Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

• Česko Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (viac)
Komédia / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternatívna 101 min)

Zdá sa, že kúzelné sluchátko dokáže naozaj všetko. Hoci aj prepísať kreslenú rozprávku do sveta ľudí a tak sa Mach, Šebestová a Jonatán ocitnú vo vilke malého mesta, kde žije babička s vnukom Jakubom, ktorého rodičia sú služobne v Číne. Lenže to, čo je v rozprávkovom svete celkom bežné, medzi ľuďmi hraničí s bláznovstvom. A tak jediné, čo k tomu možno ešte dodať je, že vypukne totálny chaos. A to je sluchátko stále v moci chlapca s okuliarami a dievčaťa s červenou mašľou. Čo ale v prípade, keď sa sluchátka zmocní niekto nepovolaný? (STV)

BoredSeal

Díval jsem se na to s představou, že uvidím další zpackaný porevoluční film z české provenience a pobavím se nad tou hrůzou. Techno remix hitovky z Večerníčku mě slibně naladil na blížící se terror. Jenže, trochu jsem pány Macourka a Vorlíčka v důchodovém věku podcenil. Kouzelné sluchátko je šílený mišmaš stvořený podle pravidel starších kultovních hitovek zmíněného týmu a i když mi chvílemi přišlo, že autoři vykrádají svá stará díla a děj zas tak nefungoval (nemluvě o očividném sponzorství ze strany Číny, to byla haluz!), tak tohle dílko s bohatým obsazením rozhodně nespláchnu kategorií odpad. Technická úroveň byla profi a herci dělali co mohli. Film nepřetáhl kouzlo kreslených postav Adolfa Borna a zprznil se odkaz kultovního večerníčku - no a co? Tak se dívejte na večerníček a nechoďte na film. Hraný Mach a Šebestová. Pohodový průměr - 2,5 hvězdičky. ()

Martrix

Člověk až nevěřícně žasne, jak je možné, že i když se na živáku podíleli všichni tvůrci animovaného seriálu, přesto se jeho duch vytratil, jeho postavy jsou protivné a nesympatické a děj je trapně nezajimavý. Zápletka o zneužití kouzelného předmětu spolužákem darebákem, fungovala v Arabele, Létajícím Čestmírovi...ale tady i přes solidního minipadoucha...tady moc ne. Přestože jde z filmu cítit práce kouzelníka Vorlíčka, tohle se vůbec nepovedlo. ()

eMeMko

Chcete zprznit výborný animovaný seriál? Není nic snazšího, natočte k němu hraný pseudofilm. Vorlíček by s tím svým řemeslem měl vážně už seknout. Jak jinak si totiž vysvětlit, že těch pár jeho posledních filmů se zde potácí v černém hodnocení? Nekvalitní a zmatený scénář, prkenné herecké výkony (převážně dětských představitelů) a příšerný zvuk, to je jen rychlý výčet některých "kvalit" tohoto snímku. Korunu tomu všemu nasazuje šílený remix úvodní písničky, který hned na začátku filmu evokoval, že to bude opravdu nezapomenutelný zážitek. Není se však čemu divit, když výběr hudby měl na starosti člověk, který si říká DJ Jonathan Sysel. Jednu hvězdu dávám za pár scén, které mě opravdu rozesmály, a to hlavně díky triu Lábus, Nárožný a Kraus. ()

Blacker94 odpad!

Otřesné zprznění mé oblíbené animované klasiky. Film se snaží vymyslet nějakou skvělou moderní zápletku a přiblížit starou klasiku dnešním dětem, ale vyjdou z toho jen nekoukatelné blbosti. Nejvíc mě asi štval ten malý záporňák co se zmocnil sluchátka (už nevím jak se jmenuje), který musel být zlý za každých okolností, ale zahrát to moc neuměl. Na filmu se podle mě asi podílel nějaký číňan, protože kde by se tam vzal ten malý šikmooký tlusťoch, který hned po příchodu Macha a Šebestové do Číny uměl bezchybně česky, a jeho kamarád, čínský bojovník vypadající jako smeták? Zkrátka hrůza! ()

MarleyCZ

Doufal jsem, že se to konečně podaří, ale bohužel zase ne. Přenést večerníček na filmové plátno se Vaclavu Vorlíčkovi moc nepovedlo. Film je nudný, nenápaditý a zbytečně natahovaný. Nemám nic k jereckému obsazení, naopak velmi jsem si užil Jiřího Lábuse v roli psa Jonatána. Celý film čerpá z jednoduchého tématu, který by se do kresleného formátu v klidu vešel do 20 minut. Ať radši zůstanou Mach a Šebestová u večerníčků :-)) 29% ()

• Scéna, kdy proměněný Jonatán (Jiří Lábus) pronásleduje kočku až do domu pana ředitele (Petr Nárožný) a kočka před ním vyskočí na skříň, měla pro účinkující kočku nejprve tréninkovou průpravu. Její majitel ji naučil skákat na skříň, protože tam se nacházely její oblíbené pamlsky, ovšem když pak došlo na ostré natáčení, jak to u tohoto zvířete bývá obvyklé, stejně si postavila svoji hlavu a neskočila tam, kam se očekávalo. (Nick321)