Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všetky plagáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

luka4615

Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, nedívejte se vůbec na trailery a rovnou si tento snímek přehrajte. Hunter Hunter totiž začíná jako tradiční pojetí o honu na vlka, aby pak díky zcela neočekávané dějové zákrutě skončil úplně jinak. Za zmínku zde rovněž stojí i civilní herecké výkony či přenádherná příroda, díky níž dostává celý snímek velmi neotřelý punc. Tohle se zkrátka moc povedlo, pročež Vám mohu tento nenápadný, ale právě o to zajímavější snímek jen a jen doporučit. Skvělá práce! ()

PetrPan

Povedla se příroda a závěr, jenž měl být zřejmě tím hlavním sdělením, jehož se má divákovi dostat. Cesta k němu však místo skvěle vyšisované silnice I. třídy připomíná spíš typickou českou okresku plnou výmolů i na místech, kde byste je nečekali. Hloupost se tu projevuje zejména v jednání postav a to v takové míře, že se nad tím nedá jen mávnout rukou a říct si, inu debil, ono se tomu prostě zkrátka a jednoduše nedá věřit, což jinak velmi pohlednému snímku docela podráží nohy. Tři vlčí zavytí. ()

Fr

„RENEE BY MĚLA CHODIT DO ŠKOLY A STAROSTI BY JI MĚLA DĚLAT MATIKA A KLUCI. NE VLCI…“ ///    Tak dlouho to baví! Survival jak vyšitej. Rodinku votravuje vlk a lesní člověk by si mohl myslet, že ho nic horšího nemůže potkat. Jenže kam se takovej vlk sere na … Cca od půlky nemám šajnu, co se bude dít dál. Navíc – celkem se vo ty lidi tady bojím, takže natočený to není špatně. Bohužel to nakonec dokurvěj nelogickým faktorem a poserou nejen logiku příběhu, ale i postav. Chápu, že je to drámo, ale řekl bych, že to šlo i jinak.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem nejlepší v lovení bobrů. 2.) Holku co dokáže vodpanit znám, ale vykrvit...  /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

J*A*S*M

Nekoukejte na trailer a jdetě do toho pokud možno naslepo jako já. Začíná to jako seriózně pojatý zvířecí survival, který proti sobě postaví alternativním způsobem žijící rodinu lovců a hladového vlka. Jenže děj se pak stočí trochu jinam, než by většina diváků u animal attack hororů čekala, přičemž trailer to samozřejmě propálil a je to škoda. Kdybych jej před zhlédnutím býval viděl, určitě bych si ten film pak užil méně. Takhle je to pro mě jedno z nejpříjemnějších žánrových překvapení roku. Hlavní hrdinové netypičtí "horalé", což je jen ku prospěchu věci. Řemeslo úplně v pořádku, krásná příroda, pěkné lesy - hezky se na to kouká a má to dobrou atmosféru. Jen to možná mohlo být v průběhu trochu vypjatější a napínavější. Nicméně samostatnou kapitolou je pak závěr, kterej teda má koule. Jesli jsem ještě někdy v 80. minutě váhal mezi silnějšími třemi a slabšími čtyřmi hvězdami, tak po finální desetiminutovce neváhám. ()

HonzysKISS

Bavilo mě to, má to krásné prostředí, fajn hudbu, detailní scény, ale nakonec mě to v něčem přece jen zklamalo. Moc jsem se těšil na krvavej boj s vlkem, ale nedočkal jsem se. Celkově ani napětí moc nebylo. Neměl jsem z toho žádnou husinu. Dalo by se z příběhu vymáčknout o dost víc. Třetí hvězdu dávám s přimhouřenýma očima. 60/100 Já si třeba myslel (velký SPOILERY, nečíst dál), že ten jejich otec je trochu darebák a celou dobu vraždí lidi, aby z nich měl maso pro svou rodinu (což je můj geniální nápad :D). Nebo jsem se těšil na rodinné roztrhání od vlčí smečky. No a nakonec to bylo jinak, každopádně konec byl aspoň šťavnatý. A nakonec si maličko rejpnu, ten závěr nedává smysl, když ta hysterka říkala, že nikdy nic nestahovala. (Není u mě zvykem nadávat na logiku, přísahám) 60/100 ()

• V pôvodnej verzii scenára mali Mersaultovci osemročného syna, avšak, keď rolu získala Summer H. Howell, zmenil scenárista Shawn Linden vek aj pohlavie. (beso74)