drámy, organizácia so superhrdinami, skupina hrdinov,... Samé klišé a všetko, čo sme doteraz už miliónkrát videli. Nechápal som, prečo niekto v 2021 vyrobí čosi tak otrepané a chcel som to vypnúť. Potom prišlo posledných 10 minút. Odvtedy som bol chytený. V skutočnosti Invincible prináša záhadu, šokuje, je nepredvídateľný, pekne sa hrá so superhrdinským klišé, vie byť veľmi temný a emotívny, ale aj prekvapivo vtipný. Som zvedavý na ďalšie série. ()

ArsenalEagle

Ač se na první pohled může zdát, nejedná se o typickou superhrdinskou komiksovku, o čemž se částečně můžeme přesvědčit ve skoro desetiminutové potitulkovce prvního dílu. Seriál má i přes některé výplňkové momenty neskutečné tempo a svou brutalitou si s tématem vzdáleně podobnými The Boys či Punisherem vytírá prdel! Invincible je neuvěřitelně surový, brutální hardcore nářez, který i přes svou kreslenou podobu vypadá skutečně drsně. Finále je jedno velké WAAAAU! s jedněmi z vůbec nejbrutálnějších scén (metro?!), co jsem kdy v pohyblivých obrázcích viděl. Celkově onen build-up hlavní linky perfektně zintenzivňuje za množství odboček, které, věřím, budou postupně v následujících sériích pospojovány v jednolitý obraz. Pro mě seriálové překvapení roku. ()

DragonnCZ

8/10. - Velice kvalitní kousek dílny Prime Video, který se opravdu vydařil. Premisa z razu připomínající kreslený The Boys s hlavní postavou připomínající Homelandera s dalšími LIDL DC supráky ke konci ukázal opravdu úžasnou a kurva originální premisu. Děj pojednává o otci a synovi, otec z planety Viltrum snažící se ochraňovat nebohé lidi na zemi a čeká dokud jeho syn nedospěje a dostane také své schopnosti. Miluju na tom to tu hravou kreativitu. Styl animace mi moc nesedl a nepřináší nic novýho v branži animáků. Ale svěží brutalita s touto animací mi připomněla animovaný filmy s Batmanem kde taky krev byla. To hlavní proč sem se vydal seriál sledovat byl hlavní scénárista Robert Kirkman, kterého především mám rád díky komiksům a také Živí mrtví, který sám napsal. Už v první epizodě sem opravdu viděl náznak toho Robertova stylu. Kdy opravdu se snaží podat situaci doopravdovou a "filozofickou".  A také ještě aby toho nebylo málo dabér hlavního protagonisty Steven Yeun též hrál v The Walking Dead :D ()

MnamBuchta

Invincible je absolutní střela mezi animovanými seriály, který představuje životy superhrdinů z jiného soudku, než si dokážeme představit. Do toho je to plné brutality, komedie, romance a životních lekcí, které naše hrdiny dost poznamenají. Kdyby měl seriál The Boys a Castlevanie dítě, tak takhle nějak by to vypadalo. Totální nářez a plnohodnotná zábava 10/10 ()

tomashrabek

Po slabučkom The Falcon and the Winter Soldier som sa už skoro na ďalší superhrdinský seriál vyprdol. A akú by som urobil chybu! Invincible je svieži, zábavný a brutálny prírastok do žánru stredoškolských coming of age vzťahových drám. O vychrstnuté vnútornosti ani originálne nápady tu nie je núdza. Asi po prvýkrát v živote mám chuť siahnuť po komiksovej predlohe, aby som si skrátil čakanie na ďalšie sezóny. ()

• Mark se měl v alternativní realitě potkat se Spidermanem, jako se potkal v původním komiksu, nicméně pro seriál se na to tvůrcům nepodařilo sehnat příslušná práva. V komiksu se také Mark potkal s dalšími postavami z marvelovského univerza, včetně Avengerů a Wolverina. (vojtaruzek)
  • Komiksová predloha vyšla prvý krát v nakladateľstve Image Comics v roku 2003. Vychádzala do roku 2018. Celkovo bolo vydaných 144 dielov. (toi-toi)
  • V každom diely sa zväčšuje krvavá škvrna na úvodnom titule epizódy. (toi-toi)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD